PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜିଠାରୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଇଏଫ୍‌ ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ, ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା: ଏଜେଣ୍ଡାରେ ବିଶ୍ୱ ଆର୍ଥିକ ସୁଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ଷଢଙ୍ଗୀଙ୍କ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ହ୍ୟାକ୍‌, କଟକ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ଦେଲେ ଏତଲା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମଗିରି: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର୍ ସମେତ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ସରିଲା ଆବେଦନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ରେ ନିଟ୍‌ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁଣି ବିବାଦରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପ, ରାତି ଅଧିଆ ହେଲା ଜିପିଆର୍‌ଏସ୍ ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଖାଉଟିଙ୍କୁ ବଡ ଆଶ୍ବସ୍ତି: ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫୦ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପ୍ରତି କମିଲା ୭ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ରଜରାଜନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ପିସିସି ସଭାପତି ଘୋଷଣା: ଏ. ଚେଲ୍ଲାକୁମାର
  • ||
  • କଟକ : ଆଜିଠୁ ମାଟ୍ରିକ ଖାତା ଦେଖା, ରାଜ୍ୟର ୫୮ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||

କମଳନାଥ-ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ମୁହାଁମୁହିଁ: ‘ରାହୁଲ ଯେଉଁଠୁ କହିବେ ଲଢ଼ିବି’

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୩: ଲୋକସଭା ଆସନକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସରେ ସାମାନ୍ୟ ବିବାଦ ଉପୁଜିଛି । କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଳନାଥ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି । ଗତ ଶନିବାର କମଳନାଥ କହିଥିଲେ, ଭୋପାଳ ଓ ଇନ୍ଦୋରକୁ ଛାଡ଼ି ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ଅନ୍ୟ ଜଟିଳ ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇ ଲଢ଼ିବା ଆବଶ୍ୟକ । ବିଶେଷକରି ଯେଉଁ ଲୋକସଭା ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଥିତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ରହିଛି ବା ଜିତିବା ଆଶା କମ୍‌ ରହିଛି, ସେଠାରୁ ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । କିନ୍ତୁ ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସୋମବାର ଟ୍ୱିଟରରେ ଏହାର ଜବାବ ରଖିଛନ୍ତି । ଟ୍ୱିଟର୍‌ରେ ସେ ଦିଗ୍‌ବିଜୟଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘‘ଧନ୍ୟବାଦ କମଳନାଥ ଜି । ମୋ ପାଇଁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଆସନ ବାବଦରେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିବାରୁ ମୁଁ ଖୁସି ଏବଂ ମୋ ଲାଗି ଏଭଳି ଚିନ୍ତା କରିଥିବାରୁ ମୁଁ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ କୃତଜ୍ଞ ରହିବି ।’’ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟଟ୍ୱିର୍‌ରେ ସେ କହଛିନ୍ତି, ୧୯୭୭ ବେଳେ ଜନତା ଦଳର ଲହରି ଥିଲେ ହେଁ ସେ ନିର୍ବାଚନ ଜିତିଥିଲେ । ଏବେ ସେ ରାଜ୍ୟର ଯେଉଁ ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବେ, ସେଠାରେ ଜିତିପାରିବେ । ତେବେ ସେ ଭୋପାଳ, ଇନ୍ଦୋର ଅଥବା ଅନ୍ୟ କେଉଁ ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ଉଚିତ, ତାହା ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ସ୍ଥିର କରିବେ । ରାହୁଲ ଯେଉଁଠୁ କହିବେ, ସେଠାରୁ ସେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ରୋକ୍‌ଠୋକ୍‌ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି । ଉଲେଖ୍ଲଯୋଗ୍ୟ, କେବଳ କମଳନାଥ ନୁହନ୍ତି, ଦଳର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ପବୂର୍ତନ କେନ୍ଦମ୍ରନ୍ତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତରିାଦତ୍ୟି ସନ୍ଧିଅିା ମଧ୍ୟ ଦଗିବ୍‌ଜିୟଙ୍କୁ ସମାନ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥେିଲ । ଜତିବିା କଷ୍ଟକର ମନେ କରାଯାଉଥବିା ଆସନରୁ ସେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର