PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

କମଳନାଥ-ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ମୁହାଁମୁହିଁ: ‘ରାହୁଲ ଯେଉଁଠୁ କହିବେ ଲଢ଼ିବି’

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୩: ଲୋକସଭା ଆସନକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସରେ ସାମାନ୍ୟ ବିବାଦ ଉପୁଜିଛି । କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଳନାଥ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି । ଗତ ଶନିବାର କମଳନାଥ କହିଥିଲେ, ଭୋପାଳ ଓ ଇନ୍ଦୋରକୁ ଛାଡ଼ି ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ଅନ୍ୟ ଜଟିଳ ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇ ଲଢ଼ିବା ଆବଶ୍ୟକ । ବିଶେଷକରି ଯେଉଁ ଲୋକସଭା ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଥିତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ରହିଛି ବା ଜିତିବା ଆଶା କମ୍‌ ରହିଛି, ସେଠାରୁ ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । କିନ୍ତୁ ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସୋମବାର ଟ୍ୱିଟରରେ ଏହାର ଜବାବ ରଖିଛନ୍ତି । ଟ୍ୱିଟର୍‌ରେ ସେ ଦିଗ୍‌ବିଜୟଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘‘ଧନ୍ୟବାଦ କମଳନାଥ ଜି । ମୋ ପାଇଁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଆସନ ବାବଦରେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିବାରୁ ମୁଁ ଖୁସି ଏବଂ ମୋ ଲାଗି ଏଭଳି ଚିନ୍ତା କରିଥିବାରୁ ମୁଁ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ କୃତଜ୍ଞ ରହିବି ।’’ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟଟ୍ୱିର୍‌ରେ ସେ କହଛିନ୍ତି, ୧୯୭୭ ବେଳେ ଜନତା ଦଳର ଲହରି ଥିଲେ ହେଁ ସେ ନିର୍ବାଚନ ଜିତିଥିଲେ । ଏବେ ସେ ରାଜ୍ୟର ଯେଉଁ ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବେ, ସେଠାରେ ଜିତିପାରିବେ । ତେବେ ସେ ଭୋପାଳ, ଇନ୍ଦୋର ଅଥବା ଅନ୍ୟ କେଉଁ ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ଉଚିତ, ତାହା ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ସ୍ଥିର କରିବେ । ରାହୁଲ ଯେଉଁଠୁ କହିବେ, ସେଠାରୁ ସେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ରୋକ୍‌ଠୋକ୍‌ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି । ଉଲେଖ୍ଲଯୋଗ୍ୟ, କେବଳ କମଳନାଥ ନୁହନ୍ତି, ଦଳର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ପବୂର୍ତନ କେନ୍ଦମ୍ରନ୍ତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତରିାଦତ୍ୟି ସନ୍ଧିଅିା ମଧ୍ୟ ଦଗିବ୍‌ଜିୟଙ୍କୁ ସମାନ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥେିଲ । ଜତିବିା କଷ୍ଟକର ମନେ କରାଯାଉଥବିା ଆସନରୁ ସେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ।