PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

କପିଲ ଶର୍ମା ମଦ ଛାଡ଼ିବାକୁ ନେଲେ ନିଷ୍ପତ୍ତି, କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ହୋଇଯିବେ ଚକିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୨: ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ରେ ହୋଇଥିବା ‘ତମ୍ବାକୁ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ’ରେ କମେଡିଆନ୍ ଅଭିନେତା କପିଲ ଶର୍ମା ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ଅଭିଯାନରେ ବହୁ ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଅଭିଯାନରେ କପିଲ ଶର୍ମା ସବୁ ଲୋକଙ୍କୁ କିଛି କରି ଦେଖାଇବା ସହ ଏମିତି କିଛି କହିଥିଲେ ଯେ, ଯାହାକୁ ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ବି ଚକିତ ହୋଇଯିବେ।

ମଦ କ’ଣ ? ମଦକୁ କେମିତି ଛାଡ଼ିବେ, ଏହି ସମ୍ପର୍କରେ କପିଲ ଅଭିଯାନରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲାଣି ବିବାଦ ଭିତରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇ ରହିଥିବା କପିଲ ପ୍ରାୟ ସବୁବେଳେ ମଦ ପାନ କରୁଥିଲେ। କପିଲ ନିଜର କାହାଣୀକୁ ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ କହିବା ଭିତରେ ନିଜେ ବହୁତ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

କପିଲଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ମଦ ପାନ କରୁଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଘରର ସଦସ୍ୟ ତଥା ବାପା ମାଙ୍କ ବହୁତ ରାଗୁ ଥିଲେ। ଫଳରେ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି କପିଲ ବିଷାଦଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ରହୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମା ବାପା ଚିନ୍ତାରେ ଭାଙ୍ଗିପଡ଼ିବାର ଦୃଶ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଦେଖିଛନ୍ତି। ସବୁବେଳେ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଥିବା କପିଲ ଏବେ କହିଛନ୍ତି କି, ନିଜ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଆଉ କଷ୍ଟ ଦେବାକୁ ସେ ଚାହୁଁ ନାହିଁନ୍ତି। ସେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇସାରିଛନ୍ତି କି, ସେ ଏହି ବଦଭ୍ୟାସ ଛାଡ଼ିଦେବେ ବୋଲି। ଆଉ ମଦ ପାନ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କପିଲ ନିଜ ମୁହଁରେ ସ୍ବିକାର କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ଅନ୍ୟ ଅଭିନେତା ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି।  

ଉକ୍ତ ଅଭିଯାନରେ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ, ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନା, ରାପର ବାଦଶାହା ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲେ। ବଲିଉଡ୍ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟସ୍ତରର ଅଭିନେତା ଓ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସାମିଲ ରହିଥିଲେ।