PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତ ଦେହ ଠାବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: କଟକ ଅବକାରୀ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ୨କିଲୋ ୩୦୦ଗ୍ରାମ ଅଫିମ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସହ ଜଡ଼ିତ ୨୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ : ସେବାୟତଙ୍କ ସମେତ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

ସୌରାଷ୍ଟ୍ର-କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ବିଦର୍ଭ-କେରଳ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ, ୧୯ା୧(ଏଜେନ୍ସି): ଚଳିତ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିର ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ ଲାଇନ ଅପ୍‌ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇଛି । ପୂର୍ବରୁ କେରଳ ଓ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସେମି ଫାଇନାଲକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇ ସାରିଥିଲେ । ପଞ୍ଚମ ଦିବସରେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ବିଦର୍ଭ ଯଥାକ୍ରମେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଓ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡକୁ ହରାଇ ସେମିରେ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଛନ୍ତି । ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଇତିହାସରେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ସର୍ବ ବୃହତ୍‌ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ଜିତିବାରେ ରେକର୍ଡ ସ୍ଥାପନ କରିଛି ।
ଦେଶାଇଙ୍କ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଜୟୀ ଶତକ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ୬ ୱିକେଟ୍‌ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ହାର୍ଭିକ ଦେଶାଇଙ୍କ ଶତକ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଓ ସେଲଡନ୍‌ ଜାକ୍‌ସନଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବଳରେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ୩୭୨ ରନ୍‌ର ବିଶାଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରି ୧୦ବର୍ଷ ତଳର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା । ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୨୦୦୮/୦୯ ସିଜିନ୍‌ରେ ସର୍ଭିସେସ୍‌ ବିପକ୍ଷରେ ଆସାମ ୩୭୧ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୮୫ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଜବାବରେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୨୦୮ ରନ୍‌ କରି ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ୧୭୭ ରନ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ଆଗୁଆ ଥାଇ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୧୯୪ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ସହ ମୋଟ୍‌ ୩୭୧ରନ୍‌ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା । ୩୭୨ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ୪ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ହାସଲ କରି ନେଇଥିଲା । ଦେଶାଇ ୧୧୬, ଏସଏସ ପଟେଏ ୭୨, ପୂଜାରା ଅପରାଜିତ ୬୭ ଓ ଜାକ୍‌ସନ ଅପରାଜିତ ୭୩ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ ।
ବିଦର୍ଭର ଇନିଂସ ବିଜୟ: ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ବିଦର୍ଭ ଇନିଂସ ଓ ୧୧୫ ରନ୍‌ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ୩୫୫ ରନ ଜବାବରେ ବିଦର୍ଭ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୬୨୯ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ୨୭୪ ରନ୍‌ ପଛରେ ଥାଇ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଉମେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂର ସାମ୍ନା କରିପାରି ନଥିଲା । ଦଳ ମାତ୍ର ୧୫୯ ରନ୍‌ କରି ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ଉମେଶ ୯(୪୍ମ୫)ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇ ବିଜୟରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର