PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

କେରଳର ବନ୍ୟା ପରେ ଏହି ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ସରକାରୀ ସାହାଯ୍ଯ: ବିକିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ କିଡନୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ଜୋସେଫ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ କରୁଣ କାହାଣୀ

source:khabar.ndtv.com

ଇଡୁକ୍କି ୧୫/୨: କେରଳର ଇଡୁକ୍କିରେ ୭୨ ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଅଗଷ୍ଟରେ ଆସିଥିବା ବନ୍ୟାରେ ନିଜର ସର୍ବସ୍ୱ ହରାଇସାରିଥିଲା । ମୁଣ୍ଡ ଗୁ଼୍ଞ୍ଜିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଘର ଖଣ୍ଡେ ନଥିଲା । ଶେଷରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ନିଜ କିଡନୀ ବିକିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । ତେବେ ଏହାପରେ ସରକାରଙ୍କ ଆଶ୍ୱାସନା ମିଳିବାରୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ହେଲେ ଏହି ବୃଦ୍ଧ ଜଣକ ।

ଏହି ୭୨ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ  ନାଁ ହେଉଛି ଜୋସେଫ । ପେସାରେ ଚାଷୀ । ବନ୍ୟାରେ ସବୁକିଛି ହରାଇଦେଇଥିଲେ ଜୋସେଫ । କୌଣସି ଦିଗରୁ ମିଳିଲାନି ସହାୟତା । ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ସାହାଯ୍ୟ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଜୋସେଫଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ । ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କର ମଜା ଉଡାଇଥିଲେ କିଛି ଅଧିକାରୀ । ଶେଷରେ ନିରାଶ ହୋଇ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ କରିବା ପାଇଁ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଲେ ଜୋସେଫ । ସେ ନିଜ କିଡନୀ ବିକିବା ପାଇଁ ବାହାରିଲେ ।

ତେବେ ଏହି ଖବର ଜୋସେଫଙ୍କ କିଛି ପଡୋଶୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ମାଧ୍ୟମ ଦେଇ ଶେଷରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପାଖରେ । ମିଡିଆରେ ଏହି ଖବର ଆସିବା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଗଲା । ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ କରୁଣ କାହାଣୀ ଜାଣିଲେ । କେରଳ ସରକାର ଇଡୁକ୍କି ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଜର ସର୍ବସ୍ୱ ହରାଇଥିବା ଜୋସେଫଙ୍କୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ସାହାଯ୍ଯ କରିବାପାଇଁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଲେ । ତେବେ ସବୁ ଦିଗରୁ ଆଶ୍ୱାସନା ପାଇବା ପରେ ଖୁସି ହୋଇ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ନିଜ ଭଙ୍ଗା ଘରକୁ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି ଜୋସେଫ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର