PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

କେରଳର ବନ୍ୟା ପରେ ଏହି ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ସରକାରୀ ସାହାଯ୍ଯ: ବିକିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ କିଡନୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ଜୋସେଫ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ କରୁଣ କାହାଣୀ

source:khabar.ndtv.com

ଇଡୁକ୍କି ୧୫/୨: କେରଳର ଇଡୁକ୍କିରେ ୭୨ ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଅଗଷ୍ଟରେ ଆସିଥିବା ବନ୍ୟାରେ ନିଜର ସର୍ବସ୍ୱ ହରାଇସାରିଥିଲା । ମୁଣ୍ଡ ଗୁ଼୍ଞ୍ଜିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଘର ଖଣ୍ଡେ ନଥିଲା । ଶେଷରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ନିଜ କିଡନୀ ବିକିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । ତେବେ ଏହାପରେ ସରକାରଙ୍କ ଆଶ୍ୱାସନା ମିଳିବାରୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ହେଲେ ଏହି ବୃଦ୍ଧ ଜଣକ ।

ଏହି ୭୨ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ  ନାଁ ହେଉଛି ଜୋସେଫ । ପେସାରେ ଚାଷୀ । ବନ୍ୟାରେ ସବୁକିଛି ହରାଇଦେଇଥିଲେ ଜୋସେଫ । କୌଣସି ଦିଗରୁ ମିଳିଲାନି ସହାୟତା । ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ସାହାଯ୍ୟ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଜୋସେଫଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ । ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କର ମଜା ଉଡାଇଥିଲେ କିଛି ଅଧିକାରୀ । ଶେଷରେ ନିରାଶ ହୋଇ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ କରିବା ପାଇଁ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଲେ ଜୋସେଫ । ସେ ନିଜ କିଡନୀ ବିକିବା ପାଇଁ ବାହାରିଲେ ।

ତେବେ ଏହି ଖବର ଜୋସେଫଙ୍କ କିଛି ପଡୋଶୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ମାଧ୍ୟମ ଦେଇ ଶେଷରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପାଖରେ । ମିଡିଆରେ ଏହି ଖବର ଆସିବା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଗଲା । ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ କରୁଣ କାହାଣୀ ଜାଣିଲେ । କେରଳ ସରକାର ଇଡୁକ୍କି ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଜର ସର୍ବସ୍ୱ ହରାଇଥିବା ଜୋସେଫଙ୍କୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ସାହାଯ୍ଯ କରିବାପାଇଁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଲେ । ତେବେ ସବୁ ଦିଗରୁ ଆଶ୍ୱାସନା ପାଇବା ପରେ ଖୁସି ହୋଇ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ନିଜ ଭଙ୍ଗା ଘରକୁ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି ଜୋସେଫ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର