PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭ ମେଳାକୁ ଆଉ ୫ ଦିନ, ଜବରଦଖଲ ହଟାଇଲା ବିଏମ୍‌ସି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭ ମେଳା ପାଇଁ ଆଉ ୫ ଦିନ ରହିଲା । ଏଥିପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି । ମେଳାକୁ ଆସୁଥିବା ଅପେରା ପାର୍ଟିଗୁଡିକ ନିଜ ଯାତ୍ରା ପରିସରରେ ସିସି ଟିଭି ଓ ମୋବାଇଲ୍‌ ଟଏଲେଟ୍‌ ରଖିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ବୋଲି ବିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।
ଆଗରୁ ମେଳା ପାଇଁ ପିଣ୍ଡି ଆବଣ୍ଟନ ଓ ପାର୍କିଂ ନିଲାମୀ ନେଇ ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ଆସନ୍ତାକାଲି ପିଣ୍ଡି ପାଇଁ ଦରଖାସ୍ତ ଆବେଦନ ଗ୍ରହଣର ଶେଷ ଦିନ । ଆଜିଠାରୁ ଏଥିପାଇଁ ନକ୍ସା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ୯ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ପିଣ୍ଡି ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଆବେଦନକୁ ଚୂଡାନ୍ତ କରି ୧୦ ତାରିଖରେ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରାଯିବ । ସେହି ୧୦ ତାରିଖ ଦିନ ମେଳାରେ ପାର୍କିଂ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ନିଲାମୀ ଦିଆଯିବ । ୧୨ ତାରିଖରୁ ମେଳା ସରିବା ଯାଏ ଦୈନିକ ପିଣ୍ଡିଗୁଡିକଠାରୁ ଲାଇସେନ୍ସ ଫି ଆଦାୟ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

୨୯ ଦୋକାନ ଭାଙ୍ଗିଲା, କାଲି ଆହୁରି ଭାଙ୍ଗିବ
ମେଳା ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ଆଦି ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି । ଆଜି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୨୯ଟି ଉଠାଦୋକାନକୁ ଏନ୍‌ଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଟିମ୍‌ ଭାଙ୍ଗିଛି । ଖଣ୍ଡଗିରି ପାଦଦେଶ ସହ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଓ ଶିରିପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଠାଦୋକାନକୁ ଭଙ୍ଗାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ଜାଗମରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଚ୍ଛେଦ ହେବ ବୋଲି ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ପିଣ୍ଡି ୬ ହଜାର, ଉଠାଦୋକାନ ଦିନକୁ ୫୦ଟଙ୍କା
ଚଳିତ କୁମ୍ଭମେଳା ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି ପିଣ୍ଡି ଦର ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି । ଦୋକାନ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପିଣ୍ଡି ନେଲେ ୧୨ଦିନକୁ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି । ଉଠାଦୋକାନ ପାଇଁ ଦୈନିକ ୫୦ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ହେବ । ସରକାରୀ ଜମିରେ ଅପେରା ପାଇଁ ୬ହଜାର ଓ ଘରୋଇ ଜମିରେ ଅପେରା ପାଇଁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ସବୁ ଷ୍ଟଲ୍‌ରେ ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
ମେଳାରେ ଥିବା ସବୁ ଷ୍ଟଲ୍‌ଗୁଡିକରେ ପରିମଳ ଓ ସଫେଇକୁ ବିଏମ୍‌ସି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛି । ସବୁ ଷ୍ଟଲ୍‌ରେ ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ରଖିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ନ ରଖିଲେ ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଏମସି କମିଶନର ଶୁଭମ ସାକ୍‌ସେନା କହିଛନ୍ତି ।