PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୧୦ ଜଣ ସଚିବଙ୍କୁ ମିଳିଲା ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ଵ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିକ୍ଷା, ଜଳଯୋଗାଣ ଆଦି ମୌଳିକ ଭିତ୍ତିଭୂମିର କରିବେ ତଦାରଖ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍ ଜବତ କଲା ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ପୋଲିସ, ୩ ଅଟକ
  • ||
  • ତିହିଡି: ନନ୍ଦପୁରବଜାରଠାରୁ ୨୩ ଲଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଘର ମାଲିକଙ୍କୁ ମିଠାରେ ନିଶାଦେଇ ଲୁଟିଲେ ଭଡାଟିଆ ଯୁବକ, ୩୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ନେଇ ମାରିଲେ ଛୁ…
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ୭କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍‌ ଜବତ , ସୁଙ୍କି ଆଉଟ୍‌ ପୋଷ୍ଟ ନିକଟରୁ ଜବତ କଲା ପଟାଙ୍ଗି ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଦେଓଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଛାରପାଲି ନିକଟରେ ରାସ୍ତା କଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା କଣ୍ଟେନର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ମୟୁରଭଞ୍ଜ : ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ବେଳେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ଉଦଳା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରୁ ୪ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଉଦଳା ପୋଲିସ, ୨ ମହିଳା ଦଲାଲ ଅଟକ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର ଭିସୁଟ୍‌ରେ ୨୫ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ପ୍ରସଙ୍ଗ -ଆଣ୍ଟିଜେନ୍‌ କିଟ୍‌ ଖରାପରୁ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା , ଏନେଇ ଏସିଏସ୍ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • କୋହଲି ହାସଲ କଲେ ଖାସ୍‌ ସଫଳତା , ରୋନାଲ୍ଡୋଙ୍କର କ୍ଲବ୍‌ରେ ହେଲେ ସାମିଲ୍, ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ କୋହଲିଙ୍କ ଫଲୋୟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦ ମିଲିୟନରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ବୁର୍ଲା ସରକାରୀ ବାଳକ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପଶିଲା କରୋନା , ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ଆଜି ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଦେଉଳି ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ଗୋପୀନାଥପୁର ଖଣିରେ ଚଢ଼ାଉ, ୭ଟି ବେଆଇନ ମାଙ୍କଡା ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍ ଜବତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ରେଡ୍, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢଉ
  • ||
  • ମହାକାଳପଡ଼ା : କୁମାରୁଣି ନିକଟରେ ବସ୍ ଓଲଟି ୩ ଗୁରୁତର , ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ଯାତ୍ରୀ , ସମସ୍ତ ଗୁରୁତର କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭ ମେଳାକୁ ଆଉ ୫ ଦିନ, ଜବରଦଖଲ ହଟାଇଲା ବିଏମ୍‌ସି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭ ମେଳା ପାଇଁ ଆଉ ୫ ଦିନ ରହିଲା । ଏଥିପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି । ମେଳାକୁ ଆସୁଥିବା ଅପେରା ପାର୍ଟିଗୁଡିକ ନିଜ ଯାତ୍ରା ପରିସରରେ ସିସି ଟିଭି ଓ ମୋବାଇଲ୍‌ ଟଏଲେଟ୍‌ ରଖିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ବୋଲି ବିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।
ଆଗରୁ ମେଳା ପାଇଁ ପିଣ୍ଡି ଆବଣ୍ଟନ ଓ ପାର୍କିଂ ନିଲାମୀ ନେଇ ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ଆସନ୍ତାକାଲି ପିଣ୍ଡି ପାଇଁ ଦରଖାସ୍ତ ଆବେଦନ ଗ୍ରହଣର ଶେଷ ଦିନ । ଆଜିଠାରୁ ଏଥିପାଇଁ ନକ୍ସା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ୯ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ପିଣ୍ଡି ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଆବେଦନକୁ ଚୂଡାନ୍ତ କରି ୧୦ ତାରିଖରେ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରାଯିବ । ସେହି ୧୦ ତାରିଖ ଦିନ ମେଳାରେ ପାର୍କିଂ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ନିଲାମୀ ଦିଆଯିବ । ୧୨ ତାରିଖରୁ ମେଳା ସରିବା ଯାଏ ଦୈନିକ ପିଣ୍ଡିଗୁଡିକଠାରୁ ଲାଇସେନ୍ସ ଫି ଆଦାୟ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

୨୯ ଦୋକାନ ଭାଙ୍ଗିଲା, କାଲି ଆହୁରି ଭାଙ୍ଗିବ
ମେଳା ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ଆଦି ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି । ଆଜି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୨୯ଟି ଉଠାଦୋକାନକୁ ଏନ୍‌ଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଟିମ୍‌ ଭାଙ୍ଗିଛି । ଖଣ୍ଡଗିରି ପାଦଦେଶ ସହ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଓ ଶିରିପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଠାଦୋକାନକୁ ଭଙ୍ଗାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ଜାଗମରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଚ୍ଛେଦ ହେବ ବୋଲି ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ପିଣ୍ଡି ୬ ହଜାର, ଉଠାଦୋକାନ ଦିନକୁ ୫୦ଟଙ୍କା
ଚଳିତ କୁମ୍ଭମେଳା ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି ପିଣ୍ଡି ଦର ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି । ଦୋକାନ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପିଣ୍ଡି ନେଲେ ୧୨ଦିନକୁ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି । ଉଠାଦୋକାନ ପାଇଁ ଦୈନିକ ୫୦ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ହେବ । ସରକାରୀ ଜମିରେ ଅପେରା ପାଇଁ ୬ହଜାର ଓ ଘରୋଇ ଜମିରେ ଅପେରା ପାଇଁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ସବୁ ଷ୍ଟଲ୍‌ରେ ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
ମେଳାରେ ଥିବା ସବୁ ଷ୍ଟଲ୍‌ଗୁଡିକରେ ପରିମଳ ଓ ସଫେଇକୁ ବିଏମ୍‌ସି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛି । ସବୁ ଷ୍ଟଲ୍‌ରେ ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ରଖିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ନ ରଖିଲେ ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଏମସି କମିଶନର ଶୁଭମ ସାକ୍‌ସେନା କହିଛନ୍ତି ।