PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭ ମେଳାକୁ ଆଉ ୫ ଦିନ, ଜବରଦଖଲ ହଟାଇଲା ବିଏମ୍‌ସି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭ ମେଳା ପାଇଁ ଆଉ ୫ ଦିନ ରହିଲା । ଏଥିପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି । ମେଳାକୁ ଆସୁଥିବା ଅପେରା ପାର୍ଟିଗୁଡିକ ନିଜ ଯାତ୍ରା ପରିସରରେ ସିସି ଟିଭି ଓ ମୋବାଇଲ୍‌ ଟଏଲେଟ୍‌ ରଖିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ବୋଲି ବିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।
ଆଗରୁ ମେଳା ପାଇଁ ପିଣ୍ଡି ଆବଣ୍ଟନ ଓ ପାର୍କିଂ ନିଲାମୀ ନେଇ ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ଆସନ୍ତାକାଲି ପିଣ୍ଡି ପାଇଁ ଦରଖାସ୍ତ ଆବେଦନ ଗ୍ରହଣର ଶେଷ ଦିନ । ଆଜିଠାରୁ ଏଥିପାଇଁ ନକ୍ସା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ୯ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ପିଣ୍ଡି ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଆବେଦନକୁ ଚୂଡାନ୍ତ କରି ୧୦ ତାରିଖରେ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରାଯିବ । ସେହି ୧୦ ତାରିଖ ଦିନ ମେଳାରେ ପାର୍କିଂ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ନିଲାମୀ ଦିଆଯିବ । ୧୨ ତାରିଖରୁ ମେଳା ସରିବା ଯାଏ ଦୈନିକ ପିଣ୍ଡିଗୁଡିକଠାରୁ ଲାଇସେନ୍ସ ଫି ଆଦାୟ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

୨୯ ଦୋକାନ ଭାଙ୍ଗିଲା, କାଲି ଆହୁରି ଭାଙ୍ଗିବ
ମେଳା ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ଆଦି ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି । ଆଜି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୨୯ଟି ଉଠାଦୋକାନକୁ ଏନ୍‌ଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଟିମ୍‌ ଭାଙ୍ଗିଛି । ଖଣ୍ଡଗିରି ପାଦଦେଶ ସହ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଓ ଶିରିପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଠାଦୋକାନକୁ ଭଙ୍ଗାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ଜାଗମରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଚ୍ଛେଦ ହେବ ବୋଲି ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ପିଣ୍ଡି ୬ ହଜାର, ଉଠାଦୋକାନ ଦିନକୁ ୫୦ଟଙ୍କା
ଚଳିତ କୁମ୍ଭମେଳା ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି ପିଣ୍ଡି ଦର ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି । ଦୋକାନ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପିଣ୍ଡି ନେଲେ ୧୨ଦିନକୁ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି । ଉଠାଦୋକାନ ପାଇଁ ଦୈନିକ ୫୦ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ହେବ । ସରକାରୀ ଜମିରେ ଅପେରା ପାଇଁ ୬ହଜାର ଓ ଘରୋଇ ଜମିରେ ଅପେରା ପାଇଁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ସବୁ ଷ୍ଟଲ୍‌ରେ ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
ମେଳାରେ ଥିବା ସବୁ ଷ୍ଟଲ୍‌ଗୁଡିକରେ ପରିମଳ ଓ ସଫେଇକୁ ବିଏମ୍‌ସି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛି । ସବୁ ଷ୍ଟଲ୍‌ରେ ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ରଖିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ନ ରଖିଲେ ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଏମସି କମିଶନର ଶୁଭମ ସାକ୍‌ସେନା କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର