ଜେଲ୍ ଗଲା ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚ ଆକ୍ରମଣକାରୀ

ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚ, ୧୬ ।୩(ଏଜେନ୍ସି): ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚର ଦୁଇଟି ମସ୍‌ଜିଦ୍‌ରେ ଗତକାଲି ଗୁଳିକରି ୪୯ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ବ୍ରେଣ୍ଟନ ହାରିସନ ଟାରାଣ୍ଟକୁ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେଲ୍‌କୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଗତକାଲି ତାକୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ପରେ ତା ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା । ଆଜି ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚର ଏକ ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟରେ ତାକୁ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା । ଧଳା ପ୍ରିଜିନ ସୁଟ୍‌ ପରିଧାନ କରିଥିବା ତଥା ଖାଲିପାଦରେ ହାତକଡା ପଡିଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରେଣ୍ଟନକୁ ଦୁଇଜଣ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଇଥିଲେ । କୋର୍ଟରୁମ୍‌ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ସେ ନିରବରେ ଠିଆ ହୋଇରହିଥିଲା । ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ କୋର୍ଟରୁମ୍‌ର ଗ୍ୟାଲେରିରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଆଡକୁ ଅନାଇ ମୁରୁକି ହସିଥିଲା । ତେବେ ତାର ଓକିଲ ଜାମିନ ପାଇଁ କୌଣସି ଆବଦେନ କରିନଥିଲା ।
ଫଳରେ କୋର୍ଟ ତାକୁ ଜେଲ୍‌କୁ ପଠାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ଆସନ୍ତା ୫ ତାରିଖରେ ସାଉଥ ଆଇଲାଣ୍ଡ ସିଟି ହାଇକୋର୍ଟରେ ତାକୁ ହାଜର କରାଯିବ । ଗତକାଲିର ଏହି ଗଣହତ୍ୟା ପରଠାରୁ ୯ଜଣ ଭାରତୀୟ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୭ ଜଣ ଭାରତୀୟ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୨ ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ପିଓଆଇ (ପର୍ସନ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆନ ଅରିଜିନ) । ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ତଲାସ କରାଯାଉଛି । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ନିୟମିତ ଯୋଗାଯୋଗ ରଖାଯାଇଛି ବୋଲି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ହାଇକମିଶନର ସଞ୍ଜୀବ କୋହଲି ଟୁଇଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଏଆଇଏମ୍‌ଆଇଏମ୍‌ ନେତା ଆସଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱେସୀ କହିଛନ୍ତି କି ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଦୁଇଜଣ ଭାରତୀୟ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମୃତ୍ୟୁସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି । ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଅଞ୍ଚଳର ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ନିଜର ଗାଡିରେ ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ HSRP ଓ କଲର କୋଡ୍, ନଚେତ ଦେବାକୁ ପଡିବ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଜରିମାନା

ସେୟାର ବଜାରରେ ହାହାକାର: ସେନସେକ୍ସ ୧୧୦୦ ପଏଣ୍ଟ ହ୍ରାସ୍, ନିଫ୍ଟି ମଧ୍ୟ ଖସିଲା

୫ଜି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସହିତ ଆଉ ଦୁଇଟି ମୋବାଇଲ ଲଞ୍ଚ କଲା ନୋକିଆ, ଜାଣନ୍ତୁ ଫିଚର୍ସ ଓ ଦାମ୍

ଗ୍ରାଚୁଇଟି ପାଇଁ ୫ ବର୍ଷର ଅପେକ୍ଷା ଶେଷ, ଚାକିରିଆଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ବଡ଼ ଉପହାର

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାରେ ସିଏସଏଫଏଲର ବଡ଼ ଖୁଲାସା: ଜାଣନ୍ତୁ କିଭଳି ହୋଇଥିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ସିବିଆଇକୁ ଦିଆଗଲା ରିପୋର୍ଟ

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜିନପିଙ୍ଗଙ୍କୁ ଜୋକର କହି ଅଡୁଆରେ ଚୀନ୍ ଅରବପତି, ୧୮ ବର୍ଷ ଜେଲ