PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଗିରଫ , ମମିତା ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରିର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୁଖ୍ୟଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ ପରେ ଜବତ କାରର ବଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପରେ କାରକୁ ଉଠାଇଥିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଫେରାର୍ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଢିଲା ପୁରସ୍କାର ରାଶି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଧରାଇ ଦେଲେ ଦିଆଯିବ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମହାଲିଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ପୋତା ଯାଇଥିବା ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ଚାଟ୍ ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଦମ୍ପତ୍ତି ଆହତ
  • ||
  • ଟିକିଟି: ସିଦ୍ଧ ବାରାହୀ ପୀଠରୁ ଚୋରି, ଦେବୀଙ୍କ ପିତଳ ମୁକୁଟ (ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କିଲୋ) ସହ ୨୦ ତୋଳାରୁ ଅଧିକ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ନିଶ୍ଚିତପୁରରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ଜଳେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ବଜାରସ୍ଥିତ ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଭିଏତନାମରେ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଟ୍ରେନରେ ବାହାରିଲେ କିମ୍

ହନୋଇ,୨୪।୨: ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ୍ ଓ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡୋ ଟ୍ରମ୍ପ ମଧ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୨୭-୨୮ରେ ଭିଏତନାମରେ ସାକ୍ଷାତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। କୁହାଯାଉଛି  ଯେ କିମ୍ ଭିଏତନାମକୁ  ଟ୍ରେନରେ ଯିବେ।  ଏହି ସମୟରେ କିମ୍ ଟ୍ରେନ ଯୋଗେ ୨୭୦୦  କିଲୋମିଟର  ଯାତ୍ରା କରିବେ। ଗଣମାଧ୍ୟମର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ କିମ୍ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ବାହାରି ସାରିଛନ୍ତି। ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସିଙ୍ଗାପୁରରରେ  ଗତ ଜୁନ୍ ମାସରେ ସିଙ୍ଗାପୁରରେ ଦୁହିଁଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସାକ୍ଷାତ ପାଇଁ କିମ୍ ଚୀନର  ବିମାନ ଯୋଗେ ଆସିଥିଲେ।

source:https://www.bhaskar.com

ଚୀନର ସହର ଡାନଡୋଙ୍ଗ ଉତ୍ତର କୋରିଆର ସୀମାକୁ ଲାଗିକି ରହଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଭିଏତନାମ ଯିବା  ସମୟରେ କିମ୍ ଚୀନ ବାଟ ଦେଇ ଯିବେ। ଗୋଟିଏ ବ୍ରିଜ ବାଟ ​‌ଦେଇ କିମଙ୍କର ଟ୍ରେନ ଯିବ। କିମଙ୍କୁ ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଭୟ ଲାଗୁଥିବାରୁ ସେ ଟ୍ରେନରେ ଯାଇଥାନ୍ତି। କେବଳ କିମ୍ ନୁହେଁ ତାଙ୍କ ବାପା କିମ୍ ଜଙ୍ଗ-ଇଲ ଓ ତାଙ୍କର ଜେଜେବାପା କିମ୍ ଇଲ-ସୁଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରେନ ଯୋଗେ ହିଁ ଚୀନ ଯାଇଥିଲେ।କାରଣ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବିମାନରେ ଯିବାକୁ ଭୟ ଲାଗୁଥିଲା।  ଟ୍ରେନର ପ୍ରତିଟି ବଗି ବୁଲେଟପ୍ରୁଫ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ତାହା ଖୁବ୍ ଓଜନ। ଏହାର ସ୍ପିଡ ଘଣ୍ଟାକୁ ୬୦ କିଲୋମିଟର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।