PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : CHSE ଅଫିସରେ ସମ୍ମୁଖରେ ହାତ କାଟିଲେ ଛାତ୍ରୀ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ OCCL ସିନିୟର ମ୍ୟାନେଜର, ଆୟ ବର୍ହିଭୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ରାତି ଅଧରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣିବା ପରେ ମୁହଁକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସଦର ଥାନା ତାପଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଜଣକୁ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୧୦ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୪୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲା ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଛାତ୍ର ଭାସିଯିବା ଘଟଣା, ୧୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଠାବ ହେଲା ରାଜାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା : ଭିସୁଟ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, କୁଳପତିଙ୍କ ସମେତ ୨ ଛାତ୍ର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସୃଷ୍ଟି, ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବନ୍ଦ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ, ଏକ୍ସପାରି ହେବା ପରେ ରାତାରାତି ଗାଡ଼ି ଗାଡ଼ି ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ…
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଗୋବିନ୍ଦ ବନ୍ଦାପନା
  • ||
  • ପିପିଲି : ଆଜିଠୁ ଜମିବ ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର, ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ତିନି ଦଳର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ
  • ||

କମ୍ ବୟସର ପୁଅ ଅଧିକ ବୟସର ଝିଅଙ୍କୁ କାହିଁକି କରନ୍ତି ପ୍ରେମ, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଗୋଟେ ପୁଅ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀ ଖୋଜିବାବେଳେ ତାର ବୟସକୁ କେବେ ହେଲେ ଦେଖେନାହିଁ। ଏମିତି ବି ବହୁତ ପୁଅ ଅଛନ୍ତି ନିଜ ବୟସଠାରୁ ଅଧିକ ବୟସର ଝିଅଙ୍କ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଆଉ ତାକୁ ହିଁ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀ କରିଥାନ୍ତି।

ଆପଣ ଚାହିଁବେ ତ ବଲିଉଡର ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଠାରୁ ନେଇ କ୍ରିକେଟର ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ବିଦେଶର ନିକ୍ ଜୋନସଙ୍କ ଉଦାହରଣ ଦେଇପାରିବେ। ସେମାନେ ହୁଅନ୍ତୁ କି ସାଧାରଣ ଲୋକ ସେମାନେ ଅଧିକ ବୟସର ଝିଅଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କରିବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି। ତେବେ ଏହା ପଛରେ କଣ ରହିଛି କାରଣ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା…

. ପୁଅମାନେ ଚାହାନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ନିଃସ୍ବାର୍ଥ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଉ। ଆଉ ଏତେ ଭଲ ପାଉ ଯେ ଯେମିତି ତା ମା’ ତାକୁ ଭଲପାଆନ୍ତି। ସାଧାରଣତଃ ବୟସରେ ବଡ଼ ଥିବା ଝିଅ ନିଜ ସ୍ବାମୀ ଏବଂ ପରିବାରକୁ ବହୁତ ଭଲ ଭାବେ ସମ୍ଭାଳୀ ପାରନ୍ତି।

୨. ବୟସରେ ବଡ଼ ଥିବା ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଯେତେବେଳେ ଚିନ୍ତିତ ଥାନ୍ତି ସେତେବେଳେ ସ୍ତ୍ରୀ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇ ସହଯୋଗ କରିଥାନ୍ତି। କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଅନୁଭବ କରିବାର ଶକ୍ତି ଅଧିକ ଥାଏ।  କମ ବୟସର ଝିଅଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଜିନିଷ ବୁଝିପାରିବା କ​‌ଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇଯାଏ। କାରଣ କମ ବୟସର ଝିଅଙ୍କ ପାଖରେ ଅନୁଭବ କରିବାର ଶକ୍ତି କମ ଥାଏ।

୩. ବୟସରେ ବଡ଼ ହୋଇଥିବା ଝିଅ ସାଧାରଣତଃ ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଦାୟିତ୍ବବାନ୍ ହୋଇଥାନ୍ତି। କାରଣ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏମିତି କିଛି ଶକ୍ତି ଥାଏ ଯାହାଦ୍ବାରା ସେ ସମ୍ପର୍କର ମହତ୍ବ ବହୂତ ଭଲ ଭାବେ ବୁଝିପାରନ୍ତି।

. ବୟସରେ ବଡ଼ ହୋଇଥିବା ସ୍ତ୍ରୀ ତା ସ୍ବାମୀ ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇନଥାଏ। ସେ ତା ନିଜ କାମ ନିଜେ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାଏ। ଏହା ସହିତ ଅନ୍ୟକୁ ବି ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସେମାନେ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି।

୫. ଆଜିକାଲିର ପୁଅମାନେ ଚାହିଁଥାନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଏମିତି ହୋଇଥାଉ ଯିଏ ଘର ଏବଂ ବାହାରର ସବୁ କାମରେ ସ୍ବାମୀକୁ ସହଯୋଗ କରୁ। ବୟସରେ ବଡ଼ ହୋଇଥିବା ଝିଅ ଯଦି ଚାକିରୀ କରୁଥିବେ ତେବେ ସେ ଆର୍ଥିକ ରୂପରେ ବି ସ୍ଥିର ଓ ମଜବୁତ ହୋଇଥାନ୍ତି।