ଗାଡି ଚାଳକଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ଆଉ ଦେବାକୁ ପଡିବନି ଏକାଧିକ ଫାଇନ୍, ଆସିଲା ନୂଆ ନିୟମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୬/୯:  ଆଉ ଲାଗିବନି ଏକାଧିକ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଫାଇନ୍ । ଟ୍ରାଫିକ୍ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନର ଫାଇନ୍ ଲାଗୁରେ ନୂଆ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ନୂଆ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁସାରେ ଆଉ ଏକାଧିକ ପ୍ରକାର ଫାଇନ୍ ଲାଗିବନି । ଏଣିକି କେବଳ ସିରିୟସ ଅଫେନ୍ସରେ ଫାଇନ୍  ଲାଗୁହେବ । ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ଯ ପରିବହନ ସଚିବ ଜି.ଶ୍ରୀନିବାସନ ।

ନୂଆ ମୋଟର ଯାନ ଆଇନ-୨୦୧୯ ଲାଗୁ ହେବାପରେ ଅନେକ ଗାଡି ଚାଳକ ଫସିଥିଲେ । କିଏ ୨୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ତ କିଏ ୪୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍ ଦେଇଥିଲା । ଲୋକମାନେ ଅସ୍ତବ୍ଯସ୍ତ ହୋଇପଡିଥିଲେ । ଏପରିକି ଘରୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ଭୟ କରୁଥିଲେ ଗାଡି ଚାଳକ । ତେବେ ଏହି ଖବର ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟିକିଏ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଛି । ଏଣିକି ଟ୍ରାଫିକ୍ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ସମୟରେ ଏକାଧିକ ପ୍ରକାର ଫାଇନ୍ ଲାଗୁ ହେବନି । କେବଳ ସିରିୟସ୍ ଅଫେନ୍ସରେ ଫାଇନ୍ ଲାଗୁହେବ । କହିରଖୁଛୁ ୨ ଦିନ ତଳେ ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାରରେ ଜଣେ ଅଟୋ ଚାଳକ ଏକାଧିକ ପ୍ରକାର ଫାଇନ ଦେଇଥିଲେ । ସବୁ ଫାଇନ୍‌ ଲାଗିବା ପରେ ତାଙ୍କର ମୋଟ୍ ଚାଲାଣ ୪୭ ହଜାର ୫୦୦ ଟଙ୍କା କଟାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଏଣିକି ଆଉ ଏମିତି ହେବନି । ଏନେଇ ରାଜ୍ଯ ପରିବହନ ସଚିବ ଜି.ଶ୍ରୀନିବାସନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ପୂର୍ବତନ ଆଇଏଏସ୍‌ ଡ. ବି. ଭେଙ୍କଟରମଣଙ୍କ ପରଲୋକ

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ସିଭିଲ ସର୍ଭିସ ପ୍ରିଲିମ୍‌ ରେଜଲ୍ଟ

ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୨ ଗୁରୁତର

ଏଥର ଦଶହରା ଛୁଟିରେ ବି ଆର୍‌ଟିଓରେ ହେବ ଗାଡି ପଞ୍ଜିକରଣ, ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରୁ ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲା ରହିବ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

କରୋନା ସହ ୧୫ ଦିନ ଲଢ଼େଇ ପରେ ହାରିଗଲେ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପ୍ରସୂତି ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତର ରୁକ୍ମଣୀ ଦେବୀ

ଆଜି ମୃଣ୍ମୟୀ ଦେବୀଙ୍କ ମହାଷ୍ଟମୀ ପୂଜା, ମଣ୍ଡପରେ ସନ୍ଧିପୂଜା