PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଗରାପୁରରେ ଅଘଟଣ, ରୋଷେଇ ଘରେ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କାଲି ସବ୍ୟସାଚୀ –ଅର୍ଚ୍ଚିତାଙ୍କ ବାହାଘର, ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଉଭୟ ଦେଲେ ସୂଚନା
  • ||
  • ଆଜି ୩ ସହରରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଟପିଲା- ଅନୁଗୁଳରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦.୧ ଡିଗ୍ରୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ବୌଦ୍ଧରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର – ସମ୍ବଲପୁରରୁ ବାହାରିଲା ଭୁବନେଶ୍ବର ଅଭିମୁଖେ ଚାଷୀଙ୍କ ଉଲଗୁଲାନ ଶପଥ ଯାତ୍ରା, ବାଇକ ରାଲିରେ ବାହାରିଲେ ଶତାଧିକ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ- ୧୧କେଭି ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ବାର ବର୍ଷ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ,ଶବ ରଖି ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଭଦ୍ରକ ଆଗରପଡା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ।
  • ||
  • ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଯୋଗୁଁ ଆର୍ମି ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ ସୂଚନା
  • ||
  • କଟକ: ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଦାମୀ କାର ଜବତ, ୨ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଦୁଇ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର କଲେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା: ପ୍ରେମିକର ବିବାହ ଖବର ଶୁଣି ଥାନାରେ ବିଷ ପିଇଦେଲେ ପ୍ରେମିକା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ମାଡ଼ପିଟ ଘଟଣାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଯୁବକ, ଶବ ରଖି ରାଉରକେଲା ଝିରପାଣି ଥାନା ଘେରାଉ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ସ୍କୁଟର, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ବଢିଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଫଳରେ ବଢ଼ିଲା ସର୍ଟଡାଉନ ନିୟମ ସୀମା, ପିସିବ୍ରିଜ ଛକ ଠାରୁ ଫାଣ୍ଡି ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ନେଇ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ନିକଟ ବରଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନାଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ତାତିଲେ ଅଞ୍ଚଳ ବାସୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ନୂଆ କୀର୍ତ୍ତିମାନ, ଇସ୍ରୋ ସଫଳତାର ସହ ଲଞ୍ଚ କଲା ଆମାଜୋନିଆ-୧, ମହାକାଶକୁ ଗଲା ମୋଦି ଓ ଭଗବତ ଗୀତାର ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଗତିରାଉତପାଟଣା ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କରଡ଼ାଗାଡିଆ ସ୍ଥିତ ଏକ ଠିକା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଗାଡ଼ି ଡୋରରେ ଚାପି ହୋଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ଆଜି ଆମାଜୋନିଆ-୧ର ପ୍ରକ୍ଷେପଣ କରିବ ଇସ୍ରୋ, ୧୮ଟି ଛୋଟ ଉପଗ୍ରହକୁ ମହାକାଶକୁ ପଠାଯିବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: ସାତକୋଶିଆ ଇକୋ ରିଟ୍ରିଟ୍ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା କଟେଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ସର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟ୍‌ ଏବେ କରୋନା ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ରେ ୧୧ ଛାତ୍ରାବାସ
  • ||

ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ବେତନ ମଧ୍ୟରେ କେତେ ଫରକ ଜାଣନ୍ତୁ…

source:scroll.in

କିଛି ଦିନ ତଳେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ଫଟୋରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଥିଲା ଯେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ କ୍ୟାପଟେନ୍ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବେତନ ଯେତିକି, ପାକିସ୍ତାନର ସବୁ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ବେତନ ମିଶିଲେ ମଧ୍ୟ ସେତିକି ନୁହେଁ । ତେବେ ଏହି ଫଟୋକୁ ସେୟାର କରିବାରେ ଲାଗିପଡିଥିଲେ ଯୁବପୀଢି । ଫଟୋଟି ଅନେକ କମେଣ୍ଟ୍ସ ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ବିରାଟଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ସ ଖୁସିରେ ଝୁମି ଉଠିବା ସହ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଟ୍ରୋଲ୍ କରିବାକୁ ପଛାଇନଥିଲେ । ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନର କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ବେତନ ଏବଂ କେଉଁ ଖେଳାଳୀ କେଉଁ ଗ୍ରୁପର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଖେଳାଳୀଙ୍କ ବେତନ ଓ ଗ୍ରୁପ୍
ଗ୍ରୁପ୍ ‘ଏ ପ୍ଲସ’ରେ ଥିବା ଖେଳାଳୀଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଆୟ ୭ କୋଟି । ଏହି ଗ୍ରୁପର ଖେଳାଳୀ ହେଉଛନ୍ତି ବିରାଟ କୋହଲି, ଶିଖର ଧୱନ, ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଓ ଜସପ୍ରିତ୍ ବୁମରାହ ।

ଗ୍ରୁପ ‘ଏ’ର ବାର୍ଷିକ ଆୟ ୫ କୋଟି । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ୍, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ମୁରଲୀ ବିଜୟ ଓ ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା ଏହି ଗ୍ରୁପରେ ସାମିଲ ।

ଗ୍ରୁପ୍ ‘ବି’ର ବାର୍ଷିକ ଆୟ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କା । ଏହି ଗ୍ରୁପର ଖେଳାଳୀ ହେଉଛନ୍ତି କେଏଲ ରାହୁଲ,ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଉମେଶ ଯାଦବ ଓ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ।

ଗ୍ରୁପ୍ ‘ସି’ ବାର୍ଷିକ ୧ କୋଟି ଆୟ କରିଥାଏ । ଏହି ଗ୍ରୁପରେ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, କେଦାର ଯାଦବ, ଅକ୍ଷର ପଟେଲ, ସୁରେଷ ରାଇନା, ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ, କରଣ ନାୟର ଓ ଜଯନ୍ତ ଯାଦବ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଆୟ ଓ ଗ୍ରୁପ୍
ଗ୍ରୁପ୍ ‘ଏ’ର ମାସିକ ଆୟ ହେଉଛି ୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ଏଥିରେ ସରଫରାଜ ଅହମଦ, ଶୋଏବ ମଲ୍ଲିକ, ଓର ଅଲ୍ଲୀ ୟାସିର, ଶାହ ବାବର ଆଜମ ଓ ମୋହମ୍ମଦ ଆମିର ସାମିଲ ।  

ଗ୍ରୁପ୍ ‘ବି’ର ମାସିକ ଆୟ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ମୋହମ୍ମଦ ହଫିଜ, ଫହିମ ଅଶରଫ, ଅସଦ ଶଫିକ, ହସନ ଅଲ୍ଲୀ, ଫଖର ଜମାନ ଓ ଶାଦାବ ଖାନ୍ ‘ବି’ ଗ୍ରୁପର ଖେଳାଳୀ ଅଟନ୍ତି ।

ଗ୍ରୁପ୍ ‘ସି’ର ମାସିକ ଆୟ ସାଢେ ୩ ଲକ୍ଷ । ଏବଂ ଏହି ଗ୍ରୁପର ଖେଳାଳୀ ହେଉଛନ୍ତି ମୋହମ୍ମଦ ଅବାସ, ବହାବ ରିୟାଜ, ଜୁନୈଦ ଖାନ୍, ହୈରିଶ ସୋହେଲ, ଇମାମ ଉଲ ହକ, ମୋହମ୍ମଦ ନୱାଜ, ଉସମାନ ଖାନ୍, ଶାନ ମସୁଦ, ଇମାଦ ବସିମ୍ ।

ଗ୍ରୁପ୍ ‘ଡି’ର ମାସିକ ଆୟ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ଖେଳାଳୀ ହେଉଛନ୍ତି ଋମାନ ରଇସ୍, ଆସିଫ ଅଲ୍ଲୀ, ରାହତ ଅଲ୍ଲୀ, ଉସ୍ମାନ ସଲାଉଦ୍ଦିନ୍ ହୁସୈନ୍ ତଲତ ।