PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତ ଦେହ ଠାବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: କଟକ ଅବକାରୀ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ୨କିଲୋ ୩୦୦ଗ୍ରାମ ଅଫିମ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସହ ଜଡ଼ିତ ୨୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ : ସେବାୟତଙ୍କ ସମେତ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

କୁମ୍ଭ ମେଳାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଏହି ଭାରତୀୟ ସାଧୁ ଓ ବିଦେଶିନୀ ସାଧ୍ୱୀଙ୍କ ଅଦ୍ଭୁତ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ…

source:m.dailyhunt.in

କୁହାଯାଏ ଲଭ୍ ଇଜ୍ ବ୍ଲାଇଣ୍ଡ ଅର୍ଥାତ୍ ପ୍ରେମ ଅନ୍ଧ । ଏହି କଥା ପଛର କାରଣ ହେଉଛି ପ୍ରେମ ବୟସ, ରଙ୍ଗ କିମ୍ବା ଜାତି ଧର୍ମ କିଛି ଦେଖେନି । ପ୍ରେମରେ କେହି ବି ପଡିପାରେ । ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲୁଥିବା ୫୯ ବର୍ଷୀୟା ବିଦେଶୀ ସାଧ୍ୱୀ ୭୦ ବର୍ଷୀୟ ଭାରତୀୟ ସାଧୁଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡିଗଲେ । ଏହା ପରେ ଉଭୟ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ । ଆଜି ଉଭୟ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥିତ କଲେକ୍ଟର ଅଫିସରେ ବିବାହ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରାଇବା ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସମସ୍ତେ ଏହି ବିବାହକୁ ସନ୍ଦେହ ଚକ୍ଷୁରେ ଦେଖୁଥିଲେ । ତେବେ ତାଙ୍କର ଏହି ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବା ସହ ଭାବୁକ ହୋଇପଡିବେ ।  

ଖରଗୋନ୍ ଜିଲ୍ଲାର କସରବଦ ତହସିଲ୍ ଅଞ୍ଚଳର ଖଲ ଗାଁରେ ରହିଛି ଏକ ଶନି ମନ୍ଦିର । ସେଠାରେ ଏକ ଆଶ୍ରମରେ ରୁହନ୍ତି ୭୦ ବର୍ଷୀୟ ସାଧୁ ମହନ୍ତ ଆନନ୍ଦପୁରୀ । ସାଧୁ ମହନ୍ତ ଓ ଫିନଲ୍ୟାଣ୍ଡର ୫୯ ବର୍ଷୀୟା ତାରଜା ଏନେଲି ପରସ୍ପରଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଦେଇବସିଲେ । ତେବେ ଉଭୟଙ୍କ ଏହି ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ହିମାଚଳରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।

ଉଭୟଙ୍କ ଓକିଲ ମିଡିଆକୁ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟଙ୍କ ସାକ୍ଷାତ ପ୍ରାୟ ୧୧ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ହିମାଚଳରେ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ବଢିଲା । ଉଭୟ ଏକାଠି ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ । କହିରଖୁଛୁ ଉଭୟ ପରସ୍ପରର ଭାଷା ମଧ୍ୟ ଅତି ସହଜରେ ବୁଝିପାରୁଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେମାନେ ବିବାହ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ଏବଂ ଆଜି ବିବାହ ପଞ୍ଜୀକରଣ ପାଇଁ କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ଓକିଲ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ହିଁ ପ୍ରେମରେ ପଡିଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ କେହି କାହାକୁ ମନ କଥା କହିନଥିଲେ । ଏମିତି ୫ ବର୍ଷ ବିତିଗଲା ।  କିନ୍ତୁ ୨ୟ ଦେଖାରେ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ନିଜ ମନ କଥା କହିଲେ  ଏବଂ ବାକି ସାରା ଜୀବନ ଏକାଠି ରହିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ । ସେମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ କେବଳ ମୃତ୍ୟୁ ହିଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଲଗା କରିପାରିବ ।