PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ଶବକୁ ନଦୀରେ ଭସାଇଥିଲା ପାକ୍‌

source:www.oneindia.com

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଇସଲାମାବାଦ,୧୧ ।୩(ଏଜେନ୍ସି): ବାଲାକୋଟରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଦ୍ୱାରା ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ କରାଯିବା ଘଟଣାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହେବା ଖବରକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଆସୁଛି । କିନ୍ତୁ ତା’ର ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ବିରୋଧାଭାସ ଥିବାର ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି । ଗୋଟିଏ ପଟରେ ସିଏ ଦାବି କରୁଛି କି ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ମାତ୍ର ୧୦ରୁ୧୫ଟି ଗଛ ଉପୁଡିଥିଲା । ଆଉ କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟରେ ସିଏ ପାକିସ୍ତାନୀ ଓ ବିଦେଶୀ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଉନାହିଁ । ତେଣୁ ସିଏ କ’ଣ ଲୁଚାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କିଛି ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱାରା କିଭଳି ଏହାକୁ ଲୁଚାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛି, ତାହାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛନ୍ତି । ବାଲାକୋଟରେ ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ ସମୟରେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ରିପବ୍ଲିକ୍‌ ଟିଭିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ପ୍ରକୃତରେ କେତେ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ, ତାହା ଆକଳନ କରିବା ମୁସ୍କିଲ ଥିଲା । କାରଣ ପାକ୍‌ ସେନା ତୁରନ୍ତ ସେଇ ସ୍ଥାନକୁ ଚାରି ପଟରୁ ଘେରି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବି ସେଠାକୁ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ଦିଆଯାଉନାହିଁ । ତେବେ ଏହି ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାଯୋଗୁ ଜୈସ-ଇ-ମହମ୍ମଦ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ଗୁପ୍ତଚର ସଂସ୍ଥା ଆଇଏସଆଇ ପୂରା ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ପାକ୍‌ ସେନା ନିଜର ବିଫଳତା ଲୁଚାଇବା ସକାଶେ ସେଠାକୁ ଯିବା ପାଇଁ କାହାକୁ ଛାଡିନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପାକ୍‌ ସେନା ଯବାନମାନେ ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଶବକୁ ପୋଡି ଦେଉଥିବାର ସେ ଦେଖିଛନ୍ତି । ସେମାନେ କାର୍‌ରୁ ପେଟ୍ରୋଲ କାଢ଼ି ଶବଗୁଡିକୁ ଜାଳି ଦେଇଥିଲେ । ଆଉ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଶବକୁ ପୋତି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ କେତେକଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ କୁନହାର ନଦୀରେ ଭସାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଆକ୍ରମଣରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାକ୍‌ ସେନା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସଂଲଗ୍ନ ୱଜିରିସ୍ତାନକୁ ପଠାଇଦେଇଛି । ପାକ୍‌ ସେନା ଏସବୁ କାମକୁ ଅତି ସନ୍ତର୍ପଣରେ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ ହେଁ କିଛି ଲୋକ ଏହାର ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଯାହା ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଘୂରି ବୁଲୁଛି । ଉକ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଭାରତ ଏଇଭଳି ଭାବେ ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିର ଏବଂ ସେନାକ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଜାରି ରଖିବ, ତାହାହେଲେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ ଆତଙ୍କବାଦ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇପାରିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର