PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାୟଗଡା- ଛତିଶଗଡକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ଗୁଡାରୀ ଏବଂ କେନ୍ଦୁଗୁଡା ପୋଲିସର କୁଟ୍ରାଧର ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ଚଡାଉ। ମିନିଟ୍ରକ ସହ ୨କ୍ବୁଣ୍ଟାଲ ୪୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ। ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ବକ୍ସିଂ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ହାରିଲେ ମେରିକମ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ପଞାୟତିରାଜ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ଓ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା । ଜଗାକୁ ଭେଟିଲେ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ।
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖଇରପୁଟ ରାସ୍ତାରେ ବଲେରୋ ଗାଡ଼ି ସହ ୭କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ- ଜଣେଗିରଫ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବରଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, IAS ଅଶୋକ ମୀନା ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ପ୍ରତିବାଦରେ ନୀଳଗିରି କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କଲେ ଓକିଲ ସଙ୍ଘ
  • ||
  • କଟକ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ପଦକ ପାଇବା ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ବଢିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଲେ
  • ||
  • ବକ୍ସିଂ କ୍ବାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତର ସତୀଶ କୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥାମୁନି କରୋନ ମୃତ୍ୟୁ,ରାଜ୍ୟରୁ ଆଉ ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୧୫ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଘାତକ ସାଜିଲା ଫ୍ରି-ଫାୟାର୍ ଗେମ୍, ଚାଲିଗଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବନି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ବନ୍ଦ ହେଲା ୨ଟି ସୁଇଜ ଗେଟ୍, ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||

ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ଶବକୁ ନଦୀରେ ଭସାଇଥିଲା ପାକ୍‌

source:www.oneindia.com

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଇସଲାମାବାଦ,୧୧ ।୩(ଏଜେନ୍ସି): ବାଲାକୋଟରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଦ୍ୱାରା ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ କରାଯିବା ଘଟଣାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହେବା ଖବରକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଆସୁଛି । କିନ୍ତୁ ତା’ର ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ବିରୋଧାଭାସ ଥିବାର ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି । ଗୋଟିଏ ପଟରେ ସିଏ ଦାବି କରୁଛି କି ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ମାତ୍ର ୧୦ରୁ୧୫ଟି ଗଛ ଉପୁଡିଥିଲା । ଆଉ କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟରେ ସିଏ ପାକିସ୍ତାନୀ ଓ ବିଦେଶୀ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଉନାହିଁ । ତେଣୁ ସିଏ କ’ଣ ଲୁଚାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କିଛି ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱାରା କିଭଳି ଏହାକୁ ଲୁଚାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛି, ତାହାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛନ୍ତି । ବାଲାକୋଟରେ ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ ସମୟରେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ରିପବ୍ଲିକ୍‌ ଟିଭିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ପ୍ରକୃତରେ କେତେ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ, ତାହା ଆକଳନ କରିବା ମୁସ୍କିଲ ଥିଲା । କାରଣ ପାକ୍‌ ସେନା ତୁରନ୍ତ ସେଇ ସ୍ଥାନକୁ ଚାରି ପଟରୁ ଘେରି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବି ସେଠାକୁ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ଦିଆଯାଉନାହିଁ । ତେବେ ଏହି ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାଯୋଗୁ ଜୈସ-ଇ-ମହମ୍ମଦ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ଗୁପ୍ତଚର ସଂସ୍ଥା ଆଇଏସଆଇ ପୂରା ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ପାକ୍‌ ସେନା ନିଜର ବିଫଳତା ଲୁଚାଇବା ସକାଶେ ସେଠାକୁ ଯିବା ପାଇଁ କାହାକୁ ଛାଡିନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପାକ୍‌ ସେନା ଯବାନମାନେ ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଶବକୁ ପୋଡି ଦେଉଥିବାର ସେ ଦେଖିଛନ୍ତି । ସେମାନେ କାର୍‌ରୁ ପେଟ୍ରୋଲ କାଢ଼ି ଶବଗୁଡିକୁ ଜାଳି ଦେଇଥିଲେ । ଆଉ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଶବକୁ ପୋତି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ କେତେକଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ କୁନହାର ନଦୀରେ ଭସାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଆକ୍ରମଣରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାକ୍‌ ସେନା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସଂଲଗ୍ନ ୱଜିରିସ୍ତାନକୁ ପଠାଇଦେଇଛି । ପାକ୍‌ ସେନା ଏସବୁ କାମକୁ ଅତି ସନ୍ତର୍ପଣରେ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ ହେଁ କିଛି ଲୋକ ଏହାର ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଯାହା ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଘୂରି ବୁଲୁଛି । ଉକ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଭାରତ ଏଇଭଳି ଭାବେ ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିର ଏବଂ ସେନାକ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଜାରି ରଖିବ, ତାହାହେଲେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ ଆତଙ୍କବାଦ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇପାରିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର