କୋଲକାତା ଦୋକାନରେ ବିଭିନ୍ନ ଦଳୀୟ ଚିହ୍ନ ଥିବା ମିଠା ବିକ୍ରି: ସଚେତନତା ବଢ଼ାଇବାକୁ କରାଯାଉଛି ପ୍ରୟାସ

କୋଲ୍‌କାତା ୨୩।୩: ଭୋଟ୍‌ ଦାନ ବିଷୟରେ ସଚେତନତା ବଢ଼ାଇବାକୁ ହାଓଡ଼ାର ଗୋଟାଏ ମିଠା ଦୋକାନ ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକର ଚିହ୍ନ ଖୋଦେଇ ହୋଇଥିବା ମିଠା ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି।

ଦୋକାନରେ ଭରି ରହିଛି ଛେକକୁ ଛେକ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଦଳୀୟ ଚିହ୍ନ ଥିବା ରଙ୍ଗିନ ମିଠା ସବୁ। ବିଜେପିର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ସବୁଜ ଓ କମଳା ରଙ୍ଗର ମିଠା ରଖା ଯାଇଛି ତା’ର ତୀବ୍ର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ସିପିଏମ୍‌ ସଙ୍କେତ ଖୋଦିତ ମିଠା ପାଖରେ।

ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ବିବୃତି ଦେଇ ଦୋକାନ ମାଲିକ ପ୍ରଦୀପ ହଲଦାର୍‌ କହିଛନ୍ତି, ନିର୍ବାଚନ କମିସନ୍‌ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରି ସାରିଥିବାରୁ ମିଠା ଜରିଆରେ ଭୋଟ୍‌ ଦାନ ପାଇଁ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ମୁଁ ଚିନ୍ତା କଲି। ଏହାଦ୍ୱାରା କିଛି ଲାଭ ବି ବଢ଼ିବ। ଏଇଟା ଗୋଟାଏ ନୂଆ ତରିକା। ତାଙ୍କ ମିଠାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଲୋକେ ଟିଏମ୍‌ସି ଓ ବିଜେପି ଚିହ୍ନ ଥିବା ମିଠା ନେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର: କୁଲଗ୍ରାମରେ ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ, ଚାଲିଗଲା ୩ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଜୀବନ

କଲରାପତରିଆର ଡିଆଁ ଦେଖି ଲୋକେ କହିଲେ ଅଲମ୍ପିକ୍ ଯିବା ଉଚିତ୍, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯଦି ଆମ ଦେଶରୁ ଖେଳନ୍ତୁ, ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଟ୍ବିଟ କରି ଦେଲେ ଅଫର

କରୋନା ଟିକା ଲଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ମୋଡେର୍ଣ୍ଣା

ପିଏମ୍‌ ମୋଦୀଙ୍କ ‘ଜଙ୍ଗଲରାଜ କି ଯୁବରାଜ’ ଆକ୍ଷେପର ଜବାବ ରଖିଲେ ତେଜସ୍ବୀ, କହିଲେ ‘ସେ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ଯାହା ବି କହି ପାରିବେ’

୯ ବର୍ଷ ତଳେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଏବେ କରି ଦେଖାଇ ଦେଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର