PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ସୁରକ୍ଷିତ ନଥିଲା କୋଝିକୋଡ ବିମାନବନ୍ଦରର ରନଓ୍ବେ, ପୂର୍ବରୁ ଡିଜିସିଏ ମଧ୍ୟ ଦେଇସାରିଥିଲା ଦୁର୍ଘଟଣା ଚେତାବନୀ

https://aajtak.intoday.in/

କୋଝିକୋଡ୮।୮: କେରଳର କୋଝିକୋଡା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ଏକ ବିମାନ ଶୁକବ୍ରାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଦୁଇ ଜଣ ପାଇଲଟଙ୍କ ସହିତ ୧୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। କେରଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରବଳ ପରିମାଣରେ ବର୍ଷା ହେଉଥିଲା। ବନ୍ଦେ ଭାରତ ମିଶନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଦୁବାଇରୁ କୋଝିକୋଡା ଆସୁଥିବା ବିମାନ ରନଓ୍ବେରେ ସ୍ଲିପ୍ କରିଯାଇଥିଲା।

ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ନିୟାମକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଜେନେରାଲ୍ (ଡିଜିସିଏ) ପୂର୍ବରୁ ହିଁ କୋଝିକୋଡା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ରନଧେକବକଚ ନେଇ ଚେତାବନୀ ଜାରି କରିଥିଲା ସେଠାରେ କେବେ ବି ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇପାରିବ। ଡିଜିସିଏ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲା ଯେ, ରନଓ୍ବେରେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ରହିଛି କେଉଁଠି ପାଣି ଭରିପାରେ ତ ଆଉ କେଉଁଠି ରବର ଜମା ହୋଇପାରେ, ଯାହାକି ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ହୋଇପାରେ।

ଡିଜିସିଏ ୨୦୧୯ରେ ବିମାନ ଅଥରିଟିକୁ କାଲିକଟ୍ ଏୟାରପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ନୋଟିସ୍ ଦେଇଥିଳା। ସେଭଳି ବିମାନ ଅଥରିଟି ସୁତ୍ରରୁ କୁହଯାଇଛି ଯେ, ଡିଜିସିଏ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉଛି  ଓ ଆମେ ସବୁ ପ୍ରସଙ୍ଗର ସମାଧାନ କରିପାରିବୁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର