PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏ ବର୍ଷ ଥରାଇବ ଶୀତ ଲହରୀ, ଜବର ଜାଡ଼ରେ ଥରିବ ଓଡ଼ିଶା, ଲମ୍ବିବ ଶୀତ ଅବଧି
  • ||
  • ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ : ବେଦାନ୍ତର ଏଲଏନଟି କଲୋନୀକୁ ପଶିଲା କରୋନା, ୩ ଶ୍ରମିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜି ସମ୍ବଲପୁର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ, ମମିତା ମେହେର୍ ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||

ସୁରକ୍ଷିତ ନଥିଲା କୋଝିକୋଡ ବିମାନବନ୍ଦରର ରନଓ୍ବେ, ପୂର୍ବରୁ ଡିଜିସିଏ ମଧ୍ୟ ଦେଇସାରିଥିଲା ଦୁର୍ଘଟଣା ଚେତାବନୀ

https://aajtak.intoday.in/

କୋଝିକୋଡ୮।୮: କେରଳର କୋଝିକୋଡା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ଏକ ବିମାନ ଶୁକବ୍ରାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଦୁଇ ଜଣ ପାଇଲଟଙ୍କ ସହିତ ୧୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। କେରଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରବଳ ପରିମାଣରେ ବର୍ଷା ହେଉଥିଲା। ବନ୍ଦେ ଭାରତ ମିଶନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଦୁବାଇରୁ କୋଝିକୋଡା ଆସୁଥିବା ବିମାନ ରନଓ୍ବେରେ ସ୍ଲିପ୍ କରିଯାଇଥିଲା।

ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ନିୟାମକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଜେନେରାଲ୍ (ଡିଜିସିଏ) ପୂର୍ବରୁ ହିଁ କୋଝିକୋଡା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ରନଧେକବକଚ ନେଇ ଚେତାବନୀ ଜାରି କରିଥିଲା ସେଠାରେ କେବେ ବି ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇପାରିବ। ଡିଜିସିଏ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲା ଯେ, ରନଓ୍ବେରେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ରହିଛି କେଉଁଠି ପାଣି ଭରିପାରେ ତ ଆଉ କେଉଁଠି ରବର ଜମା ହୋଇପାରେ, ଯାହାକି ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ହୋଇପାରେ।

ଡିଜିସିଏ ୨୦୧୯ରେ ବିମାନ ଅଥରିଟିକୁ କାଲିକଟ୍ ଏୟାରପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ନୋଟିସ୍ ଦେଇଥିଳା। ସେଭଳି ବିମାନ ଅଥରିଟି ସୁତ୍ରରୁ କୁହଯାଇଛି ଯେ, ଡିଜିସିଏ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉଛି  ଓ ଆମେ ସବୁ ପ୍ରସଙ୍ଗର ସମାଧାନ କରିପାରିବୁ।