ଜାନ୍‌ଙ୍କୁ ଆକ୍ଷେପ କଲେ ବାପା କୁମାର ସାନୁ, କହିଲେ, ‘ସେ ତାଙ୍କ ନାଁରୁ ମୋ ନାଁକୁ ବାଦ୍ ଦେଇ ନିଜ ମା’ଙ୍କ ନାଁ ଯୋଡ଼ିବା ଉଚିତ୍’

ମୁମ୍ବାଇ ୨୫।୧୧ : କୁମାର ସାନୁ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଜାନ୍‌ କୁମାର ସାନୁଙ୍କ ବୟାନ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କ ସହ କାମ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ ଏବଂ ବିଗ୍ ବସ୍ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଗାୟକ କୁମାର ଜାନୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ପୁଅ ଜାନ କୁମାର ସାନୁଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଉପରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ୍। ସେ ତାଙ୍କ ମାଆ ରୀତା ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ନାମ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି କୁମାର ଜାନୁ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଜାନ୍‌ ଏବେ ରିଆଲିଟି ସୋ ବିଗ୍ ବସ୍ ସିଜନ୍-୧୪ ରେ ଜଣେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଟନ୍ତି। ନିକଟରେ ବିଗ୍ ବସ୍‌ରେ ମରାଠୀ ଭାଷା ବିଷୟରେ ଖରାପ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଥିଲେ ଜାନ୍‌ କୁମାର ସାନୁ। ଜାନ୍‌ଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବନିର୍ମାଣ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ସୋ’ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ କଲର୍ସ ଚ୍ୟାନେଲକୁ ଧମକ ଦିଆଯାଇଥିଲା।ତେବେ ବିବାଦକୁ ନ ବଢ଼ାଇ ପୁଅ ପାଇଁ କୁମାର ସାନୁ ନିଜେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କରି କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ।

ଏବେ ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜାନ ନିଜ ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଉଚିତ। ମୁଁ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଏବଂ ବିଗ୍ ବସ୍ ଘରେ ଏହା କହିଥିବାର ଶୁଣିଛି ଯେ, ତାଙ୍କ ମା’ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମା’ ଏବଂ ପିତା ଅଟନ୍ତି। ମୁଁ ତାଙ୍କ ମା’ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ସମ୍ମାନକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛି ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ଅଧିକ ସମ୍ମାନ ଦେବାରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ । ସେ ତାଙ୍କ ନାମ ଜାନ ରୀତା ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ଭାବରେ ଲେଖିବା ଉଚିତ୍, କୁମାର ସାନୁ ନୁହେଁ। କାରଣ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ରୀତାଜୀ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି କରିଛନ୍ତି । ଦ୍ବିତୀୟ କଥା ହେଉଛି ଲୋକେ ତାଙ୍କ ତୁଳନା ମୋ ସହିତ କରିବାକୁ ଲାଗିବେ, ଯାହା ଜଣେ ନବାଗତ ରୂପରେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ ବୋଳି ସେ କହିଛନ୍ତି।   

ଟିଓଆଇକୁ ଦେଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଜନ କହିଛନ୍ତି, ମୋ ବାପା ମୋ ଜୀବନର କେବେ ଅଂଶ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି। ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ ସେମାନେ କାହିଁକି ମୋତେ ଗାୟକ ଭାବରେ ସମର୍ଥନ କଲେ ନାହିଁ କି ପଦୋନ୍ନତି ଭାବରେ- ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିପାରିବେ କାହିଁକି ?| ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଅନେକ ସେଲିବ୍ରେଟ୍ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇ ପୁନଃ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ହୁଏତ ସେମାନଙ୍କ ପୂର୍ବ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବିବାହରୁ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କେବେ ହେଲେ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ସେ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ, ମୋ ମାମଲାରେ, ମୋ ବାପା କୁମାର ସାନୁ ଆମ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ ରଖିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ପ୍ରାରମ୍ଭରେ, ସେ ମୋର ପ୍ରତିପୋଷଣ ବିଷୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତା’ପରେ ମୋର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ଆଉ ଜଣେ ଥିଲେ। ତେଣୁ ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ଯେ ସେ ମୋ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଭାବନା ରଖିଛନ୍ତି।