ଲଦାଖ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ଯାନ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ ଟ୍ୟାଗ୍, ଏବେ LA ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଗାଡି ନମ୍ବର

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧/୧୨: ଲଦାଖରେ ଯାନର ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନକୁ ନେଇ ସରକାର ଏକ ନୂଆ ପଞ୍ଜୀକୃତ ଟ୍ୟାଗ୍ LA(ଏଲଏ) ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏବେ ଲଦାଖରେ ଗାଡ଼ିର ନମ୍ବରରେ ଆରମ୍ଭରୁ JK ନ ରହି LA ରହିବ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ସରକାର ୫ ଅଗଷ୍ଟରେ ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୭୦ କୁ ସମାପ୍ତ କରି ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ଓ ଲଦାଖ ନାମରେ ୨ ନୂଆ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ ଗଠନ କରିଦେଇଥିଲେ ।

ପୂର୍ବରୁ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ଅଂଶ ଥିଲା ଲଦାଖ୍
ସରକାର ୫ ଅଗଷ୍ଟରେ ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୭୦କୁ ସମାପ୍ତ କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ କଶ୍ମୀର ଓ ଲଦାଖ୍ ନାଁରେ ୨ ନୂଆ ନୂଆ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ ଗଠନ ହୋଇଥିଲା ।

ହାଇ ସିକ୍ୟେରିଟି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ଜରୁରୀ
ଗାଡିରେ ହାଇ ସିକ୍ୟେରିଟି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ଲାଗିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ଏଥିପାଇଁ ପରିବହନ ବିଭାଗ ୨୩୬ ଡିଲରଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିଛି । ଏଣିକି ସବୁ ଗାଡିରେ ହାଇ ସିକ୍ୟେରିଟି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ଲଗାଯିବ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ପୋକସୋ ଆକ୍ଟ ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ମନ୍ତବ୍ୟ, ଶିଶୁ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଉ

ଏଣିକି ପୋଷ୍ଟମ୍ୟାନ୍ ଓ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ବିକ୍ରି କରିବେ ଇନସ୍ୟୁରାନ୍ସ ପଲିସି, ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଜାରି

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ନେବାକୁ ମନାକଲେ ପରିବାର ଲୋକ, ପୋଲିସ କରିପାରେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର

ପିସ୍ତଲ ଛଡାଇ…ଫାୟରିଂ କଲେ… ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଏନକାଉଣ୍ଟର ଘଟଣାକ୍ରମ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ କମିଶନର