PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ବକ୍ସିଂ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ହାରିଲେ ମେରିକମ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ପଞାୟତିରାଜ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ଓ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା । ଜଗାକୁ ଭେଟିଲେ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ।
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖଇରପୁଟ ରାସ୍ତାରେ ବଲେରୋ ଗାଡ଼ି ସହ ୭କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ- ଜଣେଗିରଫ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବରଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, IAS ଅଶୋକ ମୀନା ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ପ୍ରତିବାଦରେ ନୀଳଗିରି କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କଲେ ଓକିଲ ସଙ୍ଘ
  • ||
  • କଟକ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ପଦକ ପାଇବା ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ବଢିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଲେ
  • ||
  • ବକ୍ସିଂ କ୍ବାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତର ସତୀଶ କୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥାମୁନି କରୋନ ମୃତ୍ୟୁ,ରାଜ୍ୟରୁ ଆଉ ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୧୫ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଘାତକ ସାଜିଲା ଫ୍ରି-ଫାୟାର୍ ଗେମ୍, ଚାଲିଗଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବନି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ବନ୍ଦ ହେଲା ୨ଟି ସୁଇଜ ଗେଟ୍, ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||

ଚାମ୍ବରରେ ଫସି ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଠିକାଦାର ଫେରାର୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୬ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଜଳ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ(ପିଏଚ୍‌ଡି) କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭୁଲ ଯୋଗୁଁ ଆଜି ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଅକାଳମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ପାଇପ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଅଚାନକ ପାଣି ଛାଡି ଦେବାରୁ ଏକ ଚାମ୍ବରରେ କାମ କରୁଥିବା ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ଘଟିଛି । ମୃତ ଶ୍ରମିକ ହେଲେ ନୂଆପଲ୍ଲୀ ଆଇଆର୍‌ସି ଭିଲେଜରେ ଥିବା ଗଣପତିନଗର ବସ୍ତିର କୈଳାସ ଦୋରାଙ୍କ ପୁଅ ରୁଦ୍ର ଦୋରା(୨୫) । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଉକ୍ତ ଚାମ୍ବରରୁ ରୁଦ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି । ତେବେ କାମ ନେଇଥିବା ଠିକାଦାର ଫେରାର୍‌ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ରୁଦ୍ରଙ୍କ ଘର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା କଂସମାରି ଅଞ୍ଚଳରେ । ସେ ପରିବାର ସହ ଗଣପତିନଗର ବସ୍ତିରେ ରହୁଥିଲେ । ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ତଳେ ସେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସପ୍ତାହେ ଧରି ଭିଏସ୍‌ଏସ ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଣି ପାଇପ୍‌ ମରାମତି କାମ ଚାଲିଥିଲା । ଆଜି ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ଠାରୁ ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ଥିବା ଏକ ଚାମ୍ବର ମରାମତି ଚାଲିଥିଲା । ରୁଦ୍ରଙ୍କ ସହ ଆଉ ୨-୩ଜଣ ଶ୍ରମିକ ମଧ୍ୟ କାମରେ ଲାଗିଥିଲେ । ରୁଦ୍ର ଚାମ୍ବର ଭିତରେ ପଶି ଉଭୟ ପାଇପ୍‌କୁ ଯୋଡୁଥିଲେ । ଏତିକିବେଳେ ପାଇପ୍‌ରେ ଅଚାନକ୍‌ ପାଣି ମାଡି଼ ଆସିଥିଲା । ପ୍ରବଳ ବେଗରେ ପାଣି ଆସିବାରୁ ସେ ଚାମ୍ବରରୁ ବାହାରି ନ ପାରି ଫସି ଯାଇଥିଲେ । ବାହାରେ ଥିବା ଶ୍ରମିକ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ମିଶି ତାଙ୍କୁ ପାଣି ଭିତରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ହେଲେ ସେତେବେଳକୁ ରୁଦ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଥିଲା । ରୁଦ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇ ଠିକାଦାର ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ପିଏଚ୍‌ଡି ବିଭାଗ ଅବେଳାରେ ପାଇପ୍‌ ଲାଇନ୍‌ରେ ପାଣି ଛାଡ଼ିଥିବାରୁ ରୁଦ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲା ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରି ଲୋକେ ରାସ୍ତାରୋକ କରିଥିଲେ । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । ପୁଲିସ୍‌ ପହଞ୍ଚି ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ଭାଳିଥିଲା । ପୁଲିସ ରୁଦ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ପଠାଇଥିଲା । ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି ।