PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ମହିଳା କମିଶନରେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ, ‘ଆଜି ମୋ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବାହାଘର’

source:www.youthkiawaaz.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୮ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ‘ଆଜି ମୋ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବାହାଘର । ତାଙ୍କ ବାହାଘର ରୋକି ଦିଅନ୍ତୁ ଆଜ୍ଞା । ମୋ ୬ ବର୍ଷର ପୁଅଟେ ଅଛି । ମାଆ ପୁଅ ଆମେ ବେସାହାରା ହୋଇଯିବୁ । ମୋ ସ୍ୱାମୀ ଆଉ ଗୋଟେ ଝିଅକୁ ଭଲପାଇ ତାକୁ ଆଜି ବାହା ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରନ୍ତୁ । ଏହା କୌଣସି ଯାତ୍ରାର ସଂଳାପ ନୁହେଁ । ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଫେରାଦ । ପ୍ରତାରକ ସ୍ୱାମୀ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବାଟାଲିଅନ୍‌ (ଆଇଆର୍‌ବି)ର ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳ । ତାଙ୍କ ନାଁ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ବଦରା । ଘର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ମହୁଲଡିହା ଥାନା ଅଧୀନ ମିଟୁଆଣିରେ । ସେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ଏକ ଥାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଜଣେ ମହିଳା ପୁଲିସ ସବ୍‌ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ଭଲପାଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସସ୍ମିତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସସ୍ମିତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ସଞ୍ଜୟଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ୨୦୧୧ରେ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ଉମେଶ ନାମକ ୬ ବର୍ଷର ଏକ ପୁଅ ଅଛି । ବିବାହ ପରେ ସବୁ ଠିକ୍‌ଠାକ୍‌ ଚାଲିଥିଲା । କିଛି ନ ଜଣାଇ ଉମେଶ ବାରମ୍ବାର ପୁରୀ ଯା’ଆସ କରିବାରୁ ସସ୍ମିତାଙ୍କ ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଜଣା ପଡିଥିଲା, ଦୁଇବର୍ଷ ଧରି ଉମେଶ ଜଣେ ଲେଡି ସବ୍‌ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କରୁଛନ୍ତି । ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଜରିଆରେ ତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ ହୋଇଥିଲା । ପରିଚୟ ବଢ଼ିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସହ ଲୁଚିଛପି ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ମିଳାମିଶା କରୁଛନ୍ତି । ଅନେକଥର ବାହାରେ ବି ରହୁଛନ୍ତି । ସବୁଠୁ ବଡ଼ କଥା ହେଲା, ଉଭୟଙ୍କ ପ୍ରେମ ଏତେ ନିବିଡ଼ ହୋଇ ଯାଇଛି ଯେ ଉଭୟେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି । ଏସବୁ ଘଟଣା ଶୁଣିବା ପରେ ସସ୍ମିତାଙ୍କ ଗୋଡ଼ତଳୁ ମାଟ ିଖସଯିାଇଥଲିା । ଏନେଇ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ପଚାରବିାରୁ ସେ ସନ୍ତୋଷଜନକ ଉତ୍ତର ଦେଇ ନଥିଲେ । ଏହାପରେ ସସ୍ମିତାଙ୍କ ସନ୍ଦେହ ଆହୁରି ବଢ଼ିଥିିଲା । ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଯୋଗୁଁ ଝଗଡ଼ା ହୋଇଥିଲା । ପରେ ସଞ୍ଜୟ ଘର ଛାଡି ବାହାରେ ରହିଥିଲେ । ଅଧିକ ଖୋଳତାଡ଼ କରିବା ପରେ ସସ୍ମିତା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ତାରିଖରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଲେଡି ସବ୍‌ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ବାହା ହେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି । ଏହାଜାଣି ସସ୍ମିତାଙ୍କ ଛାତିରେ ଛନକା ପଶି ଯାଇଛି । ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରି ଧାଇଁ ଆସିଛନ୍ତି ମହିଳା କମିଶନର ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟକୁ । ସାଙ୍ଗରେ ସବୁ କାଗଜପତ୍ର ବି ଆଣିଛନ୍ତି । କମିଶନରଙ୍କ ନିକଟରେ ଗୁହାରି କରିବା ସହ ନ୍ୟାୟ ଭିକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ।