PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ମୁମ୍ବାଇ ମାରାଥନ: ଲାଗାଟ, ଆଲେମୁ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ, ୨୦ା୧(ଏଜେନ୍ସି): କେନିଆର କସମାସ ଲାଗାଟ ଓ ଇଥିଓପିଆର ୱର୍କନେସ ଆଲେମୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୁମ୍ବାଇ ମାରଥନ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ଆଖ୍ୟା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ଗତ ସେଭିଲା ମାରାଥନ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ଲାଗାଟ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୪୨.୧୯୫ ମିଲୋ ମିଟର ଦୂରତାକୁ ୨ଘଣ୍ଟା, ୯ମିନିଟ୍‌ ୧୫ ସେକେଣ୍ଡରେ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ । ଇଥିଓପିଆର ଆୟେଚ୍ୟୁ ବାଣ୍ଟି ୨ଘଣ୍ଟା ୧୦ମିନିଟ୍‌ ୫ସେକେଣ୍ଡରେ ଦୂରତା ଅତିକ୍ରମ କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ସାଥୀ ରେସର ଆକାନ୍ୟୁ ସୁମେଟ୍‌ ୨ଘଣ୍ଟା ୧୦ମିନିଠ୍‌ ୧୦ ସେକେଣ୍ଡ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ । ମହିଳା ବର୍ଗରେ ଆଲେମୁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଦୂରତାକୁ ୨ଘଣ୍ଟା ୨୫ମିନିଟ୍‌ ୪୫ସେକେଣ୍ଡରେ ଅତିକ୍ରମ କରି ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ । ସେହିପରି ଆମାନେ ଗୋବେନା ୨ଘଣ୍ଟା ୨୬ମିନିଟ୍‌ ୦୯ ସେକେଣ୍ଡ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ବିର୍କେ ଡେବେଲ ୨ଘଣ୍ଟା ୨୬ମିନିଟ ୩୯ସେକେଣ୍ଡ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ ।
ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁଦ୍ଧା ସିଂହ ୨ଘଣ୍ଟା ୩୪ମିନିଟ୍‌ ୫୬ସେକେଣ୍ଡରେ ଦୂରତା ଅତିକ୍ରମ କରି ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦୋହା ବିଶ୍ୱଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌କୁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ । ଏହା ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ରହିଥିଲା । ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ୨ଘଣ୍ଟା ୩୫ମିନିଟ୍‌ ୩୫ ସେକେଣ୍ଡ ରହିଥିଲା । ୨୦୧୫ ବେଜିଂ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌ରେ ସେ ଏହି ସମୟ ସହ ଦୂରତା ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ ।
ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ବର୍ଗରେ ନିତେନ୍ଦର ସିଂ ରାୱତ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ । ସେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଦୂରତାକୁ ୨ଘଣ୍ଟା ୧୫ମିନିଟ୍‌ ୫୨ ସେକେଣ୍ଡରେ ଅତିକ୍ରମ କରି ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌କୁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ । ସେହିପର ଗୋବି ଥାନାକୋଇ ୨ଘଣ୍ଟା ୧୭ମିନିଟ୍‌ ୦୩ ସେକେଣ୍ଡ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ କରଣ ସିଂ ୨ଘଣ୍ଟା ୨୦ମିନିଟ୍‌ ୧୦ ସେକେଣ୍ଡ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର