PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାହାକୁ ଆଧାର କାର୍ଡ ପଠାଇବା ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ , ନୂଆ ଆଡଭାଇଜରୀ ଜାରି କଲେ ସରକାର , ହୋଟେଲ ଓ ସିନେମା ହଲ୍ ପରି ସଂସ୍ଥାକୁ ଆଧାର କପି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ
  • ||
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କୁ ଲାଗିଛି ବଡ଼ ଝଟକା; ଜାମିନ୍ ଆବେଦନ ଖାରଜ କଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ…କହିଲେ…

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କୁ ଲାଗିଛି ବଡ଼ ଝଟକା। ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ ଜାମିନ୍ ଆବେଦନ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି। କୋର୍ଟ ଏହି ନି​‌ଷ୍ପତ୍ତି ସହିତ ଏହା ବି କହିଛନ୍ତି କି, ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଧ୍ୟରେ ଜେଲ୍ ବାହାରକୁ ବାହାରି ପାରି​‌ବେ ନାହିଁ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଶୁଣାଣି ମଧ୍ୟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଓକିଲ କପିଲ ସିବଲଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି କି, ସେ ଚୁକ୍ତି ଆଧାରରେ ଶୁଣାଣି କରିବେ ନାହିଁ।

ସିଜେଆଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି କି, ସେ ଅନେକ ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏହା ବି କହିଛନ୍ତି କି ସମସ୍ତ ମାମଲାର ଦଣ୍ଡ ଏକା ସହ ଦିଆଯିବ କି ଅଲଗା ଅଲଗା ଦିଆଯିବ ତାହା ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥିର କରିବ। ଏଥିରେ ଆମେ ମୁଣ୍ଡ ଖେଳାଇବୁ ନାହିଁ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସିବିଆଇ ତରଫରୁ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ଦିଆନଯିବାକୁ ନେଇ ବିରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। ସିବିଆଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି କି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବି ରାଜନୀତି ଗତିବିଧିକୁ ସଂଚାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜାମିନ ମାଗୁଛନ୍ତି। ପୁଣି ଏବେ ମେଡିକାଲ ଅଧାରରେ ଜାମିନ ମାଗି କୋର୍ଟକୁ ପଥଭ୍ରଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି।

ସିବିଆଇ କହିଛି କି, ଲାଲୁଙ୍କୁ ରାଜନୀତି ଗତିବିଧିରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ପାଇଁ ଜାମିନ ମିଳିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଯଦି ସମସ୍ତ ଦଣ୍ଡକୁ ଏକା ସହ ଦେଖାଯିବ ତ ତେବେ ଲାଲୁଙ୍କୁ ସାଢ଼େ ତିନି ବର୍ଷ ନୁହେଁ, ବରଂ ୨୭.୫ ବର୍ଷ ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ମାତ୍ର ସେ ଜେଲରେ ନରହି ହସ୍ପିଟାଲର ବିଶେଷ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଏମିତିରେ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ବିଶ୍ବାସ ରଖିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଜାମିନରେ ଛାଡ଼ି ଦିଆଯିବ ବୋଲି।