ଦରଦୀ ଚୋର, ଢିଲା ପୁଲିସ୍‌: ପୂରା ଘଟଣା ଏମିତି ଘଟିଲା ଜାଣନ୍ତୁ…

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୪/୧୧: ଘରେ ପଶି ଲାପଟପ୍‌ ଚୋରି କଲେ । ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଗୃହକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରି କହିଲେ, ତୁମ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ମୁଁ ବସ୍‌ କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କୁ ଦେଇଛି । ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡକୁ ଆସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବସ୍‌ କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କୁ ୬ ଶହ ଟଙ୍କା ଦେଇ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ନେଇଯିବ । ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ମହତ୍ତ୍ୱ ବୁଝିଥିବା ଜଣେ ଦରଦୀ ଚୋର ଏତଲାକାରୀଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରି ତାଙ୍କ ସାର୍ଟିଫକେଟ୍‌ ଫେରାଇଦେବା ଘଟଣା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି ।

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନା ଶୈଳଶ୍ରୀ ବିହାର ଏଲ୍‌ସି କଲୋନୀ ପ୍ଲଟ୍‌ ନମ୍ବର ୧୧୨ରେ ଘର ଭଡ଼ା ନେଇ ରହୁଛନ୍ତି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଚାନ୍ଦବାଲିର ଧରଣୀଧର ସାହୁ ଓ ସାଲେପୁରର ଶୁଭଙ୍କର ସାହୁ । ଅକ୍ଟୋବର ୧୮ ତାରିଖ ସକାଳ ସାଢ଼େ ୮ ଟା ବେଳେ ଏମାନେ ରହୁୁଥିବା ଘରର ମୁଖ୍ୟ କବାଟ ଖୋଲା ଥିଲା । ଧରଣୀଧର ବାଥରୁମ୍‌ରେ ଥିଲା ବେଳେ ଶୁଭଙ୍କର ଶୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଚୋର ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ଘର ଭିତରେ ପଶିଥିଲା । ମଉକା ଦେଖି ୨ଟି ଲାପଟ୍‌ପ, ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଓ ଏକ ବ୍ୟାଗ୍‌ ନେଇ ପଳାଇଥିଲା । ଉକ୍ତ ବ୍ୟାଗ୍‌ରେ ଥିଲା ଧରଣୀଧରଙ୍କ ସବୁ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ । ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ଉଭୟ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ । ପୁଲିସ୍‌ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ କିଛି ତଦନ୍ତ ନ କରି ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଚୁପ୍‌ ବସି ପଡିଥିଲା । ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ ତାରିଖରେ ଧରଣୀଧରଙ୍କୁ ଜଣେ ଫୋନ୍‌ କରି କହିଥିଲେ, ତୁମ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଗଞ୍ଜାମର ଏକ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ପଡିଥିଲା ।

ସେଥିରେ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ଓ ତୁମ ମୋବାଇଲ୍‌ ନମ୍ବର ଥିଲା । ଆମେ ବସ୍‌ରେ ପଠାଇ ଦେଉଛୁ । ତୁମେ ସାଢ଼େ ୧ଟା ବେଳେ ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡକୁ ଆସି କଣ୍ଡକ୍ଟରକୁ ୬ଶହ ଟଙ୍କା ଦେଇ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ନେଇଯିବ । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ବସ୍‌ ନମ୍ବର ଓ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଫୋନ୍‌ ନମ୍ବର ବି ଦେଇଥିଲେ । ଫୋନ୍‌ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କଥା ମୁତାବକ ୨୨ ତାରିଖରେ ଧରଣୀଧର ଓ ଶୁଭଙ୍କର ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ୪ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ଉକ୍ତ ବସ୍‌ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଏକ ଅଖା ବ୍ୟାଗ୍‌ରେ ତାଙ୍କ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ସବୁ ଥଲା । ଏହାପରେ ଧରଣୀଧର ଥାନାକୁ ଯାଇ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜଣାଇଥିଲେ । ଏମିତିକି ଯେଉଁ ନମ୍ବରରେ ଫୋନ୍‌ ଆସିଥିଲା ତାକୁ ଥାନା ପୁଲିସ୍‌କୁ ଦେବା ସହ ଚୋରି ବେଳର ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ବି ଦେଇଥିଲେ। ହେଲେ ପୁଲିସ୍‌ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲା । ଶେଷରେ ନିରାଶ ହୋଇ ଡିସିପିଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲା ପରେ ୧.୩ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଡାଉନ୍ ଲୋଡ୍ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଆପ୍, ମାତ୍ର ୭ ସେକେଣ୍ଡରେ ପୋଲିସ ପାଇପାରିବ ସୂଚନା

ଭଙ୍ଗାହେଲା ଏମଏଲଏ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସ, ନିର୍ମାଣ ହେବ ଅତ୍ୟାଧୂନିକ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଥିବା ବହୁତଳ କୋଠା

ଗର୍ଭବତୀ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜଳାଇଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ, ହସ୍ପିଟାଲ ଯିବା ବେଳେ ଅଧା ବାଟରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ପୀଡିତା

ଉନ୍ନାଓ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟାମାମଲା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶୁଭମ୍ ନିଜକୁ ନିର୍ଦୋଷ ପ୍ରମାଣିତ କରିବାକୁ କୋର୍ଟରେ ଦେଖାଇଲା ଡାକ୍ତରୀ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍, ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଗଲା…