PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଗରାପୁରରେ ଅଘଟଣ, ରୋଷେଇ ଘରେ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କାଲି ସବ୍ୟସାଚୀ –ଅର୍ଚ୍ଚିତାଙ୍କ ବାହାଘର, ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଉଭୟ ଦେଲେ ସୂଚନା
  • ||
  • ଆଜି ୩ ସହରରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଟପିଲା- ଅନୁଗୁଳରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦.୧ ଡିଗ୍ରୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ବୌଦ୍ଧରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର – ସମ୍ବଲପୁରରୁ ବାହାରିଲା ଭୁବନେଶ୍ବର ଅଭିମୁଖେ ଚାଷୀଙ୍କ ଉଲଗୁଲାନ ଶପଥ ଯାତ୍ରା, ବାଇକ ରାଲିରେ ବାହାରିଲେ ଶତାଧିକ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ- ୧୧କେଭି ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ବାର ବର୍ଷ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ,ଶବ ରଖି ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଭଦ୍ରକ ଆଗରପଡା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ।
  • ||
  • ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଯୋଗୁଁ ଆର୍ମି ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ ସୂଚନା
  • ||
  • କଟକ: ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଦାମୀ କାର ଜବତ, ୨ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଦୁଇ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର କଲେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା: ପ୍ରେମିକର ବିବାହ ଖବର ଶୁଣି ଥାନାରେ ବିଷ ପିଇଦେଲେ ପ୍ରେମିକା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ମାଡ଼ପିଟ ଘଟଣାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଯୁବକ, ଶବ ରଖି ରାଉରକେଲା ଝିରପାଣି ଥାନା ଘେରାଉ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ସ୍କୁଟର, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ବଢିଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଫଳରେ ବଢ଼ିଲା ସର୍ଟଡାଉନ ନିୟମ ସୀମା, ପିସିବ୍ରିଜ ଛକ ଠାରୁ ଫାଣ୍ଡି ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ନେଇ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ନିକଟ ବରଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନାଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ତାତିଲେ ଅଞ୍ଚଳ ବାସୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ନୂଆ କୀର୍ତ୍ତିମାନ, ଇସ୍ରୋ ସଫଳତାର ସହ ଲଞ୍ଚ କଲା ଆମାଜୋନିଆ-୧, ମହାକାଶକୁ ଗଲା ମୋଦି ଓ ଭଗବତ ଗୀତାର ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଗତିରାଉତପାଟଣା ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କରଡ଼ାଗାଡିଆ ସ୍ଥିତ ଏକ ଠିକା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଗାଡ଼ି ଡୋରରେ ଚାପି ହୋଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ଆଜି ଆମାଜୋନିଆ-୧ର ପ୍ରକ୍ଷେପଣ କରିବ ଇସ୍ରୋ, ୧୮ଟି ଛୋଟ ଉପଗ୍ରହକୁ ମହାକାଶକୁ ପଠାଯିବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: ସାତକୋଶିଆ ଇକୋ ରିଟ୍ରିଟ୍ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା କଟେଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ସର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟ୍‌ ଏବେ କରୋନା ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ରେ ୧୧ ଛାତ୍ରାବାସ
  • ||

ବଜେଟ ୨୦୧୯: ପ୍ରତି କୃଷକଙ୍କ ଖାତାକୁ ଯିବ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା

ଭୁବେନଶ୍ବର, ୧ /୨: ଆଜି ଅଥର୍ମନ୍ତ୍ରୀ ପୀୟୁଷ ଗୋୟେଲ ସଂସଦେର ୨୦୧୯-୨୦ ଆଥିର୍କ ବଷର୍ର ପ୍ରଥମ ୪ମ।ସ ପ।ଇଁ କ।ମଚଳ। ବେଜଟ ଆଗତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥର ସରକ।ର ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବ। ପ।ଇଁ ଲୋଭନୀୟ ଘୋଷଣ। କରିଛନ୍ତି। ବିେଶେକରି ଆଗ।ମୀ ସ।ଧ।ରଣ ନିବର୍।ଚନକୁ ଆଖି ଆଗେର ରଖଇ ସରକ।ର ପ୍ରଥେମ ଦେଶର କୃଷକମ।ନଙ୍କୁ ପ୍ରେେଲ।ଭିତ କରିବ। ପ।ଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁ କୃଷକଙ୍କ ପ।ଖେର ୨ ହେକ୍ଟର ଜମି ଥିବ ସେମାନଙ୍କୁ ବ।ଷିର୍କ ୬ ହଜ।ର ଟଙ୍କ।ର ସହ।ୟତ। ମିଳିବ। କୃଷକଙ୍କ ଅକ।ଉଂଟକୁ ଏହ। ସିଧ।ସଳଖ ଭ।େବ ଯିବ। ଉପକୃତ ହେବେ ୧୨କୋଟି କୃଷକଙ୍କ ପରିବ।ର । କୃଷକଙ୍କୁ ୩ଟି କିସ୍ତିରେ ମିଳିବ ଟଙ୍କ। । ପିଛିଲ। ଭାବେ ଏହି ବ୍ୟବସ୍‌ଥ। ୨୦୧୮ ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଲ।ଗୁ ହେବ। ଏନ୍ଡ଼ିଏ ସରକ।ରରେ କୃଷକଙ୍କର ଆୟ ଦୁଇ ଗୁଣ। ହୋଇଛି । ୨୦୨୨ ସୁଦ୍ଧ। ମିଳିବ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଘର । ସରକ।ର ଆସନ୍ତ। ଆଥିର୍କ ବଷର୍ର ପ୍ରଥମ ୪ ମ।ସର ଖଚର୍ ତୁଲ।ଇବ। ପ।ଇଁ ଲେଖ।ନୁଦ।ନ ଆଗତ କରିଛନ୍ତି। ନିବାଚନ ପେର ନୂଆ ସରକ।ର ଗଠନ ହେଲେ ପୂଣ୍ଣ।ଙ୍ଗ ବେଜେଟ୍ ଆଗତ ହେବ। । ଦରବୃଦ୍ଧିକୁ ସରକ।ର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛନ୍ତି । ବ୍ୟ।ଙ୍କିଙ୍କ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥ।ରେ ସୁଧ।ର ଆଣିଛି । ମନରେଗ। ପ।ଇଁ ୬୦ ହଜ।ର କୋଟି ରହିଛି । ୨୦୨୧ ସୁଦ୍ଧ। ସବୁ ଘରେ ପହଂଚିବ ବିଜୁଳି । ପ୍ରଧ।ନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡ଼କ ଯୋଜନ।ରେ ୯୫ ହଜ।ର କୋଟି । ଗତ ୪ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ସ।ମଗ୍ରିକ ବିକ।ଶ ହୋଇଛି । ସୋଭ।ଗ୍ୟ ଯୋଜନ।ରେ ସବୁ ଘରକୁ ବିଜୁଳି ସଂଯୋଗ । ଗରିବଙ୍କ ପ।ଇଁ ସରଂକ୍ଷଣର ବ୍ୟବସ୍ଥ। କରିଛୁ । ଗ୍ର।ମ।ଞ୍ଚଳରେ ଯୋଗ।ଯୋଗ ବ୍ୟବସ୍ଥ। ୨ଗୁଣ।କୁ ବୃଦ୍ଧି । ହରିୟ।ଣ।ରେ ଏମ୍ସର ୨୨ତମ ଶ।ଖ। ପ୍ରତିଷ୍ଠ। ହେବ । ନ୍ୟୁୟ ଇଣ୍ଡିଆ ଦିଗରେ ଅନଗ୍ରସର ହୋଇଛି ଭ।ରତ । ଋଣ ଖିଲ।ପକ।ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କ।ର୍ଯ୍ୟ।ନୁଷ୍ଠନ । କ।ର୍ଯ୍ୟକ।ରୀ ହେବ ମେଗ। ପେନ୍ସନ୍ ଯୋଜନ। । ପ୍ରତ୍ୟେକ ହିତ।ଧିକ।ରୀ ପ।ଇବେ ୩ ହଜ।ର କୋଟି । ଏନ୍ଏଚ୍ ବିକ।ଶରେ ବିଶ୍ୱରେ ଭ।ରତ ପଛୁଆ । ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ।ରେ ୮କୋଟି ପରିବ।ରକୁ ଗ୍ୟ।ସ ସଂଯୋଗ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି ବୋଲି ଘୋଷଣ। କରିଛନ୍ତି ଅଥର୍ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଗୋୟଲ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର