PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଲଞ୍ଚ୍‌ ହେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସର ରି-ଡିଜାଇନ୍‌ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩/୦୮: କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସର ରି-ଡିଜାଇନ୍‌କୁ ଲଞ୍ଚ୍‌ କରାଯାଇଛି । ପୁଲିସ ସେବା ଭବନରେ ପୁଲିସ ଡିଜି ଶ୍ରୀ ଅଭୟ ଏହାକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କରିଛନ୍ତି । ନୂଆ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌କୁ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି କରାଯାଇଛି ।

ଉଦ୍‌ଘାଟନ ବେଳେ ଶ୍ରୀ ଅଭୟ କହିଥିଲେ, ନୂଆ ଡିଜାଇନ୍‌ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ ଜରିଆରେ ଜନତା-ପୁଲିସ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ଆହୁରି କମିବ। ଏହା ଏକ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ । ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମେ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୧୬ ମସିହାରୁ ପୁଲିସ ବିଭାଗର ପ୍ରାୟ ସବୁ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌କୁ ରି-ଡିଜାଇନ୍‌ କରାଯାଉଛି । ଏହିକ୍ରମରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ର ରି-ଡିଜାଇନ୍‌ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି ହେବା ସହ ଦୃଷ୍ଟିହୀନଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ସହଜ ହେବ। ପୁଲିସ କମିଶନର ଡ. ସୁଧାଂଶୁ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ କହିଥିଲେ, ରି-ଡିଜାଇନ୍‌ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ଟି ଅନେକାଂଶରେ ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଦୃତ ହେବ । ପବ୍ଲିକ୍‌-ପୁଲିସ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଭଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ହେବ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛୁ । ରି-ଡିଜାଇନ୍‌ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌କୁ ନେଇ ମତାମତ ଦିଅନ୍ତୁ । ଆଗକୁ ମତଗୁଡିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ । ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଓ ୟୁ-ଟୁବ୍‌ ଜରିଆରେ ଲଞ୍ଚିଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଲାଇଭ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ହୋଇଥିଲା। ଅତିରିକ୍ତ କମିଶନର ସଞ୍ଜୟ ସିଂହ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡିସିପି ଉମାଶଙ୍କର ଦାଶ, ନ୍ୟାସନାଲ ଇନ୍‌ଫରମେଟିଭ୍‌ ସେଣ୍ଟର (ଏନ୍‌ଆଇସି)ର କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ପଟ୍ଟନାୟକ, ନିକ୍ସି ସଂସ୍ଥାର ସମ୍ବିତ୍‌ ପଣ୍ଡା ଓ ସିଲିକନ୍‌ ଟେକ୍‌ ଲ୍ୟାବ୍‌ର ରଶ୍ମିରଞ୍ଜନ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ରି-ଡିଜାଇନ୍‌ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ଟିକୁ ଯେ କେହି ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ୍‌ ମୋବାଇଲ୍‌ ଜରିଆରେ ସହଜରେ ଅପରେଟ୍‌ କରିପାରିବ ।

ଅପରାଧ ସମ୍ପର୍କିତ ତଥ୍ୟ, ବଡ଼ ଅପରାଧ ନିିୟନ୍ତ୍ରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି । ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌କୁ ଅପ୍‌ଗ୍ରେଡ୍‌ କରିବାକୁ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଜାନୁଆରୀ ମାସରୁ ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ୍‌କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆ ଯାଇଥିଲା । ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ ସହ ଲିଙ୍କ୍‌ ହୋଇଛି ସିସିଜେନ୍‌ ପୋର୍ଟାଲ ଓ କ୍ରାଇମ୍‌ ଆଣ୍ଡ କ୍ରିମିନାଲ ଟ୍ରାକିଂ ନେଟ୍‌ୱର୍କ ଆଣ୍ଡ ସିଷ୍ଟମ(ସିସିଟିଏନ୍‌ଏସ୍‌) । ପୁଲିସ୍‌ର ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌, ଟୁଇଟର ଓ ୟୁ-ଟୁବ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ ୱେବସାଇଟ୍‌ ସହ ଯୋଡ଼ା ଯାଇଛି । ନୂଆ ଡିଜାଇନ୍‌ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌କୁ ଅପରେଟ୍‌ କରିବା ଏବେ ଦୃଷ୍ଟିହୀନଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ହୋଇଛି ।