PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜିଠାରୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଇଏଫ୍‌ ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ, ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା: ଏଜେଣ୍ଡାରେ ବିଶ୍ୱ ଆର୍ଥିକ ସୁଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ଷଢଙ୍ଗୀଙ୍କ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ହ୍ୟାକ୍‌, କଟକ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ଦେଲେ ଏତଲା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମଗିରି: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର୍ ସମେତ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ସରିଲା ଆବେଦନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ରେ ନିଟ୍‌ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁଣି ବିବାଦରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପ, ରାତି ଅଧିଆ ହେଲା ଜିପିଆର୍‌ଏସ୍ ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଖାଉଟିଙ୍କୁ ବଡ ଆଶ୍ବସ୍ତି: ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫୦ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପ୍ରତି କମିଲା ୭ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ରଜରାଜନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ପିସିସି ସଭାପତି ଘୋଷଣା: ଏ. ଚେଲ୍ଲାକୁମାର
  • ||
  • କଟକ : ଆଜିଠୁ ମାଟ୍ରିକ ଖାତା ଦେଖା, ରାଜ୍ୟର ୫୮ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||

ଅଡୁଆରେ ଇମ୍ରାନ, ନିଜ ଝିଅ ଥିବା କଥା ଲୁଚାଇବା ଅଭିଯୋଗ

ଇସଲାମାବାଦ,୯।୩: ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଆସନ ଟଳମଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।  କାରଣ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଛି ଗମ୍ଭୀର ଅଭିଯୋଗ।    ଲାହୋର ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏକ ପିଟିସନ୍ ଦାଖଲ କରାଯାଇ ଏଥିରେ  ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଉ। ଏହି ପିଟିସନରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଉପରେ ‘ବିଶ୍ବସ୍ଥ ଓ ଧର୍ମପରାୟଣ’ ହୋଇନଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେବା ସହ ୨୦୧୮ରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ରରେ ସେ ଏକ ଝିଅର ବାପା ବୋଲି ଲୁଚାଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଲାହୋର ହାଇକୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିବାକୁ ରାଜି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ କୋର୍ଟ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିବା ଆବେଦନ ଉପରେ ଆସନ୍ତା ସୋମବାର ଘୋଷଣା କରିବେ।

ପିଟିସନରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି ଯେ ଇମ୍ରାନ ପାକିସ୍ତାନ ସମ୍ବିଧାନର ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୬୨ ଓ ୬୩ର ଉଲଂଘନ କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଉ।  ଏହା ସହ ବିଶ୍ବସ୍ଥ ଏବଂ ଧର୍ମପରାୟଣ ହେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ସର୍ତ୍ତ ରଖଯାଉ। ପାକିସ୍ତାନୀ ଖବର କାଗଜ ଅନୁସାରେ ଏହି ପିଟିସନରେ ଉଲ୍ଳେଖ କରାଯାଇଛି ଇମ୍ରାନଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସ୍ତ୍ରୀ ଅନା-ଲୁଇସା(ସିତା)ହ୍ବାଇଟ ଓ ଲର୍ଡ ଗାର୍ଡନ ହ୍ବାଇଟଙ୍କ ଝିଅ ଟାୟରିନ ଜେଡ ଖାନ୍ ହ୍ବାଇଟଙ୍କୁ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଝିଅ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ଇମ୍ରାନ ଖାନ ୨୦୧୮ରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ନିଜର ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ରରେ ଟାୟରିୟନ ଜେଡ ଖାନ୍ ହ୍ବାଇଟ ତାଙ୍କ ଝିଅ ବୋଲି ଲୁଚାଇଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର