ପ୍ରତି ମିନିଟରେ Linkedin ଦେଉଛି ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଚାକିରି: ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ସିଇଓ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୯/ ୧୦: ପ୍ରତି ଏକ ମିନିଟରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେଉଛି ଗ୍ଲୋବାଲ ପ୍ରଫେଶନାଲ ନେଟଓ୍ବାର୍କିଙ୍ଗ୍‌ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ‘ଲିଙ୍କଡଇନ୍’‌। ଏନେଇ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟର ସିଇଓ ସତ୍ୟା ନଡେଲା କହିଛନ୍ତି ଲିଙ୍କଡଇନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଇଛି ଯେ, ପ୍ରତି ଏକ ମିନିଟରେ ତିନି ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କାମ ଯୋଗାଉଛି। ଏଥିସହିତ ଏହି ଆପରେ ଥିବା ନୂଆ ସୁବିଧା ମାଧ୍ୟମରେ ପାଖାପାଖି ୪ କୋଟି ବ୍ୟକ୍ତି ଚାକିରି ନୂଆ ଚାକିରି ଖୋଜି ପାରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଆପରେ ୭୨.୨ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ୟୁଜର୍ସ ଅଛନ୍ତି। ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ପେଶାଦାର ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ନିଜ ଜ୍ଞାନ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଲିଙ୍କଡଇନ୍‌ ଲର୍ଣ୍ଣିଙ୍ଗ୍‌ରେ ବେଶି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିଥାନ୍ତି। ପ୍ରତି ସପ୍ତାହରେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ୟୁଜର୍ସ ମାନେ ଭିଡିଓ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଚଳିତବର୍ଷ ୨ ଗୁଣା ଅଧିକ ୟୁଜର୍ସ ଭିଡିଓ ଦେଖୁଛନ୍ତି।

ସତ୍ୟା ନଡେଲା ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କମ୍ପାନୀର ପ୍ରଥମ ତୈମାସିକ ମିଟିଙ୍ଗରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମାର୍କେଟିଙ୍ଗ୍‌ ସମାଧାନ ପରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଦାତାଙ୍କ ଚାହିଦା କୋଭିଡ ପୂର୍ବ ସ୍ଥିତିର ପ୍ରାୟ ୪୦ ପ୍ରତିଶତକୁ ଫେରି ଆସିଛି। କାରଣ ବ୍ୟବସାୟୀ ମାନେ ବ୍ୟବସାୟ କରିବା ପାଇଁ ଆମର ଟୁଲକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। ଆୟୋଜକ ମାନେ ଲିଙ୍କଡଇନ୍‌ ସେଲ୍ସ୍‌ ନେବିଗେଟର ଓ ଡାଇନାମିକ୍ସ୍‌ ୩୬୫ର କମ୍ବିନେସନରେ ଟ୍ୟାପ୍‌ କରିବା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି।

ନଡେଲା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ସରଳ ସନ୍ଧାନ ଓ ମେସେଜିଂ ଅଭିଜ୍ଞତା ସହିତ କାହାଣୀ ଏବଂ ଅନାନ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିବା ପାଇଁ ନୂଆ ଉପାୟରେ ସବୁଠୁ ମହତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ରିଡଜାଇନ୍‌ ଲଞ୍ଚ କରିଛୁ। ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ୍‌ର ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ଲିଙ୍କଡଇନ୍‌ ବିଗତ ମାସରେ ପ୍ରାୟ ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଏକ ନୂଆ ରୂପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଥିରେ ସ୍ନାପଚାଟ୍‌ ଷ୍ଟୋରୀ, ଜୁମ୍, ବ୍ଲୁଜିଂସ ଓ ଟିମ୍‌ ସହିତ ଭିଡିଓ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେସନ୍, ସରଳ ଖୋଜିବା ସୁବିଧା ସହ ଆହୁରି ବହୁତ କିଛି ନୂଆ ରହିଛି।

ଚଳିତ ମାସର ଆରମ୍ଭରେ ଲିଙ୍କଡଇନ୍‌ ଭାରତରେ ଷ୍ଟୋରୀ ଫିଚର ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଯେଉଁଥିରେକି ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ୨୦ ସେକେଣ୍ଡ ଅବଧିର ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିବାର ଅନୁମତି ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି ଏହା ୟୁଜରର ପ୍ରୋଫାଇଲରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନଜର ଆସିଥାଲ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କାହାକୁ ନଜଣାଇ ଲୁଚିଛପି କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ ନିଜ ପରିବାର ସହ ନେଇଗଲେ କରୋନା ଟିକା, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠୁ ପାଇଲେ ସେ ଟିକା ?

ଥରେ କି ଦୁଇଥର ନୁହେଁ ଏବେ ତୃତୀୟଥର ପାଇଁ କରୋନାକୁ ମାତ୍ ଦେଲେ ଏହି ମହିଳା, ବୟସ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ…

୧୨୬ ବର୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ହେବେ ବାଟାର ବସ୍

ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ “ସୈନ୍ୟ ସମ୍ନାନ” ଭୂଷିତ କରୁଛି ପାକିସ୍ତାନ ? 26/11 ଆକ୍ରମଣରେ ନିଭାଇଥିଲା ବଡ ଭୁମିକା…

ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲା ପୁଲିସ- ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହଁ ହତ୍ୟାକାରୀ

ଏହି ରାଜନେତାଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଦେଇବସିଛନ୍ତି ଦାଉଦର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ହୟାତ୍