PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁମୁଡିବନ୍ଧ: ଗାଈକୁ ବଞ୍ଚାଇଲା, ଛେଳି ପଲ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ମାଲ୍ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଓଲଟିବାରୁ କ୍ୟାବିନ୍‌ରେ ପଶିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର ଓ ହେଲ୍ପର୍
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ପାଞ୍ଚ ପରିବାରର ୫ ବଖରା ଘର, ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଜେଇଇର ଏମ୍‌ବିବିଏସ୍, ବିଡ଼ିଏସ୍ କାଉନସେଲିଂ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭାରେ ୩ କୃଷି ଆଇନ ଉଚ୍ଛେଦ ବିଲ୍ ପାରିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: କାନଝରୀ ଡ୍ୟାମରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଗତକାଲି ଗାଧୋଇଲା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ…
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼: ନିୟମଗିରି ପାହାଡର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବ୍ୟାନର ଓ ପୋଷ୍ଟର, ଡିସେମ୍ବର ୨ ରୁ ୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଏଲଜିଏ ସପ୍ତାହ ପାଳନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ସପ୍ତାହେ ହେଲା ଶାଶୂ ଘର ଆଗରେ ତପସ୍ୱିନୀ: ସ୍ୱାମୀ ଘରକୁ ଯିବେ କି ନାହିଁ ଆଜି କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ, ବଡ଼ ପୁଅକୁ ଲହୁ ଲୁହାଣ କଲେ ଗାଁର ଅସାମାଜିକ ଯୁବକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୪/୫ରେ ଆନ୍ଧ୍ର କିମ୍ବା ଓଡ଼ିଶା ଉପକୂଳ ଛୁଇଁପାରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା, ୩ରୁ ପଡ଼ିବ ପ୍ରଭାବ,
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଏକକାଳୀନ ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍‌, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାରୁଦିଅଁଙ୍କ ପଇତାଲାଗି ନୀତି, ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରୁ ସର୍ବସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ ମନା
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବାବା ଚନ୍ଦନେଶ୍ଵରଙ୍କ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ଟି ଅସ୍ଥାୟୀ ଦୋକାନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଧମକ, ବଡ଼ ପୁଅକୁ ଲହୁ ଲୁହାଣ କଲେ ଗାଁର ଅସାମାଜିକ ଯୁବକ
  • ||

ରାଜସ୍ୱ ଆଦାୟ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କର ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।  ସରକାର  ଏବେ ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ୧ ଘଣ୍ଟା ଅଧିକ ସମୟ ଯାଏ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ରାତି  ୧୦ଟା ଯାଏ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲା ରହିବ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସରକାର ସକାଳ ୧୦ଟାରୁ ରାତି  ୯ଟା ଯାଏ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ । 

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟଯେ,  ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଜାରି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ଦେଶର ରାଜଧାନୀରେ ଏବେ ମଦର ଦୋକାନ ସକାଳ ୧୦ଟାରୁ ରାତି ୧୦ଟା ଯାଏ ଖୋଲିବ । ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କୁହାଯାଇଛି, ଦିଲ୍ଲୀ ଡିଜାଷ୍ଟର ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଅଥୋରିଟିର ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ  ସମ୍ମତିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାରି  ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ପାଳନ କରି ଦିଲ୍ଲୀ  ସରକାର ୩୧ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୦ରୁ  ଏଲ୍‌-୬, ଏଲ୍-୭, ଏଲ୍-୮, ଏଲ-୯ ଓ ଏଲ୍-୧୦ ମଦ ଦୋକାନକୁ ଏବେ ସକାଳ ୧୦ଟାରୁ ରାତି ୯ ବଦଳରେ  ସକାଳ ୧୦ଟାରୁ ରାତି ୧୦ ଯାଏ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି  ଦେଇଛି । ଏହି ସ୍ଥିତି ତତ୍କାଳ ପ୍ରଭାବ ଠାରୁ ଆସନ୍ତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ ।

ଦିଲ୍ଲୀରେ ୮୬୩ଟି ମଦ ଦୋକାନ ଅଛି । ଯେଉଁଥିରେ ୪୭୫ଟିର ସଞ୍ଚାଳନ ଦିଲ୍ଲୀ  ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଆଲ୍‌ ଆଣ୍ଡ ଇନଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକଚର ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ କର୍ପୋରେସନ , ଦିଲ୍ଲୀ ଚୁରିଜିମ ଆଣ୍ଡ  ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟେସନ  ଡେଭଲପ୍‌ମେଣ୍ଟ କର୍ପୋରେସନ , ଦିଲ୍ଲୀ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ସିଭିଲ୍ ସପ୍ଲାଇଜ୍‌ କର୍ପୋରେସନ ଓ ଦିଲ୍ଲୀ କଞ୍ଜ୍ୟୁମର  କର୍ପୋରେଟିଭ୍‌ ହୋଲସେଲ  ଷ୍ଟୋର କରୁଛନ୍ତି । ସେଠାରେ ପାଖାପାଖି  ୩୮୯ଟି ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଦୋକାନ ।