PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଗତସିଂପୁର ଜିଲାର ଢିଙ୍କିଆ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହେବ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ।
  • ||
  • କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବ ନାହିଁ, ଭାଇରସ୍ ତାହାର ଚରିତ୍ର ବଦଳାଇବ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଖଣିରେ ଭାସୁଛି ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଗାନ୍ଧି ମାର୍ଗରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ, ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ସ୍କୁଲ୍ ନାହିଁ ତ ଭୋଟ୍ ନାହିଁ, ଗାଁ ମୁଣ୍ଡରେ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇ ଭୋଟ ବର୍ଜନ ପାଇଁ ଘୋଷଣା କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଘନ କୁହୁଡ଼ି, ୨୮ରୁ ଶୀତ ଲହରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦେଶ ପାଳନ କରୁଛି ୭୩ତମ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, ରାଜପଥରେ ଦୁନିଆ ଦେଖିବ ଭାରତର ଶକ୍ତି
  • ||

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ଖାଲି ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ଏଣ୍ଟରଟେନ୍‌ମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ : ହାତରେ ଖଣ୍ଡେ ଖଣ୍ଡେ ସେଲ୍ଫି ଷ୍ଟିକ୍‌ ଓ ଡିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ଆର ଧରି ଚାଲୁଛି ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓ ସୁଟିଂ, ଖୁଲମଖୁଲା ବାଇକ୍‌ ଷ୍ଟଣ୍ଟ

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ୩୧/୦୫: ଅପରାହ୍ନ ହେବା କ୍ଷଣି ହାତରେ ଖଣ୍ଡେ ଖଣ୍ଡେ ସେଲ୍ଫି ଷ୍ଟିକ୍‌ ଆଉ ଡିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ଆର କ୍ୟାମେରା ଧରି ପହଞ୍ଚି ଯାଉଛନ୍ତି । କିଏ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେଲ୍ଫି ନେଉଛି ତ କିଏ କ୍ୟାମେରାରେ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓ ସୁଟିଂ କରୁଛି । ଆଉ କିଛି ଜଣ ବାଇକ୍‌ରେ ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରି ଆତଙ୍କ ଖେଳାଉଛନ୍ତି। ନାଁ ଅଛି ସେମାନଙ୍କୁ କରୋନା କଟକଣା ଭୟ ନାଁ ଅଛି ପୁଲିସର ତାଗିଦ୍‌ । ଲକଡାଉନ୍‌ ଭଳି କଡା କଟକଣାରେ ଖୁଲମଖୁଲା ଆଇନ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରୁଛନ୍ତି ଅମାନିଆମାନେ। ଏମିତି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନୀଳାଦ୍ରି ବିହାର ବୁଦ୍ଧ ପାର୍କ ପଛ ପଟେ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ଦୁଇ ଶହ ଫୁଟିଆ ରାସ୍ତାରେ । ମଝିରେ ମଝିରେ ପୁଲିସ ଭ୍ୟାନ ଆସୁଛି, ତାଗିଦ୍‌ କରି ଯାଉଛି । ହେଲେ ପୁଲିସର ତାଗିଦ୍‌ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଟିକେ ବି ପ୍ରଭାବ ପକାଉନାହିଁ ।

କରୋନା ଭୟାବହତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର ଲକଡାଉନ୍‌ ସଟଡାଉନ୍‌ କଟକଣା କରିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ହେଲେ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ହେବା କ୍ଷଣି ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଅମାନିଆଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଛି । ମାଳ ମାଳ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଚକ୍କର କାଟୁଛନ୍ତି । ରାସ୍ତା ଉପରେ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓ ଓ ଫଟୋ ଉଠାଉଛନ୍ତି । ଆଉ କିଛି ଯୁବକ ସ୍ପୋଟ୍ସ ବାଇକରେ ରାସ୍ତା ଉପରେ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି । କେବଳ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀ ନୁହେଁ ପାଖ କଲୋନୀ ରହୁଥିବାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ଏବଂ ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କ ଭିଡ ବି ଦେଖବାକୁ ମିଳୁଛି । ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଏହି ସମୟରେ କାହା ମୁହଁରେ ମାସ୍କ ରହୁନି । ସାମଜିକ ଦୂରତା କଥା ନକହିବା ଭଲ । ସମସ୍ତେ ମେଳି ବାନ୍ଧି ଖଟି ଜମାଉଛନ୍ତି । ଏ ଦୃଶ୍ୟକୁ ଦେଖି ସତେ ଯେମିତି ଲାଗୁଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର କରୋନା ମୁକ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି । ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଭ୍ୟାନ ପହଞ୍ଚି କିଛି ଅମାନିଆଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍‌ କରି ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରିଥିଲା । ସେ ରାସ୍ତାରେ ପୁଲିସ ମୁତୟନ କରିବା ଲାଗି ଲୋକେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।