PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରେ କୋଭିଡ଼ ନେଇ ସମିକ୍ଷା କରି​‌ବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ ନିର୍ବାଚନ: ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଆପ୍‌ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚେହେରା ହେଲେ ଭାଗୱତ ମାନ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥାଇ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲେ ମିଳିବ ୩୦ଲକ୍ଷ ଅନୁକୁମ୍ପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୮୦ ହଜାର ଟପିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧,୦୮୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୨ ଯୁବକ, ଗ୍ୟାସ୍ କଟର ମେସିନ୍ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗାଏବ ହେବ ଶୀତ, ୨ ଦିନ ଘନ କୁହୁଡ଼ି, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ୧୮ ବର୍ଷର ବୈବାହିକ ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ପକାଇଲେ ସାଉଥ୍ ସୁପରଷ୍ଟାର ଧନୁଷ-ଐଶ୍ଵର୍ଯ୍ୟା, ଟ୍ଵିଟ୍ କରି ଦେଲେ ସୂଚନା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍‌ରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଲକଡାଉନ୍‌କୁ ନେଇ ଏବେ ମିଳିବନି କୌଣସି ଆଶ୍ବସ୍ତି, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ଏମିତି ସଙ୍କେତ…

କର୍ଣ୍ଣାଟକ: କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଲକଡାଉନ୍ ସମ୍ପ୍ରସାରଣକୁ ନେଇ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ବୁଧବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଏସ୍ ୟେଦୁୟୁରପ୍ପା ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ କଡା ପଦକ୍ଷେପ ଜାରି ରହିପାରେ । ଏଠାରେ ସୂଚନା ଥାଉକି କରୋନା ଜୀବାଣୁ ରାଜ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଆସିନାହାଁନ୍ତି । ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ମାମଲା ଏବେ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ରହିଛି । ତେବେ ସେ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଗୁରୁବାର ଠାରୁ ରପ୍ତାନି ଭିତ୍ତିକ ବ୍ୟବସାୟକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସେ ଘୋଷଣା କରିଥିବାରୁ କେତେକ କ୍ଷେତ୍ର ଛାଡ କରାଯାଇପାରେ ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜୁନ୍ ୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକଡାଉନ୍ ପଡିଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଚାଲିଛି । ୟେଦୁୟୁରପ୍ପା କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବି ଯାହା ଉପରେ ଲକଡାଉନ୍ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବା ଆବଶ୍ୟକ । ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି, ମୁଁ ରପ୍ତାନି ଶିଳ୍ପରେ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ତେଣୁ ଗୁରୁବାର ଠାରୁ ରପ୍ତାନି ଭିତ୍ତିକ ବାଣିଜ୍ୟକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ।

ଏଠାରେ ସାମ୍ବାଦିକ ମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ ବିଷୟ ଆଲୋଚନା କରିବେ ଏବଂ ଆଜି କିମ୍ବା ଆସନ୍ତାକାଲି ଲକଡାଉନ୍ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଲକଡାଉନ୍ ବଢାଇବା ଏବଂ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବା ବିଷୟରେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେବା ପରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ନାହିଁ, ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ମାମଲା ଅଧିକ ରହିଛି, ଜିନିଷକୁ ସନ୍ତୁଳିତ କରି ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଆମେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବୁ । ଦ୍ୱିତୀୟ ଲକଡାଉନ୍ ରିଲିଫ୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ । କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ୨୬.୧୮ ଲକ୍ଷ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୯୫୫୪ ଅଟେ ।