PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ୱାୟନାଡରୁ ବିଜେପି ଘୋଷଣା କଲା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ହେବ ତୁଷାର ଭେଲାପାଲିଙ୍କ ଟକ୍କର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୪: ଉତ୍ତର ଭାରତ ପରେ ଏବେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତରେ ନିର୍ବାଚନୀ ଲଢେଇ ଖୁବ୍ ମଜାଦାର ହେବାକୁ ଯାଉଛି। କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଏଥର ୟୁପିର ଆମେଥି ସହିତ କେରଳର କେରଳର ୱାୟନାଡ ଲୋକସଭାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ। ତେବେ ଏହି ଆସନ ପାଇଁ ଏନ୍‍ଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ତୁଷାର ଭେଲାପାଲିଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷିତ କରିଛି। ତୁଷାର ଆସନ୍ତାକାଲି ନିଜର ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ। ଏସମ୍ପର୍କରେ ବିଜେପିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ଟ୍ୱିଟ୍‍ ଯୋଗେ  ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ତୁଷାର ଏନଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ। ତୁଷାର ଏନଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତ ଧର୍ମ ଜନ ସେନା(ବିଡେଜେଏସ୍)ର ମୁଖ୍ୟ। ସେ ୨୦୧୬ରେ ଏହି ଦଳର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ୱାୟନାଡ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଏବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଏବଂ ତୁଷାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସିଧାସଳଖ ହେବାକୁ ଯାଉଛି କଡା ଲଢେଇ। କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଅମେଠି ସହ କେରଳର ୱାୟନାଡ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ।  

 ଅମିତ ଶାହା ଟ୍ୱିଟ୍‍ କରିଛନ୍ତି ଯେ ୱାୟନାଡରୁ ଭାରତ ଧର୍ମ ଜନସେନା (ବିଡିଜେଏସ୍‍) ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତୁଷାର ଭେଲାପାଲ ଏନଡିଏ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ। କେରଳର ୨୦ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଜାତୀୟ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ମେଣ୍ଟ (ଏନଡିଏ)ରେ ବିଡିଜେଏସ୍‍କୁ ୫ଟି ଆସନ ମିଳିଛି। ଏହାବାଦ କେରଳ କଂଗ୍ରେସ ଗୋଟିଏ ଓ ବିଜେପି ୧୪ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ। ବିଡିଜେଏସ୍‍ ପ୍ରଥମ ଥର ଲୋକସଭା ର୍ନିବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛି।

 ତୁଷାର ବିଡିଜେଏସ୍ କେରଳ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଧାର୍ମିକ ସଂଗଠନ ଶ୍ରୀନାରାୟଣ ଧର୍ମ ପରିପାଳନ ଯୋଗମ(ଏସ୍ଏନଡିପି)ର ଏକ ରାଜନୈତିକ ସଂଗଠନ। ଏହି ସଂଗଠନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଇଝାଓ୍ବା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରିଥାଏ। କେରଳରେ ଏହି ସମୁଦାୟର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଜନସଂଖ୍ୟା ଅଛନ୍ତି, ବିଜେପିର ଏହା ଉପରେ ରହିଛି ନଜର। ତୁଷାରଙ୍କ ବାପା ନେଦାଶମ ଭେଲାପାଲ ଏସ୍ଏନଡିପିର ଜେନେରାଲ ସେକ୍ରେଟାରୀ ଅଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର