PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଶୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବାଇକ ରୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କବଳରୁ ମୁକୁଳିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର, ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ମାମଲା।
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆରଟିପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୨୬୦ ଜଣଙ୍କର ସାମ୍ପଲ ପାଠାଗଲା
  • ||
  • କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା: ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଧାନମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ପିଉସୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ବାଳକ ଜୀବନ
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ନରସିଂହପୁରରେ ମାତିଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ, ସ୍କାଏ ଲାଇଟ ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ଟଙ୍କା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୨ଦିନିଆ ସାଗର କବଚ ଓଡି -୨୧ ସମରାଭ୍ୟାସ
  • ||
  • ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରେମିକ ମଧ୍ୟରେ ହଣାମରା, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସୋନପୁରରେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସୁରେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ଙ୍କ ବିବାହ, ଅଭିସ୍ମିତଙ୍କ ସହ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ଜୱାଦ୍‌’, ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥରାଇବ ଶୀତ, ୪ରେ ନିର୍ଧୁମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସୁକିନ୍ଦା : ଶତାୟୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ୱାୟନାଡରୁ ବିଜେପି ଘୋଷଣା କଲା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ହେବ ତୁଷାର ଭେଲାପାଲିଙ୍କ ଟକ୍କର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୪: ଉତ୍ତର ଭାରତ ପରେ ଏବେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତରେ ନିର୍ବାଚନୀ ଲଢେଇ ଖୁବ୍ ମଜାଦାର ହେବାକୁ ଯାଉଛି। କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଏଥର ୟୁପିର ଆମେଥି ସହିତ କେରଳର କେରଳର ୱାୟନାଡ ଲୋକସଭାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ। ତେବେ ଏହି ଆସନ ପାଇଁ ଏନ୍‍ଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ତୁଷାର ଭେଲାପାଲିଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷିତ କରିଛି। ତୁଷାର ଆସନ୍ତାକାଲି ନିଜର ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ। ଏସମ୍ପର୍କରେ ବିଜେପିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ଟ୍ୱିଟ୍‍ ଯୋଗେ  ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ତୁଷାର ଏନଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ। ତୁଷାର ଏନଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତ ଧର୍ମ ଜନ ସେନା(ବିଡେଜେଏସ୍)ର ମୁଖ୍ୟ। ସେ ୨୦୧୬ରେ ଏହି ଦଳର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ୱାୟନାଡ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଏବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଏବଂ ତୁଷାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସିଧାସଳଖ ହେବାକୁ ଯାଉଛି କଡା ଲଢେଇ। କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଅମେଠି ସହ କେରଳର ୱାୟନାଡ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ।  

 ଅମିତ ଶାହା ଟ୍ୱିଟ୍‍ କରିଛନ୍ତି ଯେ ୱାୟନାଡରୁ ଭାରତ ଧର୍ମ ଜନସେନା (ବିଡିଜେଏସ୍‍) ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତୁଷାର ଭେଲାପାଲ ଏନଡିଏ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ। କେରଳର ୨୦ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଜାତୀୟ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ମେଣ୍ଟ (ଏନଡିଏ)ରେ ବିଡିଜେଏସ୍‍କୁ ୫ଟି ଆସନ ମିଳିଛି। ଏହାବାଦ କେରଳ କଂଗ୍ରେସ ଗୋଟିଏ ଓ ବିଜେପି ୧୪ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ। ବିଡିଜେଏସ୍‍ ପ୍ରଥମ ଥର ଲୋକସଭା ର୍ନିବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛି।

 ତୁଷାର ବିଡିଜେଏସ୍ କେରଳ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଧାର୍ମିକ ସଂଗଠନ ଶ୍ରୀନାରାୟଣ ଧର୍ମ ପରିପାଳନ ଯୋଗମ(ଏସ୍ଏନଡିପି)ର ଏକ ରାଜନୈତିକ ସଂଗଠନ। ଏହି ସଂଗଠନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଇଝାଓ୍ବା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରିଥାଏ। କେରଳରେ ଏହି ସମୁଦାୟର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଜନସଂଖ୍ୟା ଅଛନ୍ତି, ବିଜେପିର ଏହା ଉପରେ ରହିଛି ନଜର। ତୁଷାରଙ୍କ ବାପା ନେଦାଶମ ଭେଲାପାଲ ଏସ୍ଏନଡିପିର ଜେନେରାଲ ସେକ୍ରେଟାରୀ ଅଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର