PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ରେ ଘୋଷଣା କରିବି ମୁଁ କେଉଁ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେବି: ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା

ପାଟ୍‌ନା ୧୩।୩: ପାଟ୍‌ନା ସାହିବ୍‌ରୁ ବିଜେପି ସାଂସଦ ଥିବା ସିନେ ଅଭିନେତା ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା ପୁଣି ଥରେ ବିଜେପି ଛାଡ଼ିବା ନେଇ ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି। ସାଂସଦ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିଂହ୍ନା ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ସେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଘୋଷଣା କରିବେ କି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ-୨୦୧୯ରେ ସେ କେଉଁ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେବେ।

ରବିବାର ନିର୍ବାଚନ କମିସନର ନିର୍ବାଚନର ତାରିଖ, କେତୋଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନ ହେବ ଏବଂ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣାର ତାରିଖ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବା ପରେ କିଏ କେଉଁ ଦଳରୁ ଲଢ଼ିବ ଏବଂ କେଉଁ ଦଳ କାହାକୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବ ଏବେ ତା’ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର । ପାଟ୍‌ନା ସାହେବ୍‌ରେ ମେ ୧୯ରେ ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନାଙ୍କ ଏଭଳି ଘୋଷଣାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି ।କେବଳ ଅପେକ୍ଷା କର ଏବଂ ଦେଖ । କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଅନ୍ଦାଜ ଲଗାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ରେ ସବୁକିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ । ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କି ମୁଁ ୨୦୧୯ର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଟ୍‌ନା ସାହିବ୍‌ରୁ ହିଁ ଲଢ଼ିବି । ମୁଁ ଏଠାରେ ମୋ ଭାଇମାନେ ଏବଂ ମୋର ଶୁଭଚିନ୍ତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିବାକୁ ଚାହିଁବି ବୋଲି ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା କହିଥିଲେ ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ୨୦୧୪ରେ ଜେଡିୟୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗୋପାଲ ପ୍ରସାଦ ସିହ୍ନା ଏବଂ ୨୦୦୯ରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତଥା ଟେଲିଭିଜନ ହୋଷ୍ଟ ଶେଖର ସୁମନଙ୍କୁ ହରାଇ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ସାଂସଦ ହୋଇଥିଲେ ।