PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବଗଡ : ରିଆମାଳ ରେଞ୍ଜ ନୁଆଁଡିହି ସେକ୍ସନ ଖିଲେଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ବନ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ରୋଗ କଷ୍ଟ ସହିନପାରି ସ୍କୁଲ ହତାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବୃଦ୍ଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ପ୍ରକାଶିତ ହେଲା ଛଅଜଣିଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା; ଉତ୍ତରପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଶିଲା ଦୀକ୍ଷିତ ଏବଂ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଅଜୟ ମାକେନ୍ ହେଲେ ପ୍ରାର୍ଥୀ

NEW DELHI, INDIA - APRIL 20: Former Chief Minister of Delhi and DPCC president Sheila Dikshit with other Leaders inaugurate the Control Room for the Lok Sabha elections at the DPCC office, Rajiv Bhawan, on April 20, 2019 in New Delhi, India,. The centralised Control Room will co-ordinate with the control rooms in all the seven Lok Sabha constituencies in Delhi and disseminate relevant information regarding the Congress candidates election campaign. (Photo by Sonu Mehta/ Hindustan Times via Getty Images)

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୪: ଦିଲ୍ଲୀର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିଲା ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସ ୟୁନିଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଅଜୟ ମାକେନଙ୍କୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଇଛି ବୋଲି ସୋମବାର ଦିନ ପ୍ରକାଶିତ ଛଅଜଣିଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ଅନ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ହେଲେ ଚାନ୍ଦିନୀ ଚୌକ୍‌ରୁ ଜେ ପି ଅଗ୍ରଓ୍ଵାଲ୍‌, ପୂର୍ବଦିଲ୍ଲୀରୁ ଅରବିନ୍ଦର ସିଂହ, ପଶ୍ଚିମ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ମହାବଳ ମିଶ୍ର ଏବଂ ସଂରକ୍ଷିତ ଆସନ ଉତ୍ତରପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ରାଜେଶ ଲିଲୋତିଆ। ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଆମ୍‌ ଆଦ୍‌ମୀ ପାର୍ଟି ସହ ମେଣ୍ଟ କରିବ ବୋଲି ମାସ ମାସ ଧରି ଚାଲୁଥିବା କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାର ଅବସାନ ଘଟିଛି। କେତେ ସପ୍ତାହ ଧରି ଦୁଇ ଦଳ ଭିତରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଚାଲିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀ ବାହାରେ ମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଆପ୍‌ ଦାବି ଉଠାଇବାରୁ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା ବାକି ଅଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର