PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ଏନସିପିର ପ୍ରତିଶୃତି: କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ହେବ ଆଲୋଚନା

source:zeenews.india.com

ମୁମ୍ବାଇ ୨୬/୩: ନ୍ୟାସଲିଷ୍ଟ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି(NCP) ତରଫରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ଯେ ଦଳ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିବ । ଘୋଷଣା ପତ୍ରରେ ଏନସିପି କହିଛି ଯେ ଯଦି ଦଳ କ୍ଷମତାକୁ ଆସେ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ।

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସୋମବାର ନିଜ ଘୋଷଣା ପତ୍ର ଜାରି କରିଛି ଏନସିପି ।ଏଥିରେ ନିମ୍ନ ଓ ମଧ୍ଯମ ଆୟବର୍ଗର ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଋଣ ଛାଡ୍ କରିବା ସହିତ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରାଯିବା କଥା କୁହାଯାଇଛି । ପାର୍ଟି କାର୍ଯ୍ଯାଳୟରେ ଏହି ଘୋଷଣା ପତ୍ର ଜାରି କରି ଏନସିପି ମହାସଚିବ ତଥା ମୁଖ୍ଯ ପ୍ରବକ୍ତା ଡି ପି ତ୍ରିପାଠୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାର୍ଟିର ଚେଷ୍ଟା ରହିବ ଯେ କଶ୍ମୀର ଘାଟୀରେ କଟ୍ଟରପନ୍ଥ ଦିଗରେ ଅଗ୍ରସର ହେଉଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ମୁଖ୍ଯଧାରାରେ ସାମିଲ କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କ ମନରେ ଘୃଣା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି ।

ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ନ୍ଯାସନାଲିଷ୍ଟ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୨୦ ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବ୍ଯତୀତ ଦଳ ବିହାର, ଓଡିଶା, ମେଘାଳୟ ଓ ମଣିପୁରରୁ ମଧ୍ଯ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛି ।

ତ୍ରିପାଠୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଗ୍ରାମୀଣ ଅଞ୍ଚଳରେ କାମ କରୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସଙ୍ଗଠନର ଆକଳନ ଅନୁସାରେ ୯୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆତ୍ମହତ୍ଯା କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଅଧିକାଂଶ ଚାଷୀ । ଆମେ ନିମ୍ନ ଓ ମଧ୍ଯମ ଆୟବର୍ଗ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଋଣ ଛାଡ୍ କରିବୁ ।’ ପାର୍ଟିର ଘୋଷଣା ପତ୍ର ମୁମ୍ବାଇରେ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ତ୍ରିପାଠୀ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ଖାସ୍ ରୂପେ ଆତଙ୍କବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ଯେପରି ପୁଣି ୨ ଦେଶ ମଧ୍ଯରେ ସୁସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ ହୋଇପାରିବ ।