PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ମଣ୍ଡପରେ ଝିଅ ବାହାଘର, ଘରେ ବୁଲିଲା କଳାକନା

ରାଉରକେଲା,୭ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): କୋଏଲନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଭଗବାନ ସାହୁଙ୍କ ଝିଅ ବିବାହ ପାଇଁ ପରିବାର ଲୋକ ଗତକାଲି ବିବାହ ମଣ୍ଡପରେ ଥିଲେ । ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଘରର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ନଗଦ ସାଢେ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସମେତ ପ୍ରାୟ ୨୫ ଭରି ଓଜନର ସୁନାଗହଣା ଚୋରି କରି ନେଇଥିବା ଶ୍ରୀ ସାହୁ ଝିରପାଣି ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ୍‌ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ସହ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିଛି । କୋଏଲନଗର କ୍ୱାର୍ଟର୍ସ ନଂ.ଡି-୩୩୯ରେ ସପରିବାର ରହୁଥିବା ଭଗବାନ ସାହୁଙ୍କ ଝିଅ ବିବାହ ଥିବାରୁ ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ସମସ୍ତେ ରାଉରକେଲା କ୍ଲବର ବିବାହ ମଣ୍ଡପକୁ ଯାଇଥିଲେ । ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କେହି ନା କେହି ବିବାହ ମଣ୍ଡପରୁ ଘରକୁ ଯିବାଆସିବା କରୁଥିଲେ । ମାତ୍ର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୧୨ଟା ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସମେତ ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବ ବିବାହରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିଥିଲେ । ହଠାତ ରାତି ପ୍ରାୟ ୩ଟାରେ ଶ୍ରୀ ସାହୁଙ୍କ ପୁଅ ସ୍ୱସ୍ତିକ କୌଣସି କାମ ପାଇଁ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଘରର ଗେଟ୍‌ ଖୋଲି ଭିତରକୁ ଯିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରୀଲ୍‌ରେ ପଡ଼ିଥିବା ତାଲା ଭଙ୍ଗା ଯାଇଥିବା ବେଳେ କବାଟରେ ପଡ଼ିଥିବା ତାଲା ତଳେ ପଡ଼ିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ଘର କବାଟ ଖୋଲି ଭିତରକୁ ଯିବା ପରେ ଦୁଇଟି ବେଡ଼ରୁମ୍‌ରେ ପଡ଼ିଥିବା ତାଲା ଭଙ୍ଗା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଘରେ ଥିବା ତିନିଟି ଆଲମାରୀ ଖୋଲା ଥିବା ଦେଖିଥିଲେ । ଘରର ଜିନିଷପତ୍ର ଫିଙ୍ଗା ଫୋପଡ଼ା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବିବାହରେ ମିଳିଥିବା ଉପହାର ଲଫାପା ଗୁଡ଼ିକ ତଳେ ପଡ଼ିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ତୁରନ୍ତ ମଣ୍ଡପରେ ଥିବା ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଶ୍ରୀ ସାହୁଙ୍କ ସମେତ ପରିବାର ଲୋକେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ସହ ପୁଲିସ୍‌କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ ।
ଶ୍ରୀ ସାହୁଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ତିନିଟି ଆଲମାରୀ ଭାଙ୍ଗି ସେଥିରେ ଥିବା ନଗଦ ସାଢେ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ୨୫ ଭରି ଓଜନର ସୁନାଗହଣା ଚୋରି କରି ନେଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ବିବାହରେ ମିଳିଥିବା ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ଲଫପାକୁ ଚିରି ସେଥିରେ ଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଚୋରି କରି ନେଇଥିଲେ । ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କାହାରିକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ପାରି ନଥିବା ବେଳେ ପୁଲିସ୍‌ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର