PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ପ୍ରେମ ବିବାହକୁ ନେଇ ସୀମା ଟପିଲା ଖାପ୍ ପଞ୍ଚାୟତ,ସର୍ବସମ୍ମୁଖରେ ଯୁବତୀଙ୍କ କପଡା ଚିରି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼

https://aajtak.intoday.in/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୭।୮: ରାଜସ୍ଥାନର ବାଂସଓ୍ବାଡାରେ ଆଇନ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବେଖାତିର। ପ୍ରେମୀ ଯୁଗକଙ୍କୁ ଖାପ୍ ପଞ୍ଚାୟତର କ୍ରୋଧର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିଛି। ତେବେ ଏହି କ୍ରୋଧ ଏବେ ଭୟଙ୍କର ଥିଲା ଯେ, ତାହା ଶୁଣିବାମାତ୍ରେ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରି ଉଠିବ।  ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନିଜର ପ୍ରେମିକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ଖୁବ୍ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି। ପ୍ରେମ ବିବାହରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରି ଖାପ୍ ପଞ୍ଚାୟତରେ ମହିଳାଙ୍କ ସାର୍ବଜନିକ ସ୍ଥାନରେ ମାଡ ମାରିଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କର ଏଥିରେ ମନ ବୁଝିନଥିଲା ସେମାନେ ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମନା ସୁଣାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଜରିମନା ଆଦାୟ ସମୟରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଘରୁ ଲୋକମାନେ ଟାଣି ଟାଣି ବାହାରକୁ ଆଣି ତାଙ୍କର କପଡା ଚିରି ଦେଇଥିଲେ।

ମହିଳାଙ୍କୁ ବିଚ୍ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଅତି ନିର୍ମମ ଭାବରେ ଗୋଇଠା-ବାଧା ମାରିବା ପରେ ଶୂନଶାନ୍ ବୁଦୁବୁଦିଆ ଜଙ୍ଗଲ ଭଳି ଥିବା ରାସ୍ତାରେ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ଗାଁ ଲୋକ ଏହାର ଭିଡିଓ ତିଆରି କରିନେଇଛନ୍ତି, ଯାହାପରେ ଏହା ଭାଇରାଲ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସୂଚନା ଜିଲ୍ଲା ଆଇନଗତ ସେବା ସଚିବଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା, ଯାହାପରେ ସେ ଜିଲ୍ଲାର ଏସପିଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ଏସପିଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ପରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଘଟଣାକୁ ନେଇ କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଗାଁ ଲୋକ ଯୁବକଙ୍କ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିବା ନେଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିଲେ। ଯୁବତୀଜଣକ ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ପରେ ଏହି ଘଟଣାର ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ ଜାରି ରହିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର