ପୋଲ ତଳୁ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ଏତଲା ଦେଲେ ଯୁବତୀ, ଜେଲ୍‌ଗଲେ ବାପ-ପୁଅ

ବରଗଡ଼,୧୧/୦୮: ବରଗଡ଼ ଟାଉନ୍‌ ଥାନା ବରଡ଼ୋଲ-ଦେଓଗାଁ ରାସ୍ତା ଗିରସୁଲ ନଦୀପଠାରୁ ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗତ ୧ ତାରିଖ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲେ । ବୁର୍ଲାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଛତିଶଗଡ଼ର ସଂପୃକ୍ତ ଯୁବତୀ ଜଣକ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଫେରିବା ପରେ ଆଜି ଟାଉନ୍‌ ଥାନାକୁ ଆସି ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏନେଇ ପୁଲିସ୍‌ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁକରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭଟଲି ଥାନା ହାଲୁପାଲି ଗାଁର ସୁବ୍ରତ ଭୋଇ ଓ ତାଙ୍କ ବାପା ଉତ୍ତମ ଭୋଇକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି । ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଅଭିଯୋଗ ମତେ ଯୁବତୀ ଜଣକ ହାଲୁପାଲିର ସୁବ୍ରତ ଭୋଇଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ରହୁଥିଲେ। ୩୧ ଜୁଲାଇରେ ଉଭୟ ବିମାନରେ ଆସି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଓହ୍ଲାଇ ଏକ କାର ଭଡ଼ା କରି ହାଲୁପାଲି ଅଭିମୁଖେ ଆସିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବରଡ଼ୋଲଦେଓଗାଁ ରାସ୍ତାରେ ଥିବ ଗିରିସୁଲ ନଦୀରେ ଓହ୍ଲାଇ କାରକୁ ସୁବ୍ରତ ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ସେଠି ଛିଡ଼ା ହେବାର କିଛି କ୍ଷଣ ଭିତରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ସୁବ୍ରତଙ୍କ ପିତା ଉତ୍ତମ ଭୋଇ ଆସିଥିଲେ । ପୂର୍ବ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ, ଉଭୟ ଅତର୍କିତ ଭାବେ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତଣ୍ଟିଚିପି ଦେବା ପରେ ସେ ଅଚେତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ପରେ ମରିଯାଇଥିବା ଭାବି ଫୋପାଡ଼ି ଦେଇ ଫେରାର୍‌ ମାରିଥିଲେ । ପୁଣି କେହି ନଜାଣିଲା ଭଳି ସୁବ୍ରତ କମଗାଁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ବୋଲି ଯୁବତୀ ଜଣକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଅଗଷ୍ଟ ୧ ତାରିଖ ଦେଓଗାଁ ଗିରିସୁଲ ନଦୀ ପୋଲ ତଳୁ ବାଲି ନେବା ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚାଳକଙ୍କ ସୂଚନାକ୍ରମେ ଓ ବରଡ଼ୋଲବାସୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ନଦୀପଠାରୁ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ଖେଦାପାଲି ଡିଏଚ୍‌ଏଚ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସ୍ଥିତି ବିଗଡ଼ିବାରୁ ବୁର୍ଲାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ମୁମୂର୍ଷୁ ଯୁବତୀ ଜଣକ ବିଶେଷ କିଛି କହିବାର ସ୍ଥିତିରେ ନଥିଲେ ବି ହାଲୁପାଲିର ସୁବ୍ରତ ଭୋଇଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଅନାଥ ବୋଲି ପରିଚୟ ଦେଇ ୩ ବର୍ଷ ତଳୁ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ଏବେ ଘରକୁ ଆଣି ମାରିଦେବାର ଉପକ୍ରମ କରିଥିଲେ ବୋଲି ଯୁବତୀ ଜଣକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଓ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପୁଲିସ୍‌କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଯୁବତୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ମିଳିଥିବା ୟୁନିକ୍‌ ଆଇଡେଣ୍ଟିଟି କାର୍ଡ଼ ଓ କାଗଜପତ୍ରରୁ ସେ ଛତିସଗଡ଼ ରାଜ୍ୟ ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପେଣ୍ଡ୍ରି ଭାନୁପୂରୀ ଅଞ୍ଚଳର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୩୦ ବିସ୍ଥାପିତ ପାକ୍‌ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଭାରତର ନାଗରିକତା ପ୍ରଦାନ କଲେ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାର

ପାଠକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କ ନୂଆ ଠିକଣା ଝାରପଡ଼ା ଜେଲ, ଗିରଫ ପରେ ଚାକିରିରୁ ନିଲମ୍ବନ କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

ସୁଶୀଲ ମୋଦୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ଟିକେଟ୍: ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ହେଲେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ, ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ

ଓଭର ଟେକ୍‌କୁ ନେଇ ବଚସା, ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼ କରି ଫେରାର ଦୁଇ ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀ

ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ କଲେଜ

ମୃତ୍ୟୁର ତାଣ୍ଡବ ରଚିଲା ଇଣ୍ଟରସିଟି ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍, ଚାଲିଗଲା ୩୧ ମଇଁଷିଙ୍କ ଜୀବନ