PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ହସ୍ପିଟାଲ ପହଁଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ରାସ୍ତାରେ ଶେଷ ହୋଇଗଲା ସରକାରୀ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରୁ ଅକ୍ସିଜେନ୍, ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

https://hindi.news18.com/

ମାଧେପୁରା,୯।୮: ସାରା ବିଶ୍ବ କରୋନା ମହାମାରୀ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ କରୋନାର ସ୍ଥିତି ଖୁବ୍ ସଙ୍ଗୀନ। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଓ ପ୍ରଶାସନ ଏବେ ସତର୍କ ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦେଶରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ବହୁ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା। ଏଇ ଯେପରି ବିହାରର ମାଧେପୁରାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏହାର ଉଦାହରଣ। ସରକାର ଓ ପ୍ରଶାସନ କୋଭିଡ୍ ପରିଚାଳନାକୁ ନେଇ ନିଜକୁ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବା ବେଳେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ନପାଇ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।  ଘଟଣାଟି ଗତ ୨ ତାରିଖର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ଅରାରିୟା ଜିଲ୍ଲାର ନରପତଗଞ୍ଜ ନିବାସୀ ବଳଦେବ ଲାଲ ଦେବ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବାପରେ ଜେକେଟିଏମସିଏଚ ମାଧେପୁରାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରର ଖୁବ୍ ଦରକାର ପଡିଥିଲା। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ପ୍ରାୟ ୧୫ ମିନିଟ୍ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରଖିବା ପରେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ପ୍ଲଗ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଭଗବାନଙ୍କ କୃପାରୁ ବିନା ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ କେବଳ ଅକ୍ସିଜେନରେ କରୋନାରୁ ବଞ୍ଚିପାରିଥିଲେ। ବୟସ ଅଧିକ ତିଳା ତେଣୁ ନିଶ୍ବାସ ନେବାରେ କଷ୍ଟ ହେଉଥିଲା। ଚିକିତ୍ସକମାନେ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପାଟନା ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ। ମୃତକଙ୍କ ନାତି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଦ୍ବାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଲାଇଫ ସର୍ପୋଟ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ନିଜର ଜେଜେବାପାଙ୍କୁ ନେଇ ପାଟନାରୁ ବାହାରିଥିଲେ। ତେବେ ମାଧେପୁରାଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୨୨ କିଲୋମିଟର ଦୂର ତ୍ରିବେଣୀଗଞ୍ଜ ଆଖପାଖରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରୁ ଅକ୍ସଜେନ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ତ୍ରିବେଣୀଗଞ୍ଚ ହସ୍ପିଟାଲ ପହଁଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସର ଚାଳକ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ମୃତଦେହ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଭିତରେ ପଡି ରହିଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ନାତି ବହୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବହୁ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିନଥିଲା। ବଳଦେବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଏବେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଅବହେଳାକୁ ପର୍ଦାଫାଶ କରିଦେଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର