PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

‘ଆରଟିଆଇ’ରେ ଆବେଦନ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆୟକର ବିଭାଗ ପଠାଇଲାଣି ୩୦୦୦ ଚିଠି ଓ ୫୦ଟି ଇ-ମେଲ୍

ଇନ୍ଦୋର ୧୧।୩:  ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଟିକସ ଖିଲାପକାରୀମାନଙ୍କର ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ ଲାଗି ସୂଚନା ଅଧିକାରରେ ଆବେଦନ କରିଥିବା ଜଣେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଆୟକର ବିଭାଗରୁ ଉତ୍ତର ବାବଦରେ ଗତ ବର୍ଷ ହେବ ପ୍ରାୟ ୩୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଚିଠି ଓ ୫୦ଟି ଇମେଲ୍ ପାଇଛନ୍ତି।

ନୀମୁଚ ବାସିନ୍ଦା ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଗୈାଡ଼ ଗତବର୍ଷ ଫେବ୍ରୁଆରି ୨୫ ତାରିଖରେ ଅନଲାଇନରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଫାଇଲ୍ କରିଥିଲେ। ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ୫୦ଟି ଟିକସଖିଲାପକାରୀଙ୍କ ତାଲିକା ସହ ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଦୈା ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ କର ଦେଇନଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କର ସବିଶେଷ ବିବରଣୀ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ସେ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଡାଇରେକ୍ଟ ଟ୍ୟାକ୍ସେସନକୁ କହିଥିଲେ।

ସେମାନେ ମୋ ନିକଟକୁ ଏକାସହିତ ଉତ୍ତର ପଠାଇବା ବଦଳରେ ମୋ ଆବେଦନ ପତ୍ରକୁ ସମଗ୍ର ଭାରତରେ ଥିବା ଆୟକର ବିଭାଗକୁ ପଠାଇଦେଲେ। ଏହି ଆୟକର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଗତ ବର୍ଷିକ ମଧ୍ୟରେ ମୋ ନିକଟକୁ ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଚିଠି ଓ ୫୦ ଇ-ମେଲ୍ ପଠାଇସାରିଲେଣି।