PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ଦେଖନ୍ତୁ ଫଟୋରେ- ମଦୁଆ ଡ୍ରାଇଭର ଲଖନପୁର ବ୍ଲକରେ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଓଲଟାଇ ଦେଲା ଗାଡି

ଲଖନପୁର ୦୨।୦୨- ଅଳ୍ପକେ ବଞ୍ଚିଲେ ସହକାରୀ ଇଞ୍ଜିନିୟର । ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖର ବର୍ତ୍ତିଯାଇଛନ୍ତି । ନୂଆ ଜୀବନ ପାଇଛନ୍ତି । ସରକାରୀ ଗାଡି ଚଳାଉଥିବା ଡ୍ରାଇଭର ମଦ ପିଇ ଟୁଳ୍‌ । ସେହି ଟଳ ମଳ ଅବସ୍ଥାରେ ବି ଗାଡି ଚଳାଉଥିଲା। ଆଗରୁ ତାଗିଦ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶୁଣୁ ନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଇଞ୍ଜିନିୟବାବୁ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯିବେ ଜାଣି ବି ଡ୍ରାଇଭର ପେଟେ ମଦ ପିଇ ନିଶାଗ୍ରସ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଗାଡି ଚଳାଉଥିଲା । ଲଖନପୁର ବ୍ଲକ ଅଫିସ୍‌ ନିକଟରେ ଗାଡିର ଚାଳକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଥିଲା। ଏହା ରାସ୍ତାତଳକୁ ଖସିଯାଇ ଏକ ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଗାଡିର ଆଗପଟ ଭାଙ୍ଗି ଚୁରମାର ହୋଇଯାଇଛି ।

ସ୍ଥାନୀୟଲୋକ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଡ୍ରାଇଭର ଓ ଇଞ୍ଜିନୟରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ପୁଲିସକୁ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲା । ପୁଲିସ ଡ୍ରାଇଭରର ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ସେ ମଦ ପିଇଥିବା ପ୍ରମାଣ ପାଇଥିଲେ । ଏବେ ନୂଆ ମଟରଯାନ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଡ୍ରାଇଭର ଦୀପକ କରାଳୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ମଙ୍ଗଳବାରରେ ତାକୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ ।