PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତେଲକୋଇ: ଟ୍ରକ୍ ପଛରେ ପିଟି ହେଲା ବାଇକ୍ : ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ୩ୟ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା ଭାରତ – ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୧୦ ୱିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର- ୨୨ ବର୍ଷ ପରେ ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବାରଙ୍ଗ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ ଘଟଣାରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଚନ୍ଦକା ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ – ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କଲା ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର – ଅଚିହ୍ନା ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ , ଜଙ୍ଗଲ ନିଆଁରେ ଜଣେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଉଁଶ, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ଯୁବତୀର ଶବ।
  • ||
  • ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ୩ୟ ଟେଷ୍ଟ , ୨ୟ ଇନିଂସ୍‌ରେ ୮୧ ରନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଲ୍ଆଉଟ୍
  • ||
  • ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ- ଭାରତ ୧୪୫ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର- ପରକିୟାପ୍ରୀତି ମହଙ୍ଗା , ପ୍ରେମିକ ସହ ବିବାହିତ ମହିଳା ଫେରାର ହୋଇ ଧରାପଡିବା ପରେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚା ଖାଇଲେ ।
  • ||
  • ପାରାଦୀପ- ପାରଦୀପ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ୨୭ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ୨୭ ଟି ବିଭିନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଏମଓୟୁ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଓଡ଼ପଡ଼ାରେ ୮ ବଖରା ଘର ଭାଙ୍ଗିଲେ ହାତୀ ପଲ
  • ||
  • ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ସମିତିସଭ୍ୟ ଉପନିର୍ବାଚନ । କୁକୁଡ଼ାମୁଣ୍ଡାରେ ପୁଷ୍ପିତା ଓ ବୁଚକୁପଡା ରେ ବସନ୍ତଙ୍କ ବିଜୟ । ଦୁଇଟିରେ ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ପାର୍ଥୀଙ୍କ ବାଜିମାତ।
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା – ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍ ୨ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ବିଜେଡ଼ି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅବନୀ ରଞ୍ଜନ ଯୋଶୀ ୧୦୬୨୪ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ କରି ବିଫଳ ହେବା ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏସିଡ ମାଡ଼ ଘଟଣା, ୨୦ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁବାସ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା, ୫ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ବାଲେଶ୍ୱର ଏଡିଜେମ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି: ଓଡ଼ିଆ ପଥର କାରିଗରଙ୍କ କମାଲ୍, ରାଜସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଓ ତାର ସୁଧାର ପାଇଁ ଗାଇଲେ ଗୀତ,
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ନାଗାବଳି ନଦୀରୁ ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ କରୁଛି ପୁଲିସ
  • ||
  • କଟକ: ବୀରମିତ୍ରପୁର ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଗର୍ଭପାତ କରାଇଥିବା ଡାକ୍ତର ଦେବାଶିଷ ଘୋଷଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: NTPC CISF ଯବାନଙ୍କ ଏକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ ଘଟଣା, ସାଇବର ଲୁଟେରାକୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଗିରଫ କଲା ପୁଲିସ୍
  • ||
  • ତାଳଚେର ଥର୍ମାଲ ବନ୍ଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଆଜି ଠାରୁ ପ୍ରତୀକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଓଡ଼ିଶା-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମା ବିଦାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବୈଠକ
  • ||

ଜାଦୁ ବାଲା ବାଲି- ଗରମ କଲେ ସୁନା ହୋଇଯିବ,ଏମିତି କହି ସୁନାଦୋକାନୀଙ୍କ ଠାରୁ ଠକିଲେ ୫୦ ଲକ୍ଷ

ପୁନେ- ଠକିବାର ଆଉ ଏକ ତରିକା । ସେ ପୁଣି ସୁନା ବେପାରୀଙ୍କୁ । ସବୁ ବେଳେ ସୁନା ଚିହ୍ନୁଥିବା ସୁନା ଦୋକାନୀ ଠକାମୀର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ସୁନାଦୋକନୀଙ୍କୁ ବାଲି ଗରମ କଲେ ସୁନା ହୋଇଯିବ କହି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ବାଲି ହେଉଛି ଜାଦୁବାଲା ବାଲି । ଗରମ କଲେ ହୋଇଯିବ ସୁନା । ସେତିକି କେବଳ କହି ନଥିଲେ । ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଡେମୋ କରି ଦେଖାଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପୁନେର ବକୌଲରେ ଘଟିଛି । ସୁନା ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଠକ ଆସି ବାଲି ଗରମ କଲେ ସୁନା ହୋଇଯାଉଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ । ବିଶ୍ୱାସ ନ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ କିଛି ବାଲି ଗରନ କରି ଦେଇଖାଇଥିଲେ । ସେଥିରୁ ସୁନା ବାହାରି ଥିଲା । ସୁନା ଦୋକାନି ନେଇ ଏହାକୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଇଥିଲେ । ଏହା ସୁନାଥିଲା। ହେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଚଞ୍ଚକତା କରି ଏପରି କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସବୁ ବେଳେ ସୁନା ବେପାର କରୁଥିବା ଦୋକାନୀ ଜାଣି ପାରି ନଥିଲେ ।

ସୁନା ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ୪ କିଲୋ ବାଲି ଦେଇଥିଲେ । ଡେମୋ ଦେଖାଇବା ବେଳେ ସୁନା ଦୋକାନୀବି ଏହା ସତ ବୋଲି ମାନି ନେଇଥିଲେ । ୪ କିଲୋ ବାଲି ପାଇଁ ସୁନାଦୋକାନୀ ଦେଇଥିଲେ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ବାଲି ବଙ୍ଗଳାରୁ ଆସିଛି । ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଧରଣର ବାଲି । ଏହି ବାଲି ଗରମ କଲେ ସୁନା ହେବ । । ଏହି ବାଲିକୁ କିପରି ଗରମ କରାଯିବ ସେ ବିଷୟ ଦୋକାନୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଡେମୋ କରି ଦେଖାଇଥିଲେ ।

ଲୋଭରେ ଗହଣା ଦୋକାନୀ ୪ କିଲୋ ବାଲି ରଖିଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ । ସେ ବର୍ଷେ କାଳ ଏହାକୁ ଟ୍ରେଜେରିରେ ଲୁଚାଇ କରି ରଖିଥିଲେ । କାହାର ସନ୍ଦେହ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ବର୍ଷେ ପରେ କାଢି ଗରମ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଜାଦୁ ବାଲା ବାଲିକୁ ଯେତେ ଗରମ କଲେ ବି ସେଥିରୁ ସୁନା ବାହାରିଲା ନାହିଁ । ଶେଷକୁ ସୁନାଦୋକାନୀ ଜଣଙ୍କ ପୋଲିସ୍‌ରେ ଏବିଷୟରେ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ସେ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ଏବେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି ।

ଠକ ପ୍ରଥମେ ଦୋକାନୀ ସହ ବନ୍ଧୁତା କରିଥିଲା । ପରେ ତାଙ୍କ ଘର ଲୋକ ସହ ବନ୍ଧୁତା କରି ତାଙ୍କୁ କ୍ଷୀର ଛେନା ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଦୁଗ୍ଧଜାତ ଜିନିଷ ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ବଙ୍ଗଳାରୁ ଆସିଥିବା ବାଲିରୁ ସୁନା ବାହାରୁ ଥିବା କଥା କହିଥିଲା । ସୁନା ଦେକାନୀର ପରିବାର ଲୋକ ବି ତା କଥାରେ ପଡିଥିଲେ । ସେ ପ୍ରଥମେ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ପରେ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗହଣ ଦେଇଥିଲେ । ଏବେ ପୋଲିସ ଠକର ତଲାସରେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର