PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

୧୨ବର୍ଷ ପରେ ପତ୍ନୀଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହେବେ ମହାଭାରତର ‘କୃଷ୍ଣ’, ସମ୍ପର୍କ ବିଛେଦ ନେଇ ଦେଲେ ସୂଚନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୮/୧: ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଟିଭି ସିରିଏଲ ମହାଭାରତର ‘କୃଷ୍ଣ’ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ନୀତୀଶ ଭରଦ୍ବାଜ ସ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମିତାଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଉଭୟେ ବିବାହର ୧୨ବର୍ଷ ପରେ ନିଜ ନିଜ ରାସ୍ତା ଅଲଗା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ନିଜେ ନୀତୀଶ ଭରଦ୍ବାଜ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏବେ ସ୍ମିତା ଇନ୍ଦୋରରେ ନିଜର ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ସହ ରହୁଛନ୍ତି ।

ବମ୍ବେ ଟାଇମ୍ସ ସହ ନୀତଶ କଥା ହେବା ସମୟରେ ସ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମିତାଙ୍କଠାରୁ ଅଲାଗ ହେବା କଥା ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ମୁଁ ଡିଭର୍ସ ଲାଗି ୨୦୧୯ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଫ୍ୟାମିଲି କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲି । ମୁଁ ଆଉ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁନି ଯେ ଆମ ବିଛେଦର କାରଣ କ’ଣ ଅଟେ । ଏହି ସମୟରେ ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ଅଛି । ମୁଁ କେବଳ ଏତିକି କହିପାରିବି କି ବେଳେବେଳେ ଡିଭର୍ସ ମୃତ୍ୟୁଠାରୁ ବି ଅଧିକ କଷ୍ଟ ଦେଇଥାଏ । ବିଶେଷ କରି ଆପଣ ଯେତେବେଳେ ଏକୁଟିଆ ରହୁଛନ୍ତି ।

ନୀତିଶ କୁହନ୍ତି କି ମୁଁ ବିବାହ ଭଳି ସଂସ୍ଥା ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭରସା କରିଥାଏ, ମାତ୍ର ମୁଁ ସଫଳ ରହିଲି ନାହିଁ । ବିବାହ ବିଛେଦର ଅନେକ କାରଣ ହୋଇପାରେ । ବେଳେବେଳେ ଏହା ଜିଦି ଏବଂ ସହାନୁଭୂତି କମ୍ ଥିବା କାରଣରୁ ହୋଇଥାଏ । ଅନ୍ୟପଟେ ପ୍ରାୟ ସମୟରେ ଅହଙ୍କାର ଏବଂ ସବୁବେଳେ ନିଜ ବିଷୟରେ ଭାବିବାର ପରିଣାମ ଏହା ହୋଇଥାଇପାରେ । ମାତ୍ର ଯେତେବେଳେ ପରିବାର ଭାଙ୍ଗିଥାଏ ତ ସବୁଠାରୁ ବେଶି ପ୍ରଭାବ ପିଲାମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିଥାଏ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବାପା ମା’ଙ୍କୁ ଏହା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାର ଦାୟିତ୍ବ ଅଛି ଯେ ଏହାର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ଯେପରି ପିଲାଙ୍କ ଉପରେ କମ୍ ମାତ୍ରାରେ ପଡ଼େ ।

ଏହି ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ନୀତିଶଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା କି ଆପଣଙ୍କ ଝିଅମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଚାଲିଛି । ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି କି ମୁଁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏବେ କିଛି କହିବାକୁ ଚାହୁଁନାହିଁ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଭେଟ କରିପାରୁଛି କି ନାହିଁ । ମୁଁ ଅନେକ ଥର ସ୍ମିତାଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି, ମାତ୍ର ସେ ମ୍ୟାସେଜର କୌଣସି ଜବାବ ଦେଉନାହାନ୍ତି ।