PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଅନୀଲ ବୈଜଲ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ପଠାଇଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର
  • ||
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ: ଶିବ ଲିଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପଡିଲା ମହ‌ଙ୍ଗା, AIMIM ନେତା ଦାନିଶ କ୍ୟୁରେସୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ମଦ ନିଶାରେ ଭୁଲିଗଲା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ, ଜନ୍ମକଲା ପୁଅକୁ କଟୁରୀରେ ହାଣି ହତ୍ୟାକଲା ସଇତାନ ବାପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକଙ୍କ କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌କୁ ନେଇ ପରିବାରରେ ଅସନ୍ତୋଷ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ବିଜୟଙ୍କ ମାଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବରମୁଣ୍ଡା ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୀବନ ନେଲା ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ ! ପୁରୀ ବଡଦାଣ୍ଡ ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଟକ : ପାଣି ଟାଙ୍କି ତଳୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଖୋଲିଲା ସ୍କୁଲ୍, ପ୍ରଥମରୁ ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପିଲାଙ୍କୁ ମିଳୁଛି କ୍ଲାସରୁମ୍ ଶିକ୍ଷା…

ମୁମ୍ବାଇ: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀର ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସର ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ (ସୋମବାର) ଆଜି ପୁନ ଖୋଲାଯାଇଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ ରେ, ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଫଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା । ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ବ୍ୟତୀତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ଉପରେ ଏକ ନିଷେଧାଦେଶ ରହିଥିଲା ​​।

ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ପରେ ଜଣେ ଛାତ୍ର ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ । ଛାତ୍ର ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍କୁଲକୁ ଫେରିବାରୁ ଭଲ ଲାଗୁଛି । ଆମେ ସମସ୍ତେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଅନୁସରଣ କରିବା ଏବଂ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଭର୍ସା ଗାଇକୱାଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋମବାର ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କୋଭିଡ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଏବଂ ଏସଓପି ସହିତ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଭର୍ସା ଗାଇକୱାଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁ ଅଞ୍ଚଳରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମାମଲା କମ୍ ଥାଏ, ସେହି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୁଡ଼ିକରେ ଶାରୀରିକ ଶ୍ରେଣୀ ପୁନ -ଆରମ୍ଭ କରାଯାଉଛି । ରାଜ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକର ନିରାପଦ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଆମେ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ । ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୁନ ଖୋଲିବା ଯୋଜନାର ଏହି ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଭାବରେ କୋଭିଡ୍ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ପିତାମାତାଙ୍କ ସମ୍ମତି ଆବଶ୍ୟକ ।