PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କ୍ଷମତାକୁ ନେଇ ଜାରି ରହିଛି ମହାଡ୍ରାମା, ରାଜ୍ୟପାଳ ଅଧିକ ସମୟ ନଦେବା କାରଣରୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଯିବ ଶିବସେନା

ମୁମ୍ବାଇ,୧୨।୧୧: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାଜ୍ୟପାଳ ଭଗତ ସିଂ କୋଶିୟାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଶିବସେନା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଯିବ ବୋଲି କହିଛି। ସୋମବାର ଶିବସେନା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ଗଠନ କରିବା ନେଇ ୨ ଦିନ ସମୟ ମାଗିଥିଲା, ତେବେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆଉ ସମୟ ଦେବାକୁ ମନା କରିବା ସହ ୨୪ ଘଣ୍ଟାର ମହଲତ ଦେଇଥିଲେ, ଯାହାକି ଆଜି ରାତିରେ ସରୁଛି। ଶିବସେନା ନେତାଙ୍କର କହିବା ଅନୁସାରେ, ବିଜେପିକୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ୩ ଦିନ ସମୟ ଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆମ ବେଳକୁ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଓଲଟା କରାଯାଉଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ, କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ   ତଥା ଆଇନଜୀବି କପିଲ ସିବଲ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଶିବସେନା ପାଇଁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ସେଭଳି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାଜନୈତିକ ଘଟଣାକ୍ରମକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ଅନ୍ତରୀଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ଶରଦ ପାଓ୍ବାରଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି।  କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା  ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଗଠନ ଉପରେ ଆଗକୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ନେଇ ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ସିକୃତୀ ଦେଇଛନ୍ତି ସୋନିଆ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ୨୮୮ ସଦସ୍ୟ ବିଶି​ଷ୍ଟ  ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେପି ପାଖରେ ୧୦୫ଟି, ଶିବସେନା ପାଖରେ ୫୬ଟି ଆସନ ରହିଛି, ସେଭଳି ଏନସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପାଖରେ କ୍ରମଶ ୫୪ ଓ ୪୪ଟି ଆସନ ରହିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ଗଠନ କରିବା ନେଇ ଇଛୁକ କୌଣସି ଦଳ କିମ୍ବା ମେଣ୍ଟକୁ ବିଧାନସଭାରେ ବହୁମତ ପ୍ରମାଣିତ କରିବା ପାଇଁ ଅତି କମରେ ୧୪୫ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ କରିବାର ଦରକାର ପଡିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର