PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ସାପ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୁଲିସ୍ ହାତରେ ବରଗଡ଼ ୱାଇଲ୍ଡଲାଇଫ ଫଟୋଗ୍ରାଫର

ମଥୁରାନଗରୀ,୧୭ା୧(ଆପ୍ର): ସାପ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଅହମଦନଗର ରେଲୱେ ପୁଲିସ୍ ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ବାସିନ୍ଦା ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁ ରଙ୍କମଣି ନାଏକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି । ପୁଣେ-ହାଟିଆ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ଭାବେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁଙ୍କୁ ରେଳ ପୁଲିସ୍ ଅହମଦନଗରରେ ଅଟକାଇ ବରିଷ୍ଠ ରେଳ ମଣ୍ଡଳ ଅଧିକାରୀ ଡି. ବିକାଶ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ପୁଲିସ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ସେଠିକାର ଉପ ବନସଂରକ୍ଷକ ଆଦର୍ଶ ରେ‡ିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଯାଞ୍ଚ କରି ବ୍ୟାପକ ଆପତ୍ତିଜନକ ସାମଗ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁଙ୍କ ଠାରୁ ୫ଟି ବିଭିନ୍ନ କିସମର ସାପ, ପାରାପକ୍ଷୀ, ପ୍ରାଣୀ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବିଭିନ୍ନ ପୁସ୍ତକ ତଥା ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଗୋଟେ କ୍ୟାମେରା ଜବତ କରିଛି । ଏହି ଚଢ଼ଉ ସମ୍ପର୍କରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ପାଉଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଖବରକାଗଜ ଲୋକମତ ନ୍ୟୁଜ ତଥା ଏବିପି ମାଝାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏନେଇ ସବିଶେଷ ଖବର ନଥିବା ସମୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ ପୁଲିସ୍ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରି ବରଗଡ଼ ଆସିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ଅସମର୍ଥିତ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୨୮ରେ ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ଡ଼େବ୍ରିଗଡ଼ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ସୀମା ନିକଟ ଖଜୁରିଆ ଗାଁରୁ ଗୋଟେ ବାଘର ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ଭୁନେଶ୍ୱରରୁ ଆସିଥିବା ସ୍ନେକ ହେଲ୍ପଲାଇନର ଶୁଭେନ୍ଦୁ ମଲ୍ଲିକ ସମ୍ପାଦନ କରିଥିବା ସମୟରେ ଅହମଦନଗରରୁ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ୱାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁ ଶ୍ରୀ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ସହ ବାଘପୋତା ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇ ନିଜେ ଖୋଳାଖୋଳି କରିଥିଲେ । ଯାହାର ତଦନ୍ତ ଭାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଓ ଏନ୍ଟିସିଏ ଉଠାଇଥିଲେ । ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଏନ୍ଟିସିଏ ଟିମ୍ ସ୍ଥାନୀୟ ଡିଏଫ୍ଓଙ୍କ ବିନା ଉପସ୍ଥିତିରେ ପୋତାସ୍ଥଳକୁ ଖୋଳି ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରିଥିବାରୁ ଆପତ୍ତି ପ୍ରକଟ କରି ସେମାନେ ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରିଥାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଶଙ୍କା ବ୍ୟକ୍ତ କରି ଗାଇଡ୍ଲାଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପରେ ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ବନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଗଠନ କରାଯାଇଥିବା ତଦନ୍ତକାରୀ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏସିଏଫ୍ ଏମ୍.କେ ଶର୍ମା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିଥିଲେ, ଯାହାକି ଠିକଣା ଅଭାବରୁ ଫେରି ଆସିଥିବା ସମୟରେ ପରେ ସେଠିକାର ଡିଏଫ୍ଓଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ବରଗଡ଼ ଡିଏଫ୍ଓ ଅଭୟ ଦଳେଇଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି । ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବକ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ସାମିଲ ଥିବା ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁ ସାପ ଚାଲାଣ ମାମଲାରେ ଅହମଦନଗର ପୁଲିସ୍ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିବା ଘଟଣା ସଚେତନଙ୍କୁ ବିସ୍ମିତ କରିଛି । ଏଣୁ ଉଭୟ ମାମଲାକୁ ଯୋଡ଼ି ଶିଥିଳ ପଡ଼ିଥିବା ବାଘହତ୍ୟା ତଦନ୍ତ ଘଟଣାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରାଯାଉ ବୋଲି ବରଗଡ଼ ପରିବେଶ ପ୍ରେମୀ ମହଲରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।