PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ନିଶାରାଣୀ ‘ମଇନା’ ଗିରଫ, ୨ ଲକ୍ଷର ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ୩୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୧ ।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ହଳଦୀପଡ଼ିଆର ନଶିାରାଣୀ କୁହାଯାଉଥବିା ମଇନା ରାଉତରାୟ(୩୭) ପୁଣି ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । କମଶିନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ କୁଇକ୍‌ ଆକ୍ସନ୍‌ ଟିମ(କ୍ୟୁଏଟ) ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ପୁଲସି ହଳଦୀପଡଅି଼ାରେ ଚଢଉ଼ କରି ମଇନାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ୨୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଓ ୩୬ ହଜାର ୬୪୦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛନ୍ତି । ଜବତ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗରର ମଲ୍ୟୂ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ପୁଲସି କହିଛି । ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମଇନା ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ହଳଦୀପଡ଼ିଆ ବସ୍ତିରେ ରହି ବ୍ରଉନସୁଗର କାରବାର କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଏହି ନିଶା କାରବାର ଅଭିଯୋଗରେ ସେ ଜେଲ୍‌ ଯାଇଥିଲେ । ମଇନା ଗତକାଲି ଜଳେଶ୍ୱରରୁ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଆଣି ଆସିଥିବା ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ କ୍ୟୁଏଟି ଖବର ପାଇଥିଲା । ତେଣୁ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ କ୍ୟୁଏଟି ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ପୁଲିସ ମିଳିତ ଭାବେ ମଇନାଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲେ ।
ତାଙ୍କ ଘରୁ ଏକ ଜରି ପ୍ୟାକେଟ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ୨୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଓ ୩୬ ହଜାର ୬୪୦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିବା ସହ ମଇନାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ । ଅପରାହ୍ଣରେ ମଇନାଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରା ଯାଇଥିଲା ।
ଜାମିନ୍‌ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଦୟାନିଧି ନାୟକଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଥମେ ଜଳେଶ୍ୱରର ବେପାରୀମାନେ ହଳଦୀପଡ଼ିଆକୁ ଆସି ମଇନାଙ୍କୁ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର
ଯୋଗାଇ ଦେଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଧରପଗଡ଼ ଯୋଗୁଁ ଏବେ ଜଳେଶ୍ୱର ବେପାରୀମାନେ ଆସୁ ନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ମଇନା କିଛି ଏଜେଣ୍ଟ ନିଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି । କେତେବେଳେ ସେ ନିଜେ ଓ କେବେ ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ଜରିଆରେ ଜଳେଶ୍ୱରରୁ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଆଣି କାରବାର କରୁଛନ୍ତି । ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ଜରିଆରେ ବିଭିନ୍ନ କୋଡ୍‌ ୱାର୍ଡ ଜରିଆରେ ସେ ବ୍ରାଉନସୁଗର ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ।