PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜିଠାରୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଇଏଫ୍‌ ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ, ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା: ଏଜେଣ୍ଡାରେ ବିଶ୍ୱ ଆର୍ଥିକ ସୁଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ଷଢଙ୍ଗୀଙ୍କ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ହ୍ୟାକ୍‌, କଟକ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ଦେଲେ ଏତଲା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମଗିରି: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର୍ ସମେତ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ସରିଲା ଆବେଦନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ରେ ନିଟ୍‌ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁଣି ବିବାଦରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପ, ରାତି ଅଧିଆ ହେଲା ଜିପିଆର୍‌ଏସ୍ ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଖାଉଟିଙ୍କୁ ବଡ ଆଶ୍ବସ୍ତି: ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫୦ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପ୍ରତି କମିଲା ୭ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ରଜରାଜନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ପିସିସି ସଭାପତି ଘୋଷଣା: ଏ. ଚେଲ୍ଲାକୁମାର
  • ||
  • କଟକ : ଆଜିଠୁ ମାଟ୍ରିକ ଖାତା ଦେଖା, ରାଜ୍ୟର ୫୮ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||

ନିଶାରାଣୀ ‘ମଇନା’ ଗିରଫ, ୨ ଲକ୍ଷର ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ୩୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୧ ।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ହଳଦୀପଡ଼ିଆର ନଶିାରାଣୀ କୁହାଯାଉଥବିା ମଇନା ରାଉତରାୟ(୩୭) ପୁଣି ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । କମଶିନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ କୁଇକ୍‌ ଆକ୍ସନ୍‌ ଟିମ(କ୍ୟୁଏଟ) ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ପୁଲସି ହଳଦୀପଡଅି଼ାରେ ଚଢଉ଼ କରି ମଇନାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ୨୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଓ ୩୬ ହଜାର ୬୪୦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛନ୍ତି । ଜବତ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗରର ମଲ୍ୟୂ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ପୁଲସି କହିଛି । ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମଇନା ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ହଳଦୀପଡ଼ିଆ ବସ୍ତିରେ ରହି ବ୍ରଉନସୁଗର କାରବାର କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଏହି ନିଶା କାରବାର ଅଭିଯୋଗରେ ସେ ଜେଲ୍‌ ଯାଇଥିଲେ । ମଇନା ଗତକାଲି ଜଳେଶ୍ୱରରୁ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଆଣି ଆସିଥିବା ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ କ୍ୟୁଏଟି ଖବର ପାଇଥିଲା । ତେଣୁ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ କ୍ୟୁଏଟି ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ପୁଲିସ ମିଳିତ ଭାବେ ମଇନାଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲେ ।
ତାଙ୍କ ଘରୁ ଏକ ଜରି ପ୍ୟାକେଟ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ୨୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଓ ୩୬ ହଜାର ୬୪୦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିବା ସହ ମଇନାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ । ଅପରାହ୍ଣରେ ମଇନାଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରା ଯାଇଥିଲା ।
ଜାମିନ୍‌ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଦୟାନିଧି ନାୟକଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଥମେ ଜଳେଶ୍ୱରର ବେପାରୀମାନେ ହଳଦୀପଡ଼ିଆକୁ ଆସି ମଇନାଙ୍କୁ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର
ଯୋଗାଇ ଦେଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଧରପଗଡ଼ ଯୋଗୁଁ ଏବେ ଜଳେଶ୍ୱର ବେପାରୀମାନେ ଆସୁ ନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ମଇନା କିଛି ଏଜେଣ୍ଟ ନିଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି । କେତେବେଳେ ସେ ନିଜେ ଓ କେବେ ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ଜରିଆରେ ଜଳେଶ୍ୱରରୁ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଆଣି କାରବାର କରୁଛନ୍ତି । ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ଜରିଆରେ ବିଭିନ୍ନ କୋଡ୍‌ ୱାର୍ଡ ଜରିଆରେ ସେ ବ୍ରାଉନସୁଗର ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର