ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ପୁଣି ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ଭଳି ଆଉ ଏକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର : କାରରେ ମିଳିଲା ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର୍

ଶ୍ରୀନଗର ୨୮।୫ : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ଭଳି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ବିଫଳ ହୋଇଛି। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇର ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ପୁଲୱାମା ନିକଟ ଏକ ସାଣ୍ଟ୍ରୋ ଗାଡିରେ IED (ଇମ୍ପ୍ରୋଭାଇଜଡ୍ ବିସ୍ଫୋରକ ଉପକରଣ) ଖଞ୍ଜା ଯାଇଥିଲା। ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ ବିଭାଜିତ କରିଥିଲେ। ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଚଳାଇଛନ୍ତି।

ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ କାରରେ ନକଲି ପଞ୍ଜୀକରଣ ନମ୍ବର ଲଗାଯାଇଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କାରକୁ ଅଟକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ମାତ୍ରେ ପୋଲିସ ଦୌଡ଼ିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ କାର ଉପରେ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ଡ୍ରାଇଭର କାର ଛାଡି ଖସି ପଳାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ ବିଜୟ କୁମାରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ସମ୍ପର୍କରେ ଗୁପ୍ତଚର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଗତକାଲି ଠାରୁ, IED ସହିତ ଏହି ଗାଡି ଖୋଜା ଚାଲିଥିଲା ​​।

ବିଜୟ କୁମାରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ସେନା, ପୋଲିସ ଏବଂ ସାମରିକ ବାହିନୀର ମିଳିତ ଅପରେସନ୍ ଥିଲା। ପରେ ବୋମା ନିଷ୍କାସନ ସ୍କ୍ବାଡ୍ ଆଇଇଡ଼ିକୁ ବିଭାଜିତ କରିଥିଲା ​​। ଏହି କାରରେ ଏତେ ପରିମାଣର ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଥିଲା ଯେ ଉଡ଼ିବାବେଳେ ଏହା ଆଖପାଖର ଅନେକ ଘରକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେଲା । ସାତଟି ବଡ ବିସ୍ଫୋରଣର ଶବ୍ଦ ଶୁଣାଗଲା । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଧଳା ରଙ୍ଗର ସାଣ୍ଟ୍ରୋ କାରରେ ଦୁଇ ଚକିଆ ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ଲଗାଯାଇଥିଲା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ,  ଯେ ଗତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀରେ ପୁଲୱାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାୟ ସମାନ ଥିଲା । ବିସ୍ଫୋରକ ବୋଝେଇ ଗାଡିଟି ସିଆାପିଏଫ୍‌ କନଭେନରେ ପଶାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୦ ଯବାନ୍‌ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନରେ ପ୍ରବେଶ କରି ବାଲାକୋଟରେ ଥିବା ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଅନେକ ଶିବିରକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଦେଇଥିଲା।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର: କୁଲଗ୍ରାମରେ ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ, ଚାଲିଗଲା ୩ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଜୀବନ

କଲରାପତରିଆର ଡିଆଁ ଦେଖି ଲୋକେ କହିଲେ ଅଲମ୍ପିକ୍ ଯିବା ଉଚିତ୍, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ବାଲେଶ୍ବରରେ ନବୀନଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ରାଲି, କହିଲେ- କରୋନା ଦୂର ହେଲେ ଆପଣମାନଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିବି

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯଦି ଆମ ଦେଶରୁ ଖେଳନ୍ତୁ, ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଟ୍ବିଟ କରି ଦେଲେ ଅଫର

କରୋନା ଟିକା ଲଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ମୋଡେର୍ଣ୍ଣା

ପିଏମ୍‌ ମୋଦୀଙ୍କ ‘ଜଙ୍ଗଲରାଜ କି ଯୁବରାଜ’ ଆକ୍ଷେପର ଜବାବ ରଖିଲେ ତେଜସ୍ବୀ, କହିଲେ ‘ସେ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ଯାହା ବି କହି ପାରିବେ’