ନୋଟବନ୍ଦୀର ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ: ମମତା

କୋଲକାତା,୨୭ା୩(ଏଜେନ୍ସି): ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜି ଆଜି ନିଜ ଦଳ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ ପରେ ବିରୋଧୀ ମହାମେଣ୍ଟ ଶାସନକୁ ଆସିଲେ ନୋଟବନ୍ଦୀର ସବିଶେଷ ଜାଞ୍ଚ କରାଯିବ ବୋଲି ଏହି ଇସ୍ତାହାରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଅଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଯୋଜନା ଆୟୋଗକୁ ମଧ୍ୟ ଫେରାଇ ଅଣାଯିବ ବୋଲି ଏହି ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାରରେ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି । ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଭୋଟ ହାତେଇବାକୁ ଯାଇ ୧୦୦ ଦିନର କର୍ମ ଯୋଜନାର ସମୟକୁ ୨୦୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ାଯିବ ବୋଲି ମମତା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଅଭିବୃଦ୍ଧି ସହ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ପାରିଶ୍ରମିକ ମଧ୍ୟ ୨ ଗୁଣ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

କେବଳ ନୋଟବନ୍ଦୀ ନୁହେଁ ଶାସନକୁ ଆସିଲେ ଜିଏସ୍‌ଟିର ମଧ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କରାଯିବ ବୋଲି ଇସ୍ତାହାରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ହୋଇଛି । ସମୀକ୍ଷା ପରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ଯଦି ପ୍ରକୃତରେ ଫଳପ୍ରଦ ମନେ ନ ହୁଏ ତେବେ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ବିଏସଏଫର ପୂର୍ବତନ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କେ କେ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପୁଲିସ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଭାବେ ନିୟୋଜନ କରିଯିବା ଘଟଣାକୁ ମଧ୍ୟ ମମତା ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ କିପରି ଭାବେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଆର୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍‌ର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନିଜ ବର୍ଦୀ ପିନ୍ଧି ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ମମତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଦେଶର ସୀମାରେ ବଡ଼ ବିପଦ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି – ସେନା ମୁଖ୍ୟ

କରୋନା ଟିକା ଆସିବାର ତିନିରୁ ୪ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟିକା ଦେବେ ଏହି ରାଜ୍ୟର ସରକାର

ନକଲି ରେଳ ଟିକେଟକୁ ସାବଧାନ- ମାତିଛନ୍ତି ଏ ପ୍ରକାରର ଦଲାଲ

ଶୋଇଥିବା ନିରୀହ ପୁଅର ତଣ୍ଟି ଚିପି ଦେଲା ନିଷ୍ଠୁର ପିତା –ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କହିଲା ,ଏବେ ସେ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ନିରାପଦ !

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଉପରେ ଚୀନ୍‌ର ରାଗ- ଆମଦୀନୀ ହେଉଥିବା ମଦ ଉପରେ ବସାଇଲା ଦୁଇ ଶହ ପ୍ରତିଶତ ଟ୍ୟାକ୍ସ

ନିଖୋଜ ନେଭି କମାଣ୍ଡରଙ୍କର ଚିଠି ଭାଇରାଲ : କାହିଁକି ସେ ଲେଖିଲେ – ମୁଁ ବୋମା ପକାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି