PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର ମଣ୍ଡଳ କାରାଗାରରେ ଜେଲର ଓ ଆଡମିସନ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଓ୍ବାର୍ଡରଙ୍କ ମାଡ, ଥାନାରେ ମାମଲା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ରାଜପଥରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଯାନଗୁଡିକ ଡକାୟତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଢ଼ାବାକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ମାଲିକ, ବେଆଇନ ଅତିକ୍ରମଣ ଏବଂ ଅପରାଧ ପାଇଁ ଢ଼ାବାକୁ ଭାଙ୍ଗିଲା ଜୁଜୁମୁରା ଥାନା
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଧାନ କିଣା ହୋଇ ନପାରିବାରୁ ବିଷ ପିଇଲେ ଚାଷୀ, ଟୋକନ ଥିବା ସତ୍ତ୍ଵେ ଧାନ କିଣିଲାନି ଏସଏଚଜି, ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ବନ୍ଧଗାଁ ମଣ୍ଡି ଆଗରେ ବିଷ ପିଇଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଧାନ ସଂଗ୍ରହ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଷ ପିଇଲେ ଚାଷୀ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଧାନସଭାରେ ପାରିତ ହେଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସଂକଳ୍ପ, ବାଚନିକ ଭୋଟରେ ପାରିତ ହୋଇଥିବା ବାଚସ୍ପତି ଘୋଷଣା, ସଂକଳ୍ପ ଆଗତ ବେଳେ ବିବୃତି ରଖିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ମାର୍ଶାଘାଇ: ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଟ୍ରକ୍ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ରକ୍ତାକ୍ତ କରି ଲୁଟ୍ ଓ ରାହାଜାନୀ ଘଟଣା, ୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବାନ୍ଧିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିକାକରଣ ପାଇଁ ୨୨ଟି ହସ୍ପିଟାଲ ମନୋନୀତ, ୧୦ଟି ଘରୋଇ ଓ ୧୨ଟି ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଦିଆଯିବ ଟିକା, ସୂଚନା ଦେଲେ ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିପାରନ୍ତି ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଘୋଷଣା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଘେରି ମାଛ ଚାଷ ବା କେଜ୍ କଲଚରକୁ ବିରୋଧ, ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ବୁଡି ଅଞ୍ଚଳ ସଂଗ୍ରାମ ସମିତି
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ୧୦ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କଲା ପାରଦୀପ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ୨୫ ଛାତ୍ର କରୋନା ପଜିଟିଭ, ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢା ବାତିଲ, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୨୦ଟି ସାଇନ୍ସ ପାର୍କ, ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୦ଟି ଓ ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୦ଟି ସାଇନ୍ସ ପାର୍କ ନିର୍ମାଣ ହେବ, ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜାଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନରେ ଉତ୍ତର ରଖିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଯୋଡିକୁଅ ଛକ ନିକଟରେ ଗଛ କଟାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, ଗଛ ପଡି ୭ ବର୍ଷର ବାଳକ ମୃତ, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଧାନ ବିକ୍ରିରେ ଅନିୟମିତତା, ଦଲାଲଙ୍କୁ ପ୍ରଶୟ ଦେଇ ଚାଷୀଙ୍କ ଠାରୁ ଧାନ କିଣୁନି ସମବାୟ ସମିତି, ଆନନ୍ଦପୁର ଏନଏଚ ୫୩ ବସନ୍ତିଆ ଛକରେ ଧାନବସ୍ତା ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ କଲେ ଶତାଧିକ ଚାଷୀ
  • ||
  • ମାଲକାନାଗିରି : ମାଓ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ କାଙ୍କେର୍ ଜିଲ୍ଲାରେ ମର୍କାନାର-ବଡ଼ପରା ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ଆଇଇଡି ଠାବ କଲେ ବି.ଏସ.ଏଫ୍ ଯବାନ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ ବଡପୁକେଲ ଗ୍ରାମରେ ହାଜି ମାଝୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୫ଟି ହାଇ ରିସ୍କ ରାଜ୍ୟ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର, ୭ ଦିନ ହୋମ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବେ ଏହି ୫ ରାଜ୍ୟ ଫେରନ୍ତା, ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ପୌରାଞ୍ଚଳ କମିଶନଙ୍କୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶକୁ ବାଲି ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚଢାଉ, ୮ଟି ବାଲି ବୋଝେଇ ହାଇୱା ଜବତ କଲା ଛତ୍ରପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଆଜି ପଦ୍ମଭୂଷଣ ମନୋଜ ଦାସଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ, ସେ ଏକାଧାରାରେ ଜଣେ ଦାର୍ଶନିକ, ଜଣେ ଚିନ୍ତକ-ଲେଖକ, ସେ ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ଦ୍ୱିଭାଷୀ ଓଡିଆ ଲେଖକ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ନାରାୟଣ ପାଟଣା ଜଙ୍ଗଲରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ, ୬୦ଟି ଜିଲେଟିନ,୫୦ଟି ଇଲେକଟ୍ରିକ ଡିଟୋନେଟର,୫ ବଣ୍ଡେଲ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର,୨.୫ କେଜି ଗନ ପାଉଡର ଜବତ କଲା ବିଏସଏଫ
  • ||

ସୁନ୍ଦରୀ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ପାଇବା ପାଇଁ ଚେହେରା ବଦଳାଇ ଦେଲେ ଯୁବକ: ଥିଲେ ୨୪୪ କିଲୋ, ଏବେ ୧୪୦

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୨: ଏମିତି ଅନେକ ପତିପତ୍ନୀ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ପରସ୍ପର ମନ କଥା ସହଜରେ ବୁଝିଯାଆନ୍ତି । କେହି କିଛି କହିବା ପୂର୍ବରୁ କାମ କରିଦିଅନ୍ତି । କିଛି ଲୋକ ନିଜ ସାଥୀ ପାଇଁ ଅସମ୍ଭବ କାମ ବି କରିବାକୁ ପଛାନ୍ତି ନାହିଁ । ଏଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଭାବୀ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜକୁ ଫିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ, ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଓଜନ ୨୪୪ କିଲୋ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଭାବୀ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବେ ଓଜନ କମାଇଛନ୍ତି । ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କର ନାଁ ଜନ୍‌ ଆଲାଏର ।

ଓଜନ କମାଇବା ପାଇଁ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କଲେ, କିନ୍ତୁ କିଛି ଲାଭ ହେଲା ନାହିଁ । ତାଙ୍କ ବିବାହ ବିଷୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବା ପରଠୁ ଜନ୍‌ନିଜକୁ ଫିଟ୍‌ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ।ଏବେ ସେ ୨୪୪ କିଲୋରୁ ୧୪୦ କିଲୋ ଓଜନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ୧ବର୍ଷ ସମୟ ଲାଗିଛି । ଭାବୀ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଜନ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଜାଣିଥିଲେ । ହାଇସ୍କୁଲରୁ ଉଭୟ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ଭାବେ ବୁଝିଥିଲେ । ଜନ୍ ‌ଦିନେ ନିଜ ଓଜନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ ବୋଲି ତାଙ୍କ ବାନ୍ଧବୀଙ୍କର ଭରସା ଥିଲା । ଏବେ ସେ ଏହା କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ।

ଅଧିକ ଖାଇବା ଜନ୍‌ଙ୍କର ଅଭ୍ୟାସ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହି ଅଭ୍ୟାସକୁ ନେଇ ସେ ଖୁବ୍‌ ଚିନ୍ତାରେ ଥିଲେ । ମା’ବାପାଙ୍କ ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ ପରେ ତାଙ୍କ ଖାଦ୍ୟପେୟ ଶୈଳୀ ପୂରା ବିଗିଡ଼ି ଯାଇଥିଲା ବୋଲି ଜନ୍‌ କହନ୍ତି । ବାପାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ତାଙ୍କ ଓଜନ ଆହୁରି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଲା । ଉଠିବା ବସିବାରେ ସମସ୍ୟା ହେଲା । ବସିବା ବେଳେ ଚଉକି, ସୋଫା ଆଦି ଭାଙ୍ଗିଯାଉଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଚିଡ଼ାଉଥିଲେ । ଏଭଳି ଜୀବନ ଅପେକ୍ଷା ମୃତ୍ୟୁ ଶ୍ରେୟସ୍କର ବୋଲି ସେ ଅନେକ ଥର ଭାବୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସ୍କୁଲର ସେହି ବାନ୍ଧବୀଙ୍କ ସହ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବିବାହ ବିଷୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଏବଂ ଯେବେଠୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଲେ, ଜନ୍‌ ନିଜକୁ ବଦଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ ।

ପ୍ରଥମେ ସେ ନିଜ ଖାଦ୍ୟପେୟ ଶୈଳୀକୁ ସଜାଡ଼ିଲେ । ତା’ପରେ ଜଙ୍କ ଫୁଡ୍‌ଖାଇବା ବନ୍ଦ କଲେ । ଜିମ୍‌ ଯିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଲେ ଏବଂ ଖୁବ୍‌ କସରତ କଲେ । ଫିଟ୍‌ ନେସକୁ ନେଇ ଜନ୍‌ ଏବେ ଖୁବ୍‌ ଯତ୍ନବାନ । ବ୍ୟକ୍ତି ଯାହା ଚାହିଁବ, ହାସଲ କରିପାରିବ ବୋଲି ସେ କହନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ କେବଳ ନିଷ୍ଠା ଜରୁରୀ । ଜନ୍‌ଙ୍କ କାହାଣୀ ଏବେ ପୃଥୁଳଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ହୋଇଛି ।