PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋକସରା: ପଛୁଆ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ କୋକସରାରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ, ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ଚୟନ ପାଇଁ ରାମପୁର ଆଇସିଡିଏସ୍ ସିଡିପିଓ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • କଟକ: ଦୀପାବଳିରେ ବାଣ ଫୁଟାଇବାକୁ ନେଇ ମାମଲା, ପିଟିସନ୍ ଖାରଜ; ସାନି ପିଟିସନ୍ ଦାଖଲ ଲାଗି ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କାର୍‌ଗିଲ୍‌ ବସ୍ତିରୁ ୨୫୪ ଗ୍ରାମ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଧରାପଡି ନିର୍ଧୁମ ମାଡ଼ ଖାଇଲେ
  • ||
  • ସୀମାନ୍ତରେ ମାଓବାଦୀ ଯବାନ ଗୁଳିବିନିମୟ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଗୋଳାବାରୁଦ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୩୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼: ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର, ଖାଁ ଖାଁ ଧବଳେଶ୍ଵରଙ୍କ ପୀଠ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ, ୧୬ ଦଫା ଦାବିରେ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୫ ଦିନ ଯାଏ ବଢ଼ିବନି ଶୀତ, ୨୮ରୁ ୩୦ ଯାଏ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପାଠପଢ଼ା, ପ୍ରଥମ ଦୁଇଦିନ ହସଖୁସି ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷଣସ୍ତର ମପାଯିବ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ରାସ୍ତାରୋକ। ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ମାତ୍ର ୧ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଠେଇ ନେଲା ପୁଲିସ।
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ୩୦୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗର ସହ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜବତ କଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ, ଜଣେ ମହିଳା ଅଟକ
  • ||

ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଟେକି କଚିଦେଲା ଦନ୍ତା

ଭୁବନେଶ୍ବର,12।1(ବୁୟରୋ): ଆଜି ଭୋର ସମୟରେ ଚନ୍ଦକା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିନ୍ଧ୍ୟଗିରି ନିକଟରେ ସାଇକେଲ୍ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଏକ ଦନ୍ତା ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ କରିଛି। ଦୋକାନୀଙ୍କ ଛାତିକୁ ଦାନ୍ତରେ ଖୋବି ଦେବା ସହ ଟେକି କଚି ଦେଇଛି। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଦୋକାନୀ ଅଙ୍ଗାରପଡ଼ା ଗାଁର ଡାକ ବେହେରା(55)ଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏକ ଟ୍ରକ୍ ପହଞ୍ଚି ଲାଇଟ୍ ପକାଇ ହର୍ଣ୍ଣ ବଜାଇବାରୁ ଦନ୍ତା ଡାକଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଚନ୍ଦକା ଜଙ୍ଗଲକୁ ପଳାଇଛି।
ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଡାକ ଛତାବର ବଜାରରେ ଏକ ଚା’ ଦୋକାନ କରିଛନ୍ତି। ଆଜି ଭୋର ସାଢ଼େ 4ଟାବେଳେ ସେ ଗାଁରୁ ଛତାବର ବଜାରକୁ ଆସୁଥିଲେ। ବିନ୍ଧ୍ୟଗିରି ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ କଲେଜ ପାଖରେ ସେ ପହଞ୍ଚିବା ବେଳେ ଏକ ବିରାଟ ଦନ୍ତା ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଥିଲା। ଅନ୍ଧାରରେ ଡାକ ଜାଣିପାରି ନଥିଲେ। ସାଇକେଲ୍ ସହ ସେ ଦନ୍ତା ଦେହରେ ପିଟି ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ। ଦନ୍ତା ହଠାତ୍ ବୁଲିପଡ଼ି ଦାନ୍ତରେ ଡାକଙ୍କ ଛାତିକୁ ଖୋବି ଦେଇଥିଲା। ତା’ପରେ ତାଙ୍କୁ ଥୋଡ଼ ପାହୁଲରେ ଟେକି କଚି ଦେଇଥିଲା। ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ଉକ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ଟ୍ରକ୍ ଆସୁଥିଲା। ଟ୍ରକ୍ ହେଡ୍ଲାଇଟ୍ରେ ଚାଳକ ହାତୀକୁ ଦେଖି ହର୍ଣ୍ଣ ବଜାଇଥିଲେ। ଫଳରେ ଦନ୍ତା ଡାକଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଜଙ୍ଗଲ ଅଭିମୁଖେ ପଳାଇଥିଲା। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଉଦ୍ଧାର କରି ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ମେଡ଼ିକାଲକୁ ନେଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି। ଖବରପାଇ ହଳଦିଆ ରେଞ୍ଜ୍ର, ଡେପୁଟି ରେଞ୍ଜର ନିରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର ହସ୍ପିଟାଲ୍ରେ ପହଞ୍ଚି ଡାକଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ବୁଝିଛନ୍ତି। ଚନ୍ଦକା ଡିଏଫ୍ଓ କେଦାର ସ୍ବାଇଁ କହିଛନ୍ତି, ମେଡିକାଲରେ ଡାକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ବନ ବିଭାଗ ବହନ କରିବ।
ସୂଚନା ଥାଉକି, ଉକ୍ତ ଦୀର୍ଘକାୟ ଦନ୍ତା ହାତୀଟି ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ଚନ୍ଦକା ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଡେରା ପକାଇଛି। ଜଙ୍ଗଲ ଉପକଣ୍ଠ ମହୁଲ, ମାଜଣା, ଅଙ୍ଗାରପଡ଼ା, ବିନ୍ଧ୍ୟଗିରି ଓ ଗୁପ୍ତପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଲୁଛି।