PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ରେଡ୍, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢଉ
  • ||
  • ମହାକାଳପଡ଼ା : କୁମାରୁଣି ନିକଟରେ ବସ୍ ଓଲଟି ୩ ଗୁରୁତର , ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ଯାତ୍ରୀ , ସମସ୍ତ ଗୁରୁତର କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

୧୦ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପରେ ବି ହେଲେନି ସନ୍ତାନ , ପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେଲା ହତ୍ୟାର କାରଣ

ବରେଲି – ୟୁପିର ବରେଲିରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସିଛି ।  ସନ୍ତାନ ପାଇବା ଆଶାରେ ୧୦ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପରେ  ମଧ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର କୌଣସି ସନ୍ତାନ ହୋଇନଥିଲେ । ଶେଷରେ ସେ ଗୋଟିଏ  ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ନିଜର କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜମିକୁ  ତାଙ୍କର ଦେଖାଶୁଣା କରୁଥିବା ଭଣଜା ନାଁରେ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଇଚ୍ଛା ତାଙ୍କର ହତ୍ୟାର  କାରଣ ସାଜିଲା ।

 ହତ୍ୟାକାରୀ ଆଉ କେହି ନୁହେଁ , ନିଜର ଭାଉଜ ହିଁ ଥିଲା । ବରେଲିରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ସମ୍ପତ୍ତି ଲୋଭରେ ନିଜର ଦିଅରକୁ  ସୁପାରୀ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ଭାଉଜ । ପୁଲିସ୍  ହତ୍ୟାର ଖୁଲାସା କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାଉଜ ସହ ଆଉ ୪ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ମାମଲାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍‌ କରିଛି ।

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ମାମଲାଟି ବରେଲିର ଭୋଜିପୁରା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର । ଏଠାରେ ୫୫ ବର୍ଷିୟ ଜାଗନ ଲାଲଙ୍କର ୨୦ ଜାନୁୟାରୀରେ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ଜଗନ ଲାଲାଙ୍କ ପାଖରେ ୧୪ ବିଘା ଜମି ଥିଲା ଏହଂ ସେ ଗାଁରେ ରହୁଥିଲେ । ଜଗନ ଲାଲଙ୍କ ଘରଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ  ହେଲା ଜଗନ ଏବେସୁଦ୍ଧା ୧୦ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିସାରିଥିଲେ , କିନ୍ତୁ କାହାର ସନ୍ତାନ ହୋଇନଥିଲେ ।

ତାଙ୍କର  କିଛି ପତ୍ନୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ତାଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ  ୫୫ ବର୍ଷିୟ ଜଗନ ଲାଲ ନିଜର ୨ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଗାଁରେ ହିଁ ରହୁଥିଲେ । ଜଗନ ଲାଲ୍‌ଙ୍କର କୌଣସି  ସନ୍ତାନ ନହେବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କର  କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜମିରେ  ଅନ୍ୟମାନଙ୍କର ନଜର ଥିଲା । ୨୦ ଜାନୁୟାରୀ ରାତିର ଅନ୍ଧକାରରେ  ଜଗନ ଲାଲଙ୍କର ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କରିଦିଆ ଯାଇଛି । ଘଟଣାର ସୂଚନା ପରେ ପୁଲିସ୍‌ ମୋକଦମା ଦାଖଲ କରି  ଯେବେ ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ତ ହତ୍ୟା ପଛର କାହାଣୀ ଶୁଣି ପୁଲିସ୍‌ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ପୁଲିସ୍‌  ମୁତାବିକ୍‌, ହତ୍ୟା ଆଉ କିଏ ନୁହେଁ  ଜଗନଙ୍କର ଭାଉଜ ଜମି ଲୋଭରେ ସୁପାରୀ ଦେଇ କରିଥିଲେ । ଏସ୍ଏସ୍‌ପି ରୋହିତ ସିଂହ ସଜୱାଣ କହିଥିଲେ କି ହତ୍ୟାର ଖୁଲାସା ପାଇଁ ଭୋଜପୁରା ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ମନୋଜ କୁମାର ତ୍ୟାଗୀଙ୍କୁ  ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ  । 

पुलिस कर रही मामले की जांच.

ଏସ୍‌ଏସ୍‌ପି କହିଥିଲେ କି ମୃତକ ଜଗନ ଲାଲଙ୍କର ନିଜର କୌଣସି ସନ୍ତାନ ନଥିଲେ ଏବଂ ନିଜର ଦେଖାଶୁଣା ପାଇଁ ସେ ନିଜର ଜଣେ ଭଣଜାକୁ ନିଜ ପାଖରେ ରଖିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର