PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ଆତଙ୍କରାଜ, ବାପାର ଅପରାଧ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ସମ୍ଭାଳିଲା ପୁଅ, ନାବାଳକଙ୍କ ଛୁରୀ ମାଡ଼ରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ୯ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ, ହଷ୍ଟେଲ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଛୁରାମାଡ, ଜଣେ ଗୁରୁତର, ପୁଲିସ କବ୍ଜାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକ
  • ||
  • ଛତ୍ରପୁର : ଆର୍ଜିପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ସୈତାନ ସାଜିଲା ସ୍ୱାମୀ, କିରୋସିନ ଢାଳି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲା ସ୍ୱାମୀ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରଗଡ ପଦ୍ମପୁର ସ୍ଥିତ ସହକାରୀ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସକ, ଏକକାଳୀନ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢାଉ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଦିନିକିଆ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ 5Tସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • Tokyo Olympics: ଜାଭେଲିନ୍‌ରେ ନୀରଜଙ୍କ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ୮୬.୬୫ ମି. ଥ୍ରୋ କରି ଫାଇନାଲରେ କଲେ ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର, ରେଙ୍ଗାଳି ଡ୍ୟାମରୁ ଛଡାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୬୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୧୫ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ‘ପିଏମ୍‌ ଆବାସ’ରେ ପୁଳାପୁଳା ଦୁର୍ନୀତି, ସଂସଦରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତର-ଓଡ଼ିଶାରେ ୮୫% ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ
  • ||
  • ରାମପୁର : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଳା ଅନ୍ତର୍ଗମ ମ.ରାମପୁର ଥାନା ପାଜିବାହାଲି ଛକ ନିକଟରୁ ନିଖୋଜ ୨ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଖୋଲିଲା ତୁଳସୀକ୍ଷେତ୍ର, ଶ୍ରୀ ବଳଦେବଜୀଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଳୁପାତ୍ର ସାହିରେ ବେଆଇନ୍ ଗୁଟଖା ୟୁନିଟ୍ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ ଗିରଫ
  • ||

ଭାରତରେ ନିଲାମ ହେଲା ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଚା’, କେଜିକୁ ରହିଛି ଏତେ ଟଙ୍କା

https://www.indiatv.in/

ଗୌହାଟି,୨୯।୧୦: ଚା’ ପତିର ଦାମ୍ କିଲୋପ୍ରତି ୭୫ ହଜାର ଟଙ୍କା। ଏହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ବି ସତ। ଗୌହାଟି ଚା’ ନିଲାମ କେନ୍ଦ୍ର (ଜିଟିଏସି) ଏକ ନିଳାମୀରେ ଚା’ପତିର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କିସମର ମନୋହାରୀ ଗୋଲ୍ଡର ବିକ୍ରି ୭୫ ହଜାର ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମ ଦରରେ ବିକ୍ରି କରିଛି। କେନ୍ଦ୍ରର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଗୁରୁବାର ଏହାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଧିକାରୀ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ରେକର୍ଡ ଦର ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷ ପରେ ଜିଟିଏସିର ମନୋହାରୀ ଗୋଳ୍ଡ ଚା’ ପତି ୭୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମରେ ବିକ୍ରି ହେବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି।

ଗୌହାଟିର ଚା’ ନିଲାମ କିଣାବିକା ସଂଗଠନର ସଚିବ ଦିନେଶ ବିହାନୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ଏହି ବିକ୍ରି କଣ୍ଟେପରାରୀ ବ୍ରୋକର୍ସ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍ ଓ ଗୌହାଟି ସ୍ଥିତ ଚା’ କାରବାରୀ ବିଷ୍ଣୁ ଟି କମ୍ପାନୀ କିଣିଛି। ବିଷ୍ଣୁ ଟି କମ୍ପାନୀ ନିଜର ଡିଜିଟାଲ ଇ-ବାଣିଜ୍ୟ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ନାଇନଏଏମଟି ଡଟ୍ କମ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଚା’ ପତି ସାରା ବିଶ୍ବରେ ବିକ୍ରି କରିବେ। ବିହାନୀ କହିଛନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ ପୁରା ବିଶ୍ବ ମହାମାରୀରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ, ଏହା ଏକ ବଡ ଉପଲବ୍ଧି ଅଟେ। ମନୋହାରୀ ଟି ଇଷ୍ଟେଟ୍ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ଏହି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କିସମର ଉତ୍ପାଦ ପାଇଁ କଡା ପରିଶ୍ରମ କରିଛି ଓ ତାକୁ ବିକ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ଜିଏସଟି ପାଖକୁ ପଠାଇଛି।’